دانلود فیلم ددپول Deadpool 2016

معرفی فیلم ددپول Deadpool 2016

فیلم ددپول یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۶که بر اساسشخصیتی به همین نام از مارول کامیکس ساخته شده است . این فیلم که توسط کمپانی فاکس قرن بیستم توزیع شدهاست، یک اسپین آف از سری فیلم های مردان ایکس و به طور کلی قسمت هشتم است.

به کارگردانی تیم میلر بر اساس فیلمنامه ای از رت ریس و پل ورنیک ، رایان رینولدز در نقش اصلی در کنار مورنا باکارین ، اد اسکرین ، تی جی میلر ، جینا کارانو و برایانا هیلدبراند بازی می کند.

در فیلم Deadpool، وید ویلسون مردی را شکار می‌کند که به او توانایی‌های جهش‌یافته و ظاهری زخم‌خورده داده و تبدیل به ضدقهرمان ددپول می‌شود.

توسعه یک فیلم ددپول با بازی رینولدز در فوریه 2004 آغاز شد، قبل از اینکه او در سال 2009 نقش شخصیت را در X-Men Origins: Wolverine ایفا کند. ریس و ورنیک در سال 2010 برای یک اسپین آف استخدام شدند و با رینولدز کار کردند تا شخصیت را با وفاداری بیشتر اقتباس کنند (از جمله او). شکستن دیوار چهارم ) پس از نمایش در ولورین مورد انتقاد قرار گرفت.

میلر در سال 2011 استخدام شد و اولین کارگردانی خود را رقم زد . پاسخ مشتاقانه به فیلم‌های آزمایشی لو رفته که او با رینولدز ایجاد کرد، منجر به چراغ سبز فاکس در سال 2014 شد. انتخاب بازیگران دیگر در اوایل سال 2015 آغاز شد و فیلمبرداری در ونکوور ، بریتیش کلمبیا انجام شد.

از اسفند تا اردیبهشت همان سال. چندین فروشنده جلوه های بصری را برای فیلم ارائه کردند، از اضافه شدن خون و گور گرفته تا خلق شخصیت CG Colossus .

Deadpool در 12 فوریه 2016 پس از یک کمپین بازاریابی غیر متعارف در ایالات متحده منتشر شد . این فیلم به موفقیت مالی و انتقادی دست یافت. این فیلم بیش از 782 میلیون دلار در مقابل بودجه 58 میلیون دلاری به دست آورد و به نهمین فیلم پرفروش سال 2016 تبدیل شد و رکوردهای متعددی از جمله پرفروش ترین فیلم مردان ایکس و فیلم با رتبه R را در آن زمان شکست.

منتقدان بازی رینولدز، سبک فیلم و وفاداری به کمیک‌ها، همراه با سکانس‌های اکشن آن را ستودند، اگرچه برخی از طرح آن به‌عنوان فرمولی انتقاد کردند و در مورد طنز بزرگسالان فیلم اختلاف نظر داشتند.

جوایز و نامزدی بسیاری از جمله دو جایزه انتخاب منتقدان و دو جایزه دریافت کردنامزدهای گلدن گلوب دنباله‌ای به نام Deadpool 2 در سال 2018 منتشر شد و موفقیت قابل مقایسه‌ای از نظر منتقدان و تجاری داشت. پس از خرید فاکس قرن بیست و یکم توسط دیزنی ، سومین فیلم در استودیو مارول در حال ساخت است .

داستان فیلم ددپول Deadpool 2016

وید ویلسون یک مامور نیروی ویژه است که به طور غیرمحترمی مرخص شده و زمانی که با ونسا ، یک فاحشه آشنا می شود، به عنوان یک مزدور کار می کند . آنها با هم درگیر می شوند و یک سال بعد او پیشنهاد ازدواج او را می پذیرد. با این حال ویلسون مبتلا به سرطان نهایی تشخیص داده می شود، و او بدون هشدار ونسا را ​​ترک می کند تا او مجبور نباشد مرگ او را تماشا کند.

یک استخدام کننده مرموز به ویلسون نزدیک می شود و درمانی آزمایشی برای سرطان او ارائه می دهد. او را نزد آژاکس و آنجل داست می برند و سرمی را به او تزریق می کنند که برای بیدار کردن ژن های جهش یافته نهفته طراحی شده است . آنها ویلسون را تحت چند روز شکنجه قرار می دهند تا استرس ایجاد کنند و هر گونه جهشی که ممکن است داشته باشد، بدون موفقیت.

وقتی ویلسون متوجه می شود که نام اصلی آژاکس فرانسیس است و او را به خاطر آن مسخره می کند، آژاکس ویلسون را در یک اتاقک هیپوباریک رها می کند.که او را به طور دوره ای در یک آخر هفته به آستانه خفگی می برد. این در نهایت یک توانایی شفابخش فوق‌انسانی را فعال می‌کند که با سرطان مقابله می‌کند، اما ویلسون را با زخم‌هایی مانند سوختگی در کل بدنش به‌شدت مخدوش می‌کند.

او از اتاق فرار می کند و به آژاکس حمله می کند، اما وقتی به او گفته می شود که بدشکل او قابل درمان است، تسلیم می شود. آژاکس ویلسون را تسلیم می کند و او را در آزمایشگاهی که اکنون در حال سوختن است، رها می کند.

ویلسون زنده می ماند و به دنبال ونسا می گردد. او به او نشان نمی دهد که زنده است از ترس واکنش او به ظاهر جدیدش. پس از مشورت با بهترین دوستش ویزل ، ویلسون تصمیم می گیرد که آژاکس را برای درمان شکار کند.

او به یک مراقب نقابدار تبدیل می شود و نام “ددپول” (از راسو که او را در یک استخر مرده انتخاب می کند ) می گیرد و به خانه یک زن نابینای مسن به نام آل نقل مکان می کند. او بسیاری از مردان آژاکس را زیر سوال می برد و به قتل می رساند تا اینکه یکی، استخدام کننده، مکان آژاکس را فاش می کند. ددپول آژاکس و کاروانی از مردان مسلح را در یک بزرگراه رهگیری می کند.

او همه مردان مسلح به جز آژاکس را می کشد و از او درمان می خواهد، اما کلوسوس مرد ایکس و کلاهک نوجوان کارآموزش نگاسونیکاو را قطع کن کولوسوس از ددپول می خواهد که راه خود را اصلاح کند و به مردان ایکس بپیوندد. آژاکس با استفاده از این حواس پرتی فرار می کند. او به بار Weasel می رود و در آنجا با ونسا آشنا می شود.

آژاکس ونسا را ​​می رباید و او را به یک بالگرد از کار افتاده در یک محوطه زباله می برد. ددپول کلوسوس و نگاسونیک را متقاعد می کند تا به او کمک کنند. آنها با فرشته داست و چند سرباز می جنگند در حالی که ددپول در راه آژاکس می جنگد.

در طول نبرد، Negasonic به طور تصادفی تجهیزات تثبیت کننده هلیکریر را از بین می برد. ددپول از ونسا در برابر کشتی در حال فروپاشی محافظت می کند، در حالی که Colossus Negasonic و Angel Dust را به مکان امنی می برد.

آژاکس دوباره به ددپول حمله می کند اما غلبه می کند. او فاش می‌کند که هیچ درمانی وجود ندارد و علی‌رغم التماس کولوسوس، ددپول او را می‌کشد. او قول می دهد که در حرکت رو به جلو قهرمانانه تر تلاش کند. اگرچه ونسا از دست ویلسون به خاطر ترک او عصبانی است، اما با او آشتی می کند.

بازیگران فیلم ددپول Deadpool 2016

 • رایان رینولدز در نقش وید ویلسون / ددپول :
 • یک مزدور عاقل با بهبودی سریع اما زخم‌های شدید بر روی بدنش پس از انجام یک جهش آزمایشی. نویسندگان ددپول را به عنوان “مفرح برای معاشرت با … در دوزهای کوتاه” توصیف کردند. رینولدز قول یک نسخه “معتبر” و کمیک-وفادارتر از شخصیت را نسبت به نسخه ای که در X-Men Origins: Wolverine (2009) به تصویر کشید، داده بود. این شخصیت پس از تبدیل شدن به ددپول متوجه می‌شود که در یک فیلم حضور دارد، اگرچه قبل از این، ویلسون درباره نقش رینولدز در فانوس سبز (2011) شوخی می‌کند.
 • مورنا باکارین در نقش ونسا :
 • یک اسکورت و نامزد ویلسون. باکارین ونسا را ​​به عنوان “خراش” و نه یک دختر در مضطر توصیف کرد. این شخصیت در ابتدا به عنوان یک “فاحشه معمولی” طراحی شد، اما باکارین با تیم های لباس و گریم کار کرد تا ظاهر او را لایه لایه تر کند. این فیلم به بررسی شخصیت کمیک آلتر- ایگوی کپی‌کت نمی‌پردازد ، زیرا نویسندگان می‌خواستند روی ددپول تمرکز کنند. با این حال، بیل کورسو ، طراح آرایش ، برخی از ارجاعات به ظاهر آبی کپی‌کت را در کمیک‌ها گنجاند.
 • اد اسکرین در نقش فرانسیس فریمن / آژاکس :
 • یکی از اعضای برنامه با جهش مصنوعی که Deadpool را ایجاد می کند. او هیچ دردی احساس نمی کند و قدرت و رفلکس هایش افزایش یافته است. تیم میلر ، کارگردان ، فداکاری اسکرین برای این نقش را ستود و گفت: «او واقعاً بسیار سخت کار کرد» برای سکانس‌های مبارزه و حدود 80 درصد از بدلکاری‌های خودش را در فیلم به پایان رساند. اسکرین تحت تأثیر روی باتی اثر راتگر هاوئر از بلید رانر (1982) و قاتل سریالی هارولد شیپمن قرار گرفت.
 • تی جی میلر در نقش راسو :
 • بهترین دوست ویلسون. میلر احساس کرد که او را به عنوان شخصیت انتخاب کردند زیرا “به نظر می رسد که قدرت ابرقهرمانی اش خردل روی پیراهنش می ریزد”. تهیه کننده سیمون کینبرگ اضافه کرد که به بازیگری نیاز است که بتواند از نظر کمدی با رینولدز همگام شود. میلر سعی کرد به این شخصیت یک تیک چهره بدهد، اما کارگردان تیم میلر این ایده را رد کرد.
 • جینا کارانو در نقش فرشته داست :
 • یکی از اعضای برنامه با جهش مصنوعی که Deadpool را ایجاد می کند. او قدرت و سرعت فوق بشری دارد. کارگردان میلر شخصاً با کارانو تماس گرفت و از او خواست که در این نقش شرکت کند. کارانو احساس خشم شخصیت و «مشکلات شدید آدرنالین» را با داروی « گرد و غبار فرشته » مقایسه کرد. او می خواست از لنزهای تماسی زرد رنگ استفاده کند تا با ظاهر شخصیت در کمیک مطابقت داشته باشد، اما کورسو این ایده را رد کرد و آن را با چیزی از فیلم های گرگ و میش مقایسه کرد.
 • Brianna Hildebrand در نقش Negasonic Teenage Warhead :
 • یک کارآموز نوجوان X-Men که دارای قدرت جهش یافته برای ایجاد انفجار در اطراف بدنش است. سازندگان فیلم می‌خواستند از این شخصیت بر اساس نام او استفاده کنند و به دنبال تغییر توانایی‌های کمیک او از قدرت تله‌پاتیک و پیش‌شناختی به “کلاهک واقعی” بودند. آنها برای انجام این کار از مارول نیاز داشتند که تیم میلر پس از صحبت با رئیس استودیو مارول ، کوین فایج ، مجوز دریافت کرد. توافقی صورت گرفت که اجازه می داد در ازای فاکس قرن بیستم ، این تغییر ایجاد شود.به استودیو مارول حقوق فیلم را به شخصیت Ego the Living Planet برای استفاده در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017).
 • استفان کاپیچیچ صدای Colossus ، یک مرد ایکس را با توانایی جهش یافته برای تبدیل کل بدن خود به فولاد آلی ارائه می دهد. نویسنده ، رت ریس ، او را “یک فویل عالی برای ددپول” نامید، زیرا او بسیار جدی است و دو کفش خوب است.

کارگردان میلر شخصیت را به شدت نسبت به حضور در فیلم قبلی خود تغییر داد، جایی که دانیل کادمور او را به تصویر کشید . میلر احساس می‌کرد نسخه کادمور، که او آن را به عنوان «آدم با پوست براق» توصیف کرد، «کلوسوس لعنتی نیست». او می خواست این شخصیت هفت و نیم فوت قد داشته باشد. آندره تریکوتو در صحنه فیلمبرداری یک نسخه CG از Colossus ایستاد، [23]و کاپیچیچ انتخاب شد تا به شخصیت «لهجه اصیل روسی» بدهد که در کمیک ها دارد.

لزلی اوگامز نقش آل کور ، زن نابینای سالخورده و هم اتاقی ددپول را به تصویر می کشد. اوگامز گفت که آل “از طریق اطلاعات بریتانیا بوده است، او انواع کارهای وحشیانه و دیوانه وار انجام داده است … او پیر است، اما او تنبل است.” اوگامز اضافه کرد که آل رابطه “عشق/نفرت” با ددپول دارد. کاران سونی در نقش دوپیندر ظاهر می شود ، یک راننده تاکسی که با ددپول دوست می شود، و جد ریس یک استخدام کننده برای آژاکس را به تصویر می کشد.

استن لی ، یکی از خالقان مردان ایکس و راب لیفلد ، خالق ددپول، در نقش یک تیم استریپ باشگاهی ظاهر می شوند.و به ترتیب یکی از حامیان بار Weasel. راب هایتر در نقش باب، مامور هیدرا ، یک شخصیت تکرارشونده در کمیک در کنار ددپول ظاهر می شود.

حقوق باب متعلق به Marvel Studios است. آنها اجازه استفاده از او در فیلم را ندادند، بنابراین تاریخچه کمیک او و ارتباطات او با سازمان هایدرا در فیلم ذکر نشده است. او در عوض به عنوان یک عامل سابق نیروهای ویژه مانند ویلسون توضیح داده می شود. هیو جکمن ، بازیگر نقش لوگان / ولورین در سری فیلم‌های مردان ایکس ، بسیار از ددپول حمایت می‌کرد.و خود و شخصیتش را مسخره می کند.

او در این فیلم روی جلد مجله People Sexiest Man Alive دیده می شود . صحنه ای که ناتان فیلیون را به عنوان یک خدمتکار حمام نشان می داد قطع شد، اما در صحنه های حذف شده انتشار رسانه های خانگی نمایش داده شد.

5/5 - (2 امتیاز)