دانلود فیلم خوب بد زشت

دانلود فیلم خوب بد زشت (1966) با دوبله فارسی

فیلم خوب، بد و زشت ( به ایتالیایی : Il buono, il brutto, il cattivo ، به معنای واقعی کلمه “خوب، زشت، بد”) یک فیلم حماسی — اسپاگتی — وسترن ایتالیایی محصول 1966 به کارگردانی سرجیو لئونه و با بازی کلینت ایستوود در نقش ” خوب، لی ون کلیف در نقش “بد” و الی والاک در نقش “زشت”.

فیلم خوب بد زشت در ژانر حماسی اسپاگتی و وسترن با بازی ستاره سینمایی وسترن کلینت ایستوود میباشد که بسیار خوش درخشید و جزو لیست 250 فیلم برتر سینمای جهان قرار گرفت. این فیلم در ردده نهم بعد از فیلم پالپ فیکشن Pulp Fiction قرار گرفت.

فیلمنامه آنتوسط Age & Scarpelli ، Luciano Vincenzoni ، و Leone نوشته شده است (با مواد فیلمنامه و گفتگوی اضافی که توسط سرجیو دوناتی ارائه شده است )، بر اساس داستانی از وینسنزونی و لئونه. تونینو دلی کولی ، مدیر فیلمبرداری، مسئولیت فیلمبرداری گسترده فیلم را بر عهده داشت و انیو موریکونه آهنگسازی فیلم ، از جمله تم اصلی آن را بر عهده داشت.

این یک محصول ایتالیایی بود که با تهیه کنندگان مشترکی در اسپانیا، آلمان غربی و ایالات متحده انجام شد. بیشتر فیلمبرداری در اسپانیا انجام شد.

فیلم خوب بد زشت (1966) به دلیل استفاده لئونه از نماهای بلند و فیلمبرداری کلوزآپ ، و همچنین استفاده متمایز از خشونت ، تنش ، و دعواهای اسلحه بسیار سبک شناخته شده است.

خلاصه داستان حول محور سه تفنگدار است که در میان هرج و مرج خشونت آمیز جنگ داخلی آمریکا (به ویژه نبرد گلوریتا پس از کمپین نیومکزیکو در سال 1862) برای یافتن ثروت در انبار طلای کنفدراسیون ها رقابت می کنند ، در حالی که در بسیاری از نبردها و درگیری ها شرکت می کنند. ، و دوئل در طول راه. [12]این فیلم سومین همکاری لئونه و کلینت ایستوود و دومین همکاری با لی ون کلیف بود.

The Good, the Bad and the Ugly به عنوان سومین و آخرین قسمت از سه گانه Dollars پس از یک مشت دلار و برای چند دلار بیشتر به بازار عرضه شد . این فیلم یک موفقیت مالی بود و بیش از 25 میلیون دلار در باکس آفیس فروخت و به عنوان ستاره ایستوود شناخته می شود. [13] به دلیل مخالفت عمومی با ژانر وسترن اسپاگتی در آن زمان، استقبال منتقدان از فیلم پس از اکران آن متفاوت بود، اما در سال‌های بعد تحسین منتقدان را به دست آورد و به عنوان “واسترن اسپاگتی قطعی” شناخته شد.

دانلود فیلم خوب بد زشت با دوبله فارسی
بازیگر معروف فیلم های اسپاگتی کلینتون ایستوود

داستان فیلم خوب بد زشت

فیلم سینمایی خوب بد زشت در سال 1862، در طول جنگ داخلی آمریکا ، یک مزدور به نام “چشم های فرشته” سرباز سابق کنفدراسیون استیونز را بازجویی می کند، که فرشته چشم قرار است او را بکشد، در مورد جکسون، فراری که یک انبار طلای کنفدراسیون را دزدیده است.

با یادگیری نام مستعار جدید جکسون “بیل کارسون”، Angel Eyes استیونز و سپس کارفرمایش بیکر را می کشد تا او بتواند خودش طلا را پیدا کند.

راهزن توکو رامیرز توسط یک دریفت بی نام که توکو از او به عنوان ” بلوندی ” یاد می کند از دست شکارچیان جایزه نجات می یابد.”، که او را به کلانتر محلی تحویل می دهد تا جایزه 2000 دلاری خود را دریافت کند.

در حالی که توکو در شرف حلق آویز شدن است، بلوندی طناب توکو را با شلیک گلوله قطع می کند و او را آزاد می کند. آن دو سوار بر اسب فرار می کنند و جایزه را تقسیم می کنند. آنها این روند را تکرار می کنند. در شهرهای دیگر تا زمانی که بلوندی از شکایت توکو خسته شد و او را در بیابان گرفتار کرد.

برای انتقام خم شده، و پس از یک تلاش ناموفق با دوستانش، توکو با بلوندی می‌آید و او را به زور در بیابان می‌برد تا زمانی که بلوندی از کم‌آبی فرو می‌رود.

یک آمبولانس بیمارستانی فراری با اسب‌کشی با چند سرباز مرده کنفدراسیون و یک بیل کارسون نزدیک به مرگ می‌رسد که در ازای کمک به توکو قول 200000 دلار طلای کنفدراسیون را می‌دهد که در قبری در گورستان ساد هیل دفن شده است.

وقتی توکو با آب برمی گردد، کارسون مرده است و بلوندی که در کنار او غرق شده است، فاش می کند که کارسون بهبود یافته و قبل از مرگ نام روی قبر را به او گفته است.

توکو به عنوان یک سرباز کنفدراسیون ظاهر می شود و بلوندی را به یک ماموریت مرزی نزدیک می بردبرای بازیابی. در این مأموریت، توکو با برادرش، پابلو، که در جوانی خانواده اش را ترک کرد تا کشیش شود، دوباره متحد می شود. ملاقات آنها خوب پیش نمی رود. آنها دشمنی می کنند و وارد درگیری فیزیکی می شوند. توکو و بلوندی متعاقباً صومعه را ترک می کنند.

این دو تصمیم می گیرند با هم به دنبال طلا بگردند، اما مدت کوتاهی پس از ترک ماموریت توسط نیروهای اتحادیه دستگیر می شوند – توکو بیانیه های حمایت از کنفدراسیون را بر سر گروهی از سربازان اتحادیه فریاد می زند، زیرا آنها در غبار پوشیده شده اند و رنگ آبی آنها را پنهان می کند.

لباس فرم این دو به یک اردوگاه زندان آورده می شوند که آنجل به عنوان یک گروهبان اتحادیه در جستجوی بیل کارسون در آن نفوذ کرد و وقتی توکو در نقش بیل کارسون ظاهر شد، توجه او را به خود جلب کرد.

دانلود فیلم خوب بد زشت زبان اصلی با زیرنویس فارسی
کلینتود ایستوود در فیلم خوب بد زشت

توکو نام قبرستان را تحت شکنجه فاش می کند و برای کشته شدن فرستاده می شود. چشمان فرشته با دانستن اینکه بلوندی مکان را فاش نمی کند، او را برای جستجوی خود استخدام می کند.

توکو با کشتن سرسپردۀ Angel Eyes از سرنوشت خود فرار می کند و به زودی خود را در یک شهر تخلیه شده می یابد، جایی که بلوندی، چشمان فرشته و گروهش نیز به آنجا رسیده اند.

بلوندی توکو را پیدا می‌کند و این زوج مردان آنجل آیز را می‌کشند، هرچند چشمان فرشته فرار می‌کنند. آنها به سمت تپه غمگین می روند قبل از اینکه در سمت اتحادیه یک محاصره نظامی بر روی یک پل استراتژیک قرار گیرند.

بلوندی تصمیم می گیرد پل را خراب کند تا دو ارتش را متفرق کند تا اجازه دسترسی به گورستان را بدهد. همانطور که پل را با مواد منفجره سیم کشی می کنند، توکو به آنها پیشنهاد می کند اطلاعات را به اشتراک بگذارند.

توکو نام قبرستان را فاش می‌کند، در حالی که بلوندی می‌گوید «آرچ استانتون» نام روی قبر است. پس از تخریب پل، ارتش ها متفرق می شوند.

توکو اسبی را می دزد و به تپه غمگین می رود تا طلا را برای خودش بگیرد. توکو قبر آرک استنتون را پیدا می کند و شروع به حفاری می کند، جایی که بلوندی با اسلحه او را تشویق می کند که ادامه دهد. فرشته آیز می رسد و بلوندی را زیر اسلحه نگه می دارد. بلوندی بیان می کند که در مورد نام روی قبر استانتون دروغ گفته است و قبل از اینکه توکو و چشمان فرشته را به یک دوئل سه جانبه دعوت کند ، نام واقعی قبر را روی یک سنگ نوشته است .

بن بست نمادین مکزیکی ، با توکو در سمت چپ، چشمان فرشته در وسط، و بلوندی در سمت راست: صحنه با «سه گانه» انیو موریکونه همراه است.


سه نفر به هم خیره می شوند. در نهایت همه با بلوندی که فرشته آیز را می‌کشد نقاشی می‌کشند، در حالی که توکو متوجه می‌شود که اسلحه‌اش توسط بلوندی شب قبل خالی شده است.

بلوندی فاش می‌کند که طلا در واقع در قبر کنار آرچ استنتون، با علامت “ناشناخته” است. توکو در ابتدا از پیدا کردن کیسه‌های طلا خوشحال می‌شود، اما بلوندی او را با اسلحه نگه می‌دارد و به او دستور می‌دهد تا در طناب یک جلاد زیر درخت بگذارد.

بلوندی دست‌های توکو را می‌بندد و او را مجبور می‌کند تا در حالی که نیمی از طلای خود را برمی‌دارد و سوار می‌شود، به طور متوازن بالای یک نشانگر قبر ناپایدار بایستد. در حالی که توکو برای رحمت فریاد می زند، بلوندی دوباره به چشم می آید. او طناب را با شلیک تفنگ قطع می کند و توکو را زنده می گذارد تا در حالی که در افق ناپدید می شود با عصبانیت او را نفرین کند.

دانلود فیلم خوب بد زشت بدون سانسور دوبله فارسی
دانلود فیلم خوب بد زشت

دانلود فیلم خوب بد زشت

نام فیلمکیفیتلینک دانلودزیرنویس فارسی و صوت دوبله
دانلود فیلم خوب بد زشت با دوبله فارسی(3.7)1080Pدانلود—————–
دانلود فیلم خوب بد زشت با دوبله فارسی(1.9)720Pدانلود———————————-
دانلود فیلم خوب بد زشت با دوبله فارسی(850)480Pدانلود—————–
دانلود فیلم خوب بد زشت با زبان اصلی(3.7)1080Pدانلوددانلود
دانلود فیلم خوب بد زشت با زبان اصلی(1.2)720Pدانلوددانلود
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *