دانلود فیلم جنگ ستارگان Star Wars: Episode VI Return of the Jedi زیرنویس بدون سانسور

معرفی فیلم جنگ ستارگان Star Wars: Episode VI Return of the Jedi زیرنویس بدون سانسور

فیلم جنگ ستارگان Star Wars: Episode VI Return of the Jedi یک فیلم اپرای فضایی حماسی آمریکایی به کارگردانی ریچارد مارکاند است که در سال ۱۹۸۳.

فیلمنامه توسط لارنس کاسدان و جورج لوکاس برگرفته از داستانی از لوکاس است که تهیه کننده اجرایی نیز بوده است. دنباله جنگ ستارگان (1977) [a] و امپراتوری ضربه می زند (1980)، این سومین قسمت از سه گانه اصلی جنگ ستارگان ، سومین فیلمی است که تولید می شود و ششمین فیلم زمانی در ” حماسه اسکای واکر “. ستاره های فیلممارک همیل ، هریسون فورد ، کری فیشر ، بیلی دی ویلیامز ، آنتونی دنیلز ، دیوید پروس ، کنی بیکر ، پیتر میهو و فرانک اوز .


یک سال پس از حمله امپراتوری ، امپراتوری کهکشانی ، تحت هدایت امپراتور ، در حال ساخت دومین ستاره مرگ است تا اتحاد شورشیان را یک بار برای همیشه در هم بکوبد.

از آنجایی که امپراتور قصد دارد شخصاً بر مراحل نهایی ساخت آن نظارت کند، ناوگان شورشی یک حمله تمام عیار به ستاره مرگ آغاز می کند تا از تکمیل آن جلوگیری کند و امپراطور را بکشد و عملاً به کنترل او بر کهکشان پایان دهد. در همین حال، لوک اسکای واکر ، که اکنون یک شوالیه جدی است، در تلاش است تا پدرش دارث ویدر را به سمت سبک نیرو بازگرداند .

پس از بحث لوکاس و کاسدان در مورد ساخت Return of the Jedi ، فیلم وارد مرحله تولید شد. استیون اسپیلبرگ ، دیوید لینچ و دیوید کراننبرگ پیش از امضای قرارداد مارکاند به عنوان کارگردان، کارگردان این پروژه بودند.

تیم سازنده در طول پیش تولید بر استوری بوردهای لوکاس تکیه کردند. لوکاس، کاسدان، مارکاند و تهیه کننده هاوارد کازانجیان در حین نگارش فیلمنامه فیلمبرداری، دو هفته را در کنفرانس صرف بحث و تبادل نظر درباره ایده های ساخت آن کردند.

برنامه کازانجیان باعث شد تا فیلمبرداری چند هفته زودتر شروع شود تا به Industrial Light & Magic اجازه داده شودزمان بیشتری برای کار بر روی جلوه های فیلم در مرحله پس از تولید. فیلمبرداری در انگلستان، کالیفرنیا و آریزونا از ژانویه تا می 1982 انجام شد .

فیلم جنگ ستارگان Star Wars: Episode VI Return of the Jedi در 25 مه 1983 در سینماها اکران شد و بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، اگرچه بسیاری احساس می کردند که با اوج سینمایی فیلم های قبلی خود مطابقت ندارد.

فیلم جنگ ستارگان Star Wars: Episode VI Return of the Jedi در اولین اکران سینمایی خود 374 میلیون دلار فروخت و به پردرآمدترین فیلم سال 1983 تبدیل شد . چندین بار اکران و بازنگری برای این فیلم در طول دهه‌ها انجام شد که مجموع فروش آن را به 475 میلیون دلار رساند.

کتابخانه کنگره ایالات متحده آن را برای نگهداری در فهرست ملی فیلم در سال 2021 انتخاب کرد. پس از اینکه لوکاس حماسه شش فیلمی خود را با ساخت سه گانه پیش درآمد به پایان رساند ، دیزنی Lucasfilm را خریداری کرد و یک سه گانه دنباله تولید کرد.

علاوه بر این، منتشر شدMandalorian، اولین سریال تلویزیونی لایو اکشن این فرنچایز، برای سرویس پخش دیزنی + سریال و اسپین‌آف‌های آن پنج سال پس از بازگشت جدی شروع می‌شوند .

معرفی فیلم جنگ ستارگان Star Wars Episode VI Return of the Jedi زیرنویس بدون سانسور

معرفی فیلم جنگ ستارگان Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi

معرفی فیلم جنگ ستارگان Star Wars Episode VI Return of the Jedi زیرنویس بدون سانسور

داستان فیلم جنگ ستارگان Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi

یک سال پس از دستگیری هان سولو، در یک معامله تجاری توسط لوک اسکای واکر برای نجات هان، که هنوز در کربنیت یخ زده است، به قصر جنایتکار جابا هات در تاتوئین فرستاده می شوند.

پرنسس لیا که به عنوان شکارچی فضل بوش مبدل شده است، به بهانه جمع آوری جایزه در چوباکا به قصر نفوذ می کند و هان را منجمد می کند، اما دستگیر و به بردگی گرفته می شود.

لوک به زودی وارد می شود تا برای آزادی دوستانش چانه بزند، اما جابا او را از دریچه ای رها می کند تا توسط یک نفرت زده بخورد .. پس از اینکه لوک آن را می‌کشد، جابا او، هان و چوباکا را با تغذیه به سارلاک ، جانور مرگباری که در کف صحرا دفن شده و طعمه‌های خود را در طول یک هزار سال هضم می‌کند، به مرگ محکوم می‌کند.

لوک با پنهان کردن شمشیر نوری جدید خود در داخل، خود و دوستانش را آزاد می‌کند و آنها با مردان جابا در کشتی بادبانی ارباب جنایتکار مبارزه می‌کنند.

در طول هرج و مرج، بوبا فت پس از اینکه هان به طور ناخواسته به جت او آسیب می زند، به داخل سارلاک می افتد و لیا با زنجیر خود جابا را خفه می کند. این گروه کشتی بادبان جبا را نابود کرده و فرار می کنند.

در حالی که دیگران با اتحاد شورشی ملاقات می کنند ، لوک به داگوبا باز می گردد تا آموزش جدی خود را با یودا ، که متوجه می شود در حال مرگ است، تکمیل کند.

یودا تأیید می کند که دارث ویدر، زمانی شوالیه جدی جدای آناکین اسکای واکر، پدر لوک است، و پیش از ناپدید شدن و یکی شدن با نیرو ، فاش می کند که اسکای واکر دیگری وجود دارد.

روح نیروی اوبی وان کنوبی سپس به لوک می گوید که لیا خواهر دوقلوی او است و او باید دوباره با ویدر روبرو شود تا تمریناتش را تمام کند و امپراتوری را شکست دهد .

اتحاد متوجه می شود که امپراتوری در حال ساخت دومین ستاره مرگ تحت نظارت امپراتور بوده است. از آنجایی که ایستگاه توسط یک سپر انرژی محافظت می شود، هان یک تیم ضربتی را رهبری می کند که شامل لوک، لیا و چوباکا می شود تا ژنراتور سپر را در ماه جنگلی اندور نابود کنند.

انجام این کار به ناوگان شورشی اجازه می دهد تا ستاره مرگ را نابود کند. این تیم از یک شاتل امپریال دزدیده شده استفاده می کند تا ناشناس به آنجا برسند و با قبیله ای از اوک ها روبرو می شوند و پس از درگیری اولیه اعتماد آنها را به دست می آورند.

بعداً لوک به لیا می‌گوید که او خواهرش است، ویدر پدر آنهاست و باید با او مقابله کند. با تسلیم شدن به سربازان امپراتوری، او را به حضور ویدر می برند و نمی تواند او را متقاعد کند که قسمت تاریک نیرو را رد کند.

ویدر لوک را برای ملاقات با امپراتور می برد که قصد دارد او را به سمت تاریکی سوق دهد و فاش می کند که دوستانش و ناوگان شورشی به دام افتاده اند. در اندور، تیم هان توسط نیروهای امپراتوری اسیر می شود، اما ضد حمله ایووک ها به شورشیان اجازه می دهد تا به ژنراتور سپر نفوذ کنند.

در همین حال، لاندو کالریسیان در هزاره فالکون و دریاسالار آکبار حمله شورشیان به دومین ستاره مرگ را رهبری می‌کنند و می‌بینند که سپر آن هنوز فعال است و ناوگان امپراتوری منتظر آنهاست.

امپراطور به لوک فاش می کند که ستاره مرگ کاملاً فعال است و دستور شلیک سوپرلیزر آن را می دهد و یک کشتی فضایی Rebel را نابود می کند. او لوک را وسوسه می کند تا تسلیم خشم خود شود. لوک سعی می کند به او حمله کند، اما ویدر مداخله می کند و هر دو در یک دوئل شمشیر نوری شرکت می کنند.

ویدر احساس می کند که لوک یک خواهر دارد و تهدید می کند که اگر این کار را نکند او را به سمت تاریکی سوق می دهد. لوک خشمگین ویدر را شکست می دهد و دست مصنوعی او را می برد.

امپراتور از لوک می خواهد که ویدر را بکشد و جای او را بگیرد، اما لوک نپذیرفت. امپراتور خشمگین، لوک را با رعد و برق نیرو شکنجه می کند.

ویدر که نمی‌خواهد اجازه دهد پسرش بمیرد، به امپراتور خیانت می‌کند و او را در یک محور راکتور به پایین پرتاب می‌کند تا جانش را از دست بدهد، اما در جریان این جریان دچار برق گرفتگی مرگ‌بار می‌شود. لوک به آخرین درخواست پدرش نقاب ویدر را برمی دارد و او با آرامش در آغوش لوک می میرد.

پس از اینکه تیم حمله ژنراتور سپر را از بین می برد، لاندو جنگنده های Rebel را به هسته Death Star هدایت می کند. در حالی که ناوگان Rebel کشتی فرماندهی امپریال را نابود می کند، لاندو و خلبان جنگنده X-wing Wedge Antilles راکتور اصلی ستاره مرگ را نابود می کنند و قبل از انفجار ایستگاه فرار می کنند. در همین حین، لوک با یک شاتل فرار می کند.

در اندور، لیا به هان نشان می دهد که لوک برادر اوست. لوک زره خالی ویدر را روی آتش سوزی می سوزاند و دوباره با دوستانش متحد می شود.

در حالی که شورشیان پیروزی خود را جشن می گیرند، لوک با خوشحالی به ارواح نیروی اوبی وان ، یودا و آناکین اسکای واکر رستگار شده نگاه می کند.

معرفی فیلم جنگ ستارگان Star Wars Episode VI Return of the Jedi زیرنویس بدون سانسور

فیلم جنگ ستارگان Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi

 • مارک همیل در نقش لوک اسکای واکر ، یکی از آخرین شوالیه های جدی زنده ، که توسط اوبی وان کنوبی و یودا آموزش دیده است. برادر دوقلوی لیا، دوست هان و پسر دارث ویدر که او نیز خلبان ماهر جنگنده ایکس وینگ در Rebellion است.
  هریسون فورد در نقش هان سولو ، کاپیتان هزاره فالکون که در شورش ژنرال می شود. دوست لوک و علاقه عشق لیا.
  کری فیشر در نقش لیا ارگانا ، شاهزاده خانم سابق سیاره ویران شده آلدران ، که رهبر شورش، خواهر دوقلوی لوک و علاقه عشق هان است.
  بیلی دی ویلیامز در نقش لاندو کالیسیان ، مدیر سابق شهر ابری که در شورش ژنرال شده است. دوست قدیمی هان و صاحب قبلی هزاره فالکون .
  آنتونی دانیلز در نقش C-3PO ، یک دروید پروتکل انسان نما در خدمت شورش و همراه قدیمی R2-D2.
  پیتر میهو در نقش چوباکا ، یک ووکی که دوست دیرینه هان، کمک خلبان هزاره فالکون و بخشی از شورش است.
  کنی بیکر به عنوان
  R2-D2 ، یک دروید اخترشناسی در خدمت شورش، وفادار به لوک، و همراه قدیمی C-3PO.
  پاپلو ، یک اووک که با ربودن یک دوچرخه سرعت، حواس نیروهای پیشاهنگ را پرت می کند.
  ایان مک دیارمید در نقش امپراتور ، بنیانگذار و فرمانروای عالی امپراتوری کهکشانی ، و استاد سیث دارث ویدر . آلن وب ابتدا برای این نقش انتخاب شد اما به دلیل بیماری از ادامه تحصیل انصراف داد. [7] به لیندسی اندرسون این نقش پیشنهاد شد اما او به دلیل درگیری‌های برنامه‌ریزی با بیمارستان بریتانیا نپذیرفت . بن کینگزلی و دیوید سوچت نیز مورد توجه قرار گرفتند.
  فرانک اوز در نقش یودا ، استاد جدای عاقل و چند صد ساله از یک گونه بیگانه ناشناخته، که در تبعید در داگوبا زندگی می کند و لوک را آموزش داده است.
  دیوید پروس در نقش دارث ویدر ، یک لرد قدرتمند سیث، شاگرد امپراتور، و فرمانده دوم امپراتوری. پدر لوک و لیا.
  جیمز ارل جونز در نقش صدای دارث ویدر
  سباستین شاو در نقش آناکین اسکای واکر
  الک گینس در نقش اوبی وان کنوبی ، مرشد جدای درگذشته لوک، و پدرش قبل از او، که به هدایت لوک در سفر خود به عنوان روح نیرو ادامه می دهد.
  دنیس لاوسون نقش خود را به عنوان Wedge Antilles ، خلبان X-wing در شورش، از دو فیلم قبلی تکرار می کند. کنت کولی و جرمی بولوخ به ترتیب در نقش دریاسالار پیت، فرمانده گل سرسبد دارث ویدر، مجری و شکارچی فضل ، بوبا فت، نقش‌های خود را در فیلم «امپراتوری ضربه می‌زند » بازی می‌کنند.
 • مایکل پنینگتون نقش موف جرجرود ، فرمانده دومین ستاره مرگ را بازی می کند. وارویک دیویس به عنوان Wicket W. Warrick ظاهر می شود ، یک ایووک که با لیا دوست می شود و او و دوستانش را به قبیله اووک هدایت می کند.
 • بیکر در ابتدا برای نقش ویکت انتخاب شد، اما دیویس پس از بیمار شدن با مسمومیت غذایی در صبح روز فیلمبرداری جایگزین او شد. دیویس هیچ تجربه قبلی بازیگری نداشت و تنها پس از آن که مادربزرگش یک فراخوان آشکار برای کوتوله‌ها برای فیلم جدید جنگ ستارگان را کشف کرد، انتخاب شد.
 • کارولین بلکیستون نقش Mon Mothma ، یکی از بنیانگذاران و رهبر اتحاد شورشیان را به تصویر می کشد . مایکل کارتر نقش جابا، دستیار هات، بیب فورتونا (با صداپیشگی اریک بائرسفلد ) را ایفا می کند و فمی تیلور و کلر داونپورتبه عنوان رقصندگان برده اصلی جبا ظاهر می شوند.
 • برای به تصویر کشیدن گونه های بیگانه بی شماری که در فیلم نمایش داده شده اند، تعداد زیادی عروسک گردان، صداپیشگان و بدلکارها به کار گرفته شدند. دریاسالار اکبر ، فرمانده ناوگان شورشی در طول نبرد اندور، توسط عروسک‌باز تیم رز ، با صدای او توسط اریک بائرزفلد اجرا شد.
 • نین نونب ، که در کنار لاندو خلبان هزاره فالکون را بر عهده دارد، توسط ریچارد بونهیل با لباسی برای نماهای تمام بدن به تصویر کشیده شد، در حالی که او عروسکی بود که توسط مایک کوین اداره می شد و صدایش را کیپسانگ روتیچ ارائه می کرد. رز همچنین Salcious B. Crumb را که صدای آن توسط مارک دادسون ارائه شده بود را اجرا کرد.
 • کوین هم بازی کردRee-Yes and Wol Cabbashite . سای اسنوتلز یک ماریونت بود که توسط رز و کوین اداره می شد، در حالی که صدای او توسط آنی آربوگاست ارائه شد. سایرین شامل سایمون جی ویلیامسون در نقش مکس ربو ، گارد گامورئن و مون کالاماری بودند.
 • دیپ روی در نقش دروپی مک کول ; ایلسا برک در نقش امانمان پل اسپرینگر در نقش ری یس ، گارد گامورئن و مون کالاماری. هیو اسپایت در نقش گارد گامورری ، الوم و مون کالاماری؛ سویی لیم در نقش آتارک هوور.
 • ریچارد رابینسون در نقش یوزوم ; جرالد هوم در نقش تسکو یک افسر مون کالاماری؛ فیل هربرت در نقش هرمی اودل؛ تیک و توک ( تیم درای و شان کرافورد) در نقش ویفید و یاک فیس. فیل تیپت در نقش Rancor با مایکل مک کورمیک; و پت ولش به عنوان صدای بوش.
 • Jabba the Hutt توسط توبی فیلپات ، دیوید بارکلی و مایک ادموندز (که همچنین ایوک لوگری را به تصویر می‌کشد) هدایت دم را بر عهده داشت. لری وارد ، صدای زبان هوتی را با کوین به تصویر می کشد، در کنار نقش های دیگر، کنترل چشم ها. بارکلی، کوین و دیوید گرینوی به فرانک اوز در اجرای یودا کمک کردند.

آلن ریکمن برای نقش موف جرجرود تست داد اما نقش را به مایکل پنینگتون باخت.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم از ژانر های پیشنهادی ——>

4.7/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.