دانلود فیلم جنگ ستارگان 2

معرفی فیلم Star Wars: Episode II – Attack of the Clones جنگ ستارگان 2

جنگ ستارگان: اپیزود دوم – حمله کلون ها یک فیلم اپرای فضایی حماسی آمریکایی محصول 2002به کارگردانی جورج لوکاس و نویسندگی لوکاس و جاناتان هیلز است. دنباله‌ی تهدید شبح (1999)، پنجمین فیلم از سری فیلم‌های جنگ ستارگان و دومین فصل زمانی « حماسه اسکای واکر » است. در این فیلم ایوان مک گرگور ، ناتالی پورتمن ، هایدن کریستنسن ، ایان مک دیارمید ، ساموئل ال جکسون ، کریستوفر لی ، آنتونی دانیلز ، کنی بیکر وفرانک اوز.

داستان ده سال پس از The Phantom Menace اتفاق می‌افتد ، زیرا هزاران منظومه سیاره‌ای به آرامی از جمهوری کهکشانی جدا می‌شوند و به کنفدراسیون تازه‌تشکیل شده سیستم‌های مستقل، به رهبری استاد سابق جدی ، کنت دوکو ، می‌پیوندند .

در حالی که کهکشان در آستانه جنگ داخلی قرار دارد، اوبی وان کنوبی یک سوء قصد مرموز به سناتور پادمه آمیدالا را بررسی می کند که منجر به کشف یک ارتش شبیه سازی شده در خدمت جمهوری و حقیقت پشت جنبش جدایی طلبانه می شود. در همین حال، شاگرد او آناکین اسکای واکر او مأمور حفاظت از آمیدالا می شود و رابطه پنهانی با او برقرار می کند. به زودی، این سه نفر شاهد شروع یک تهدید جدید برای کهکشان هستند: جنگ کلون ها .

توسعه Attack of the Clones در مارس 2000، چند ماه پس از انتشار The Phantom Menace آغاز شد. تا ژوئن 2000، لوکاس و هیلز پیش نویس فیلمنامه را تکمیل کردند و تصویربرداری اصلی از ژوئن تا سپتامبر 2000 انجام شد.

گروه فیلم در ابتدا در استودیو فاکس استرالیا در سیدنی ، استرالیا فیلمبرداری کردند و فیلم های اضافی در تونس، اسپانیا و ایتالیا فیلمبرداری شدند. . این یکی از اولین تصاویر متحرکی بود که به طور کامل بر روی یک سیستم دیجیتال 24 فریم با کیفیت بالا گرفته شد.

این فیلم در 16 می 2002 در ایالات متحده اکران شد. نقدهای متفاوتی دریافت کرد، برخی از منتقدان آن را به عنوان یک پیشرفت نسبت به فیلم قبلی خود The Phantom Menace و برخی دیگر آن را بدترین قسمت این فرنچایز می دانستند.

این فیلم به دلیل تأکید بیشتر بر اکشن، جلوه‌های بصری، موسیقی، طراحی لباس و بازی‌های مک گرگور، مک دیارمید، لی و اوز مورد ستایش قرار گرفت، اما به دلیل فیلم‌نامه، بازی کریستنسن، صحنه‌های عاشقانه و شخصیت‌های توسعه نیافته مورد انتقاد قرار گرفت.

در باکس آفیس عملکرد خوبی داشت و بیش از 645 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش کرد. با این حال، این اولین فیلم جنگ ستارگان بود که در سال اکران خود موفق شد و سومین فیلم داخلی پس از مرد عنکبوتی و ارباب حلقه‌ها: دو برج را به خود اختصاص داد.و چهارمین پردرآمد دنیا پس از دو فیلم آخر و هری پاتر و تالار اسرار . Revenge of the Sith (2005) پس از حمله کلون ها، سه گانه پیش درآمد جنگ ستارگان را به پایان رساند.

داستان فیلم Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

ده سال پس از نبرد در نابو ، [یک] جمهوری کهکشانی توسط یک جنبش جدایی‌طلبی که توسط استاد سابق جدای کنت دوکو سازماندهی شده بود، تهدید می‌شود . سناتور پادمه آمیدالا به کوروسکانت می آید تا در مورد پیشنهادی برای ایجاد ارتشی برای کمک به جدی در برابر تهدید رای گیری کند. او که به محض ورودش از تلاش برای ترور اجتناب می کند، تحت حمایت استاد جدی اوبی وان کنوبی و شاگردش آناکین اسکای واکر قرار می گیرد. این زوج تلاش دوم برای جان پادمه را خنثی کردند و قاتل، زام وسل را که توسط کارفرمایش، یک شکارچی جایزه، کشته می‌شود، تحت کنترل درآورند.، قبل از اینکه بتواند هویت او را فاش کند. شورای جدی به اوبی وان دستور می دهد تا شکارچی فضل را پیدا کند، در حالی که آناکین وظیفه دارد از پادمه محافظت کند و او را تا نابو همراهی کند، جایی که این دو با وجود کد جدی که دلبستگی را ممنوع می کند، عاشق می شوند.

جستجوی اوبی وان او را به سیاره اقیانوسی مرموز کامینو می‌برد ، جایی که او متوجه می‌شود که ارتشی از کلون‌ها برای جمهوری به نام سیفو دیاس، یک استاد جدای درگذشته تولید می‌شوند و جانگو فت شکارچی فضل به عنوان الگوی ژنتیکی آنها خدمت می‌کند. اوبی وان با جانگو ملاقات می کند و او فاش می کند که کلون ها ایده مردی به نام تیرانوس بوده اند . اوبی وان استنباط می کند که جانگو همان شکارچی فضلی است که او به دنبال آن است و پس از یک نبرد کوتاه، یک فانوس دریایی را در کشتی جانگو به نام برده I قرار می دهد. او سپس جانگو و پسر شبیه خود، بوبا را به سیاره جئونوسیس تعقیب می کند. در همین حال، آناکین از رویاهای مادرش، شمی ، نگران است، در درد و رنج تصمیم می گیرد برای نجات او با پادمه به دنیای خود یعنی تاتوئین بازگردد. واتو فاش می‌کند که شمی را به کشاورز رطوبت ، کلیگ لارس فروخته است، که سپس او را آزاد کرد و با او ازدواج کرد. کلیگ به آناکین می گوید که او هفته ها قبل توسط توسکن رایدر ربوده شده و احتمالا مرده است. آناکین که مصمم است مادرش را پیدا کند، به بیرون می رود و او را در کمپینگ توسکن می یابد که هنوز به سختی زنده است. پس از مرگ او در آغوش او، آناکین خشمگین به قسمت تاریک نیرو ضربه می زند و قبیله را قتل عام می کند. او بعداً اقدامات خود را به Padmé اعتراف می کند و قول می دهد که راهی برای جلوگیری از مرگ کسانی که دوست دارد پیدا کند.

در Geonosis، اوبی وان یک گردهمایی جدایی‌طلبان به رهبری کنت دوکو را کشف می‌کند که در حال توسعه یک ارتش دروید با نایب‌رئیس فدراسیون تجارت است و دستور داده است که پادمه را به جان بخرند . اوبی وان یافته‌های خود را به شورای جدی منتقل می‌کند، اما توسط دیویدهای جدایی‌طلب دستگیر می‌شود. دوکو در سلولش با اوبی وان ملاقات می‌کند و نقش او را در تشکیل کنفدراسیون سیستم‌های مستقل توضیح می‌دهد، در حالی که به این موضوع اشاره می‌کند که لرد سیث دارث سیدیوس کنترل بخش بزرگی از سنای کهکشانی را در دست دارد. سپس اوبی وان را دعوت می کند تا به او ملحق شود و سیدیو را متوقف کند. وقتی اوبی‌وان امتناع می‌کند، دوکو ادعا می‌کند که استاد فقید اوبی‌وان و شاگرد سابق دوکو، کوی‌گون جین ، اگر او زنده بود، این کار را می‌کرد. در همین حال، نماینده سناجار جار بینکس یک رای موفقیت آمیز را برای اعطای اختیارات اضطراری به صدراعظم پالپاتین پیشنهاد می کند و به ارتش کلون اجازه می دهد تا مجوز بگیرد.

آناکین و پادمه برای نجات اوبی وان به سمت جئونوسیس می روند، اما آناکین شمشیر نوری خود را گم می کند و توسط جانگو دستگیر می شوند. دوکو این سه نفر را به اعدام محکوم می کند، اما آنها توسط یک گردان از نیروهای کلون به رهبری یودا ، میس ویندو و دیگر جدی نجات می یابند. ویندو جانگو را در جریان نبرد بعدی سر برید. اوبی وان و آناکین دوکو را رهگیری می کنند و در یک دوئل شمشیر نوری شرکت می کنند . دوکو اوبی وان را مجروح می کند و بازوی راست آناکین را قطع می کند، اما یودا آنها را قطع می کند و از آنها دفاع می کند. دوکو از نیرو در تلاش برای کشتن آناکین و اوبی‌وان استفاده می‌کند تا حواس یودا را پرت کند و به کوروسکانت می‌گریزد، جایی که نقشه‌های یک سلاح فوق‌العاده را تحویل می‌دهد.خطاب به سیدیوس، که دوکو را با نام سیث خود تیرانوس خطاب می کند. شورا از ادعای دوکو مبنی بر کنترل سیدیوس بر مجلس سنا آشفته است. همانطور که جدای آغاز جنگ کلون ها را تصدیق می کند ، [b] آناکین یک دست رباتیک دارد و با پادمه در مراسمی در Naboo با C-3PO و R2-D2 به عنوان تنها شاهد ازدواج می کند.

بازیگران فیلم جنگ ستارگان 2

ایوان مک گرگور در نقش اوبی وان کنوبی : یک شوالیه جدی و مربی دانش‌آموز پاداوان خود، آناکین اسکای‌واکر، که تلاش برای ترور پادمه را بررسی می‌کند و او را به کشف تولید ارتش کلون برای جمهوری کهکشانی سوق می‌دهد . در 10 سال پس از The Phantom Menace ، او در استفاده از نیرو عاقل تر و قدرتمندتر شده است.
ناتالی پورتمن در نقش سناتور پادمه آمیدالا : ملکه سابق نابو ، که اخیراً به عنوان سناتور سیاره انتخاب شده است، و علاقه عشق آناکین.
هیدن کریستنسن در نقش آناکین اسکای واکر : یک برده 19 ساله سابق از تاتوئین و شاگرد با استعداد اوبی وان پاداوان که وظیفه محافظت از پادمه را دارد که عاشق او می شود. اعتقاد بر این است که او “برگزیده” پیشگویی جدی است که قرار است “تعادل را در نیرو ایجاد کند.” در 10 سال پس از The Phantom Menace ، او قدرتمند اما مغرور شده است و معتقد است که اوبی وان او را عقب نگه می دارد. جستجوی بزرگی برای یافتن بازیگری برای به تصویر کشیدن آناکین اسکای واکر انجام شد. لوکاس قبل از انتخاب کریستنسن بازیگران مختلفی را که اکثراً ناشناخته بودند تست داد. از جمله بازیگران شناخته شده ای که تست بازیگری دادند، جاناتان برندیس ، دوون ساوا ، [4] تافر گریس بودند.، جاشوا جکسون، رایان فیلیپ، کالین هنکس، و پل واکر. لئوناردو دی کاپریو همچنین برای این نقش با لوکاس ملاقات کرد، اما طبق گفته کن سان شاین ، روزنامه نگار دی کاپریو، “قطعا در دسترس نبود” . [10] ناتالی پورتمن، یکی از بازیگران این فیلم، بعداً به مجله تایم گفت که کریستنسن “خواندن بسیار خوبی داشت. او می‌تواند به طور همزمان ترسناک و واقعاً جوان باشد.
ایان مک دیارمید در نقش صدر اعظم پالپاتین / دارث سیدیوس: یک سناتور سابق از نابو، و همچنین یک لرد مخفی سیث، که قدرت های اضطراری گسترده ای را به عنوان صدراعظم جمهوری کهکشانی پس از شروع جنگ های کلون جمع آوری می کند.
ساموئل ال. جکسون در نقش میس ویندو : استاد جدی در شورای جدای نشسته و با احتیاط به سیاست مجلس سنای کهکشانی نگاه می کند.
کریستوفر لی در نقش کنت دوکو / دارث تیرانوس : یک استاد سابق جدی و مرشد قدیمی استاد فقید اوبی وان، کوی گون جین ، که اکنون رهبر دست نشانده جنبش جدایی طلب و همچنین شاگرد سیث جدید دارث سیدیوس و مظنون است. در تحقیقات اوبی وان
آنتونی دانیلز در نقش C-3PO : یک دروید پروتکلی که توسط آناکین در کودکی ساخته شد و اکنون به خانواده لارس در Tatooine خدمت می کند .
کنی بیکر در نقش R2-D2 : دروید اخترشناسی آناکین که اغلب او و اوبی وان را در ماموریت ها همراهی می کند.
فرانک اوز در نقش صدای یودا : استاد بزرگ جدای چند صد ساله یک گونه بیگانه ناشناخته. یودا علاوه بر رهبری شورای جدی، مربی پاداوان های جوان جدی است.
پرنیلا آگوست ، احمد بست ، الیور فورد دیویس و اندی سکومب به ترتیب در نقش های شیمی اسکای واکر ، جار جار بینکس ، سیو بیبل و واتو از فیلم The Phantom Menace دوباره ایفای نقش می کنند . سیلاس کارسون همچنین نقش خود را از آن فیلم به عنوان نوت گانری ، نایب السلطنه فدراسیون تجارت، تکرار می کند. و Ki-Adi-Mundi ، یک استاد جدی جدی که در شورای جدی نشسته است. جیمی اسمیتز بیل ارگانا ، سناتور اهل آلدران را به تصویر می کشد .تموئرا موریسون جانگو فت ، یک شکارچی جایزه را به تصویر می‌کشد که دی‌ان‌ای خود را برای استفاده توسط تأسیسات شبیه‌سازی در کامینو برای ایجاد ارتش کلون داده است. دانیل لوگان یک بوبا فت جوان ، کلون و پسر خوانده جانگو فت را به تصویر می کشد.

جک تامپسون ، جوئل ادگرتون و بانی پیس به عنوان اعضای خانواده لارس و خانه دار ظاهر می شوند. به ترتیب به عنوان کلیگ لارس ، شوهر شمی، پدر اوون و ناپدری آناکین. اوون لارس ، پسر کلیگ، پسر خوانده اشمی و برادر ناتنی آناکین. و برو وایتسون ، دوست دختر اوون. Leeanna Walsman در نقش Zam Wesell ظاهر می شود ، یک شکارچی فضل کلاودیتی متحول و شریک جانگو فت، که وظیفه ترور Padmé را بر عهده داشت. Jay Laga’aia در نقش Gregar Typho ، کاپیتان جدید امنیتی Padmé ظاهر می شود. رز بیرن وAlethea McGrath برای مدت کوتاهی به ترتیب به عنوان Dormé ، خدمتکار Padmé و به عنوان Jocasta Nu ، کتابدار معبد جدی ظاهر می شود. رونالد فالک صدای دکستر جتستر ، دوست بسالیسکی اوبی‌وان را ارائه می‌کند که رستورانی را در کوروسکانت اداره می‌کند و او را در مورد کامینو مطلع می‌کند.

دنیلز و بست نیز به ترتیب در نقش دانل فایتونی و آچک مد بیک، شرکت کنندگان در کلوپ کوروسکانت اوتلندر که شاهد دستگیری آناکین و اوبی وان زام وسل هستند، ظاهر می شوند. گزارش داد که لوکاس از NSYNC خواسته بود تا برای جلب رضایت دخترانش، از یک ظاهر کوتاه پس زمینه کوچک فیلمبرداری کند. آنها متعاقباً در مراحل پس از تولید از فیلم حذف شدند، اگرچه در طول شلوغی از بالا به طور خلاصه قابل مشاهده بودند. تیتراژ پایانی به اشتباه آلن روسکو را به عنوان نقش سناتور نیموئیدی لات دود فهرست می کند. این شخصیت در واقع یک نیموئیدین دیگر بود که توسط دیوید هیلی نامشخص و صداپیشگی آن نقش آفرینی می کردکریستوفر تراسول . ضبط‌های بایگانی لیام نیسون در نقش کوی‌گون جین از The Phantom Menace ، به‌عنوان یک صدای شبح‌آلود ظاهر می‌شود که توسط آناکین از طریق نیرو شنیده می‌شود، در حالی که او در حال سلاخی مهاجمان Tusken بود. فیونا جانسون نقش ماتریکس (1999) را به عنوان زن با لباس قرمز در یک ظاهر کوتاه تخم مرغ عید پاک ، با شخصیت خود به نام “هایده گوفای” در رسانه های بعدی جنگ ستارگان تکرار کرد ، و برای مدت کوتاهی نگاهی اغواکننده به آناکین اسکای واکر در کلاب اوتلندر ارائه کرد.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.