دانلود فیلم بچه میلیون دلاری

معرفی فیلم دختر میلیون دلاری Million Dollar Baby

فیلم دختر میلیون دلاری یک فیلم درام ورزشی آمریکایی محصول سال 2004به کارگردانی، تهیه‌کنندگی، امتیازدهی و بازی کلینت ایستوود بر اساس فیلمنامه‌ای نوشته پل هاگیس ، بر اساس داستان‌هایی از مجموعه 2000 Rope Burns: Stories from the Corner اثر FX Toole , the pen است.

نام مدیر مبارزه و کاتمن جری بوید. در فیلم Million Dollar Baby هیلاری سوانک و مورگان فریمن نیز به ایفای نقش پرداخته اند. این فیلم مارگارت “مگی” فیتزجرالد (سوانک) را دنبال می کند، یک بوکسور آماتور ضعیف که توسط یک مربی بوکس مورد قدردانی نشده (ایستوود) کمک می کند تا به رویای حرفه ای شدنش برسد.

فیلم Million Dollar Baby در 15 دسامبر 2004 توسط برادران وارنر پیکچرز در سینما اکران شد . این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و 216.8 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. این فیلم در هفتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار هفت نامزدی کسب کرد و چهار نامزدی دریافت کرد: بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین بازیگر زن (برای سوانک) و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (برای فریمن).

داستان فیلم بچه میلیون دلاری Million Dollar Baby

مارگارت “مگی” فیتزجرالد، پیشخدمتی از اوزارک ها، در هیت پیت، باشگاه بدنسازی مخروبه لس آنجلس که تحت مالکیت و اداره فرانکی دان است، ظاهر می شود.

دان یک مربی ایرلندی-آمریکایی بداخلاق است که مشخص شد از دخترش جدا شده است. مگی از فرانکی می خواهد که او را آموزش دهد، اما او قبول نمی کند زیرا او به زنان آموزش نمی دهد و او برای شروع حرفه بوکس خیلی پیر است.

ادی «آهن قراضه» دوپریس، دوست و کارمند فرانکی – راوی فیلم – مگی را تشویق می کند و به او کمک می کند. مشتاق جایزه فرانکی، “بیگ ویلی” لیتل، پس از بی تاب شدن از رد پیشنهادات برای مسابقه قهرمانی، با مدیر موفق میکی مک قرارداد امضا می کند. سپس فرانکی با اکراه موافقت می کند که مگی را آموزش دهد.

مگی با مربیگری فرانکی در بخش بوکس آماتور زنان مبارزه می کند. از آنجایی که فرانکی به‌خاطر KO‌ های سریع شهرت پیدا کرده است ، باید به رشوه‌پردازی متوسل شود تا مدیران دیگر را وادار کند تا مبارزان کارآموز خود را در مقابل او قرار دهند.

اسکرپ که نگران رد کردن چند پیشنهاد برای دعوای بزرگ فرانکی است، ملاقاتی را برای مگی با میکی مک ترتیب می دهد، اما به دلیل وفاداری به فرانکی، او رد می کند.

فرانکی به مگی یک نام مستعار گالیک می دهد که روی لباس بوکس او، Mo Chuisle گلدوزی شده است.(در فیلم با املای “mo cuishle” اشتباه نوشته شده است)، اما معنای آن را به او نمی گوید. این دو با ادامه پیروزی او به اروپا سفر می کنند.

مگی در نهایت به اندازه کافی از برنده هایش پس انداز می کند تا برای مادرش خانه بخرد، اما مادرش مگی را به خاطر به خطر انداختن کمک های دولتی او سرزنش می کند و ادعا می کند که همه در خانه به او می خندند.

فرانکی در نهایت حاضر است یک مبارزه برای عنوان را ترتیب دهد. او یک مسابقه 1 میلیون دلاری برای مگی در لاس وگاس در برابر قهرمان سبک وزن زنان WBA ، بیلی “خرس آبی” اوسترمن، روسپی سابق آلمانی که به یک مبارز کثیف بدون مجازات شهرت دارد، تضمین می کند.

مگی شروع به تسلط بر مبارزه می کند، اما بیلی او را با یک مشت مکنده غیرقانونی از پشت پس از به صدا درآمدن زنگ برای پایان راند، ناک اوت می کند. مگی به سختی روی چهارپایه گوشه‌اش فرود می‌آید، گردنش می‌شکند و او را چهار پلژیک وابسته به دستگاه تنفس مصنوعی می‌گذارد .

زمانی که مگی در بیمارستان است، مشتاقانه منتظر دیدار خانواده اش است. آنها تنها پس از اولین تور دیزنی لند و یونیورسال استودیو هالیوود وارد می شوند.

با همراهی یک وکیل، تنها نگرانی آنها این است که دارایی های مگی را به آنها منتقل کنند. او با انزجار به آنها دستور می دهد که آنجا را ترک کنند و تهدید می کند که اگر دوباره سعی کنند با او تماس بگیرند ، کلاهبرداری رفاهی آنها را گزارش خواهد کرد.

مگی به زودی دچار زخم بستر می شود و به دلیل یک پای عفونی قطع می شود. او سپس از فرانکی می خواهد که به او کمک کند تا بمیرد و اعلام می کند که او به هر چیزی که از زندگی می خواست رسیده است.

فرانکی امتناع می کند، بنابراین مگی بعداً در تلاش برای خونریزی تا حد مرگ، زبان خود را گاز می گیرد. کشیش فرانکی با دانستن محبت پدرانه‌ای که فرانکی برای مگی ایجاد کرده است به او هشدار می‌دهد که اگر خواسته مگی را انجام دهد دیگر هرگز خودش را پیدا نخواهد کرد.

فرانکی سپس یک شب مخفیانه وارد بیمارستان می شود، غافل از اینکه اسکرپ از زیر سایه ها را تماشا می کند. درست قبل از تزریق آدرنالین کشنده، او معنی “mo chuisle” را به مگی می گوید: “عزیزم و خون من.” او هرگز به ورزشگاه باز نمی گردد. روایت اسکرپ آشکار می شود که نامه ای به دختر فرانکی است که او را از شخصیت واقعی واقعی پدرش آگاه می کند.

بازیگران فیلم بچه میلیون دلاری Million Dollar Baby

 • کلینت ایستوود در نقش فرانکی دان، یک مربی بوکس خشن اما خوش‌نیت.
 • هیلاری سوانک در نقش مری مارگارت “مگی” فیتزجرالد، بوکسوری مصمم و مشتاق که توسط فرانکی دان آموزش دیده است.
 • مورگان فریمن در نقش ادی «آهن قراضه» دوپریس، دستیار ورزشگاه دان و بوکسور سابق.
 • جی باروچل در نقش دیلارد خطرناک در حال مبارزه با فلیپو بام-بام بارچ یا “خطر”، یک بوکسور ساده لوح.
 • مایک کولتر در نقش “بزرگ” ویلی لیتل، بوکسوری که دان سال ها او را آموزش داده است.
 • لوسیا رایکر در نقش بیلی “خرس آبی” اوسترمن، یک فاحشه سابق و بوکسور شرور.
 • برایان اف. اوبیرن در نقش پدر هورواک، کشیش کلیسایی که دان در آن حضور دارد.
 • آنتونی مکی در نقش شاورل بری، بوکسوری بیش از حد مشتاق و مستأجر مکرر ورزشگاه دان.
 • مارگو مارتیندیل در نقش ارلین فیتزجرالد، مادر خودخواه مگی.
 • مارکوس چیت در نقش جی دی فیتزجرالد، برادر زندانی مگی.
 • ریکی لیندوم در نقش ماردل فیتزجرالد، خواهر متقلب مگی.
 • مایکل پنا در نقش عمر، بوکسور و بهترین دوست شاورل.
 • بنیتو مارتینز به عنوان مدیر بیلی.
 • بروس مک ویتی در نقش میکی مک.
 • گرانت ال رابرتز در نقش مرد بریده بیلی.
4.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.