دانلود فیلم جنگ ستارگان 1

معرفی فیلم جنگ ستارگان 1 تهدید شبح 1999

فیلم جنگ ستارگان تهدید شبح (به انگلیسی : Star Wars: Episode I – The Phantom Menace ) یک فیلم اپرای فضایی حماسی محصول ۱۹۹۹ آمریکابه نویسندگی و کارگردانی جورج لوکاس ، محصول لوکاس فیلم ، توزیع شده توسط کمپانی فاکس قرن بیستم و با بازی لیام نیسون ، ایوان مک گرگور ، ناتالی پورتمن ، جیک مک دیارمی ، جیک لوید آی ، و.

آنتونی دنیلز ، کنی بیکر ، پرنیلا آگوست و فرانک اوز . این چهارمین فیلم از سری فیلم‌های جنگ ستارگان ، اولین فیلم از سه‌گانه پیش درآمد استو اولین فصل زمانی ” حماسه اسکای واکر.

داستان 32 سال قبل از سه گانه اصلی ، در دوران جمهوری کهکشانی ، داستان استاد جدای کوی گون جین و شاگردش اوبی وان کنوبی را دنبال می کند که سعی می کنند از ملکه پادمه آمیدالا از نابو محافظت کنند به امید اینکه پایانی مسالمت آمیز را تضمین کنند.

یک مناقشه تجاری بین سیاره ای به همراه آناکین اسکای واکر – برده ای جوان با قدرت های طبیعی غیرعادی قوی نیرو – آنها به طور همزمان با بازگشت مرموز سیث ها مبارزه می کنند.

دانلود فیلم star war 1
دانلود فیلم star war 1

پس از انتشار بازی Return of the Jedi ، لوکاس انگیزه ای برای بازگشت به فرنچایز و ادامه داستان فراتر از Return of the Jedi نداشت، اگرچه داستان پس زمینه ای که او در آناکین ایجاد کرد، علاقه او را برای توسعه یک سه گانه پیش درآمد برانگیخت.

لوکاس پس از اینکه تشخیص داد که تصاویر کامپیوتری (CGI) به سطحی که برای جلوه های بصری سه گانه پیش درآمد می خواست پیشرفت کرده است، نوشتن The Phantom Menace را در سال 1993 آغاز کرد و تولید آن در سال 1994 آغاز شد.

فیلمبرداری در 26 ژوئن 1997 در مکان هایی از جمله آغاز شد. استودیو فیلم Leavesden و صحرای تونس در 30 سپتامبر به پایان رسید. این فیلم اولین تلاش کارگردانی لوکاس پس از 22 سال وقفه پس از فیلم اصلی بود.جنگ ستارگان [b] در سال 1977.

The Phantom Menace در 19 مه 1999، تقریبا 16 سال پس از نمایش Return of the Jedi در سینماها اکران شد . اولین نمایش این فیلم به طور گسترده توسط رسانه ها پوشش داده شد و به دلیل فرهنگ گسترده ای که در پی حماسه جنگ ستارگان ایجاد شده بود، انتظار می رفت. The Phantom Menace پس از انتشار، نقدهای متفاوتی دریافت کرد.

در حالی که جلوه‌های بصری، سکانس‌های اکشن، موسیقی و برخی اجراها (مخصوصاً نیسون) مورد ستایش قرار می‌گرفتند، انتقادها عمدتاً بر فیلم‌نامه، آهنگ‌سازی، اجرای لوید و شخصیت‌ها، به ویژه جار جار بینکس ، متمرکز بود . با وجود استقبال متفاوت، The Phantom Menaceباکس آفیس موفقیت آمیز بود و در اولین نمایش خود رکوردهای زیادی را شکست.

این فیلم در طول اکران اولیه‌اش بیش از 924.3 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت و به پرفروش‌ترین فیلم سال 1999 ، دومین فیلم پرفروش در سراسر جهان و در آمریکای شمالی (پس از تایتانیک ) و پرفروش‌ترین فیلم جنگ ستارگان در آن زمان تبدیل شد.

یک نسخه مجدد سه بعدی که 102.7 میلیون دلار اضافی به دست آورد و فروش کلی فیلم در سراسر جهان را به بیش از 1 میلیارد دلار رساند، در فوریه 2012 منتشر شد. Attack of the Clones (2002) و Revenge of the Sith (2005) پس از The Phantom Menace ، پایان یافتند. جنگ ستارگانپیش درآمد سه گانه .

دانلود فیلم جنگ ستارگان تهدید شبح
دانلود فیلم جنگ ستارگان تهدید شبح

داستان فیلم جنگ ستارگان 1

فدراسیون تجارت با محاصره سیاره نابو در اعتراض به قوانین اخیر در مورد مالیات بر مسیرهای تجاری عمده کهکشانی ، آشفتگی در جمهوری کهکشانی ایجاد می کند.

رهبر جمهوری، صدراعظم عالی فینیس والوروم ، استاد جدی کوی گون جین و شاگردش اوبی وان کنوبی را برای مذاکره با نایت گانری نایب السلطنه فدراسیون تجارت اعزام می کند. دارث سیدیوس ، یک لرد سیث و خیرخواه مخفی فدراسیون تجارت، به نایب السلطنه دستور می دهد جدی را بکشد و با ارتشی از درویدهای جنگی حمله را آغاز کند ، اما جدی فرار کرده و به نابو می گریزند.

در جریان تهاجم، کوی گون یک طرد شده گانگان ، جار جار بینکس را نجات می دهد . جار جار که به Qui-Gon مدیون است ، جدی را به Otoh Gunga، شهر زیر آبی Gungans هدایت می کند.

جدی نمی توانند رهبر گانگان، باس ناس را متقاعد کنند تا به ساکنان سطح سیاره کمک کند، اما موفق می شوند راهنمایی جار جار و حمل و نقل زیر آب به تید، پایتخت شهر نابو را دریافت کنند. پس از نجات ملکه آمیدالا ، گروه با کشتی سلطنتی او از نابو فرار می کنند و قصد دارند به سیاره کوروسکانت پایتخت جمهوری برسند .

با عبور از محاصره فدراسیون، کشتی در تیراندازی متقابل آسیب می بیند و هایپردرایو آن دچار نقص می شود. کشتی برای تعمیر در سیاره بیابانی دورافتاده تاتوئین ، واقع در خارج از حوزه قضایی جمهوری فرود می آید.

Qui-Gon، Jar Jar، astromech droid R2-D2 ، و ملکه Padmé Amidala (در لباس مبدل به عنوان یکی از کنیزان خود) از شهرک Mos Espa دیدن می کنند تا یک قطعه جدید برای هایپردرایو خود خریداری کنند. آنها با یک دلال آشغال، واتو ، و برده نه ساله اش، آناکین اسکای واکر ، خلبان و مهندس با استعدادی که یک پروتکل دروید C-3PO ساخته است ، روبرو می شوند.

کوی گون حضور قوی نیرو را در آناکین حس می کند و متقاعد می شود که او همان ” برگزیده ” پیشگویی شده است که قرار است تعادل را به نیرو بازگرداند. با امتناع واتو از پذیرش پرداخت به ارز جمهوری، Qui-Gon هم قسمت هایپردرایو مورد نیاز و هم آزادی آناکین را در یک مرحله شرط بندی می کند.

آناکین در مسابقه برنده می شود و به گروه می پیوندد تا به عنوان جدی آموزش ببیند و با اکراه مادرش، Shmi را پشت سر بگذارد . کوی گون در مسیر رسیدن به کشتی فضایی خود، با دارث ماول ، شاگرد سیدیوس، که برای تصرف آمیدالا فرستاده شده بود، برخورد می کند. پس از یک دوئل کوتاه شمشیر نوری ، کوی گون با بقیه سوار کشتی ستاره ای می شود.

کوی گون و اوبی وان آمیدالا را تا کوروسکانت اسکورت می کنند تا بتواند پرونده مردمش را نزد صدراعظم والوروم و سنای کهکشانی مطرح کند. Qui-Gon به شورای Jedi اطلاع می دهد که مهاجم او یک Sith بوده است و متعاقباً درخواست اجازه می کند تا Anakin را به عنوان Jedi آموزش دهد، اما شورا درخواست او را رد می کند، زیرا نگران است که Anakin در مقابل قسمت تاریک نیرو آسیب پذیر باشد.

دانلود فیلم جنگ ستارگان 1 تهدید شبح
دانلود فیلم جنگ ستارگان 1 تهدید شبح

بدون ترس، کوی گون قول داد که آناکین را به عنوان شاگرد جدید خود انتخاب کند. در همین حال، پالپاتین ، سناتور نابو، آمیدالا را متقاعد می کند که خواستار رای عدم اعتماد شود.در Valorum برای انتخاب رهبر توانمندتر و حل بحران. اگرچه آمیدالا در تلاش برای رای گیری موفق است، اما از فساد در سنا ناامید می شود و تصمیم می گیرد به Naboo بازگردد. شورای جدی به کوی گون و اوبی وان دستور می دهد تا ملکه را همراهی کنند و در مورد بازگشت سیث ها که بیش از یک هزار سال فکر می کردند منقرض شده بودند تحقیق کنند.

در Naboo، Padmé خود را به عنوان ملکه واقعی در برابر Gungans نشان می دهد تا اعتماد آنها را جلب کند، و آنها را متقاعد می کند تا علیه فدراسیون تجارت کمک کنند.

جار جار به ژنرال ارتقا می یابد و به قبیله خود در نبرد علیه ارتش دروید می پیوندد، در حالی که پادمه جستجو برای گانری را در تد رهبری می کند. کوی گون به آناکین می‌گوید که درون یک ستاره‌جنگی در آشیانه قصر پنهان شود، اما او به‌طور تصادفی خلبان خودکار آن را فعال می‌کند و به فضا پرواز می‌کند و به خلبان‌های نابو در نبرد آن‌ها علیه کشتی کنترلی دروید فدراسیون می‌پیوندد.

با کمک R2، آناکین جنگنده را به داخل کشتی هدایت می کند و باعث نابودی آن از درون می شود و ارتش دروید را غیرفعال می کند. در همین حال، ماول که توسط سیدیوس برای کمک به گانری اعزام شده است، در یک دوئل شمشیر نور با کوی گون و اوبی وان شرکت می کند.

ماول به طور مرگباری کوی گون را زخمی می کند، اما سپس توسط اوبی وان به دو نیم می شود و به پایین میل می افتد. [c] کوی گون از اوبی وان می خواهد که آناکین را قبل از مرگ در آغوش او آموزش دهد.

پس از نبرد، گانری توسط جمهوری دستگیر می شود و پالپاتین به عنوان صدراعظم انتخاب می شود. استاد یودا اوبی وان را به درجه شوالیه جدی ارتقا می دهد و با اکراه آناکین را به عنوان شاگرد اوبی وان می پذیرد.

مراسم تشییع جنازه ای برای Qui-Gon برگزار می شود، با حضور جدی دیگر، که فکر می کنند هنوز یک سیث باقی مانده است زیرا همیشه دو نفر از آنها وجود دارد. در طی یک رژه جشن در Naboo، Padmé برای برقراری صلح هدیه‌ای برای تشکر به Gungans تقدیم می‌کند.

بازیگران فیلم جنگ ستارگان 1

 • لیام نیسون در نقش Qui-Gon Jinn ، یک استاد جدی که آناکین را کشف می کند و با این اعتقاد که قرار است او به عنوان “برگزیده یک” پیشگویی شده، تعادل را در نیرو ایجاد کند، اصرار دارد که پسر به عنوان جدی آموزش داده شود، علیرغم تصمیم شورای جدی.
 • امتناع از انجام این کار لوکاس در ابتدا می خواست یک بازیگر آمریکایی را برای این نقش انتخاب کند، اما نیسون (که ایرلندی شمالی است ) را انتخاب کرد زیرا او معتقد بود که نیسون مهارت و حضور بالایی دارد. لوکاس گفت که نیسون یک “بازیگر چیره دستی است که سایر بازیگران به او نگاه می کنند و دارای ویژگی های قدرتی است که شخصیت می خواهد.
 • ایوان مک گرگور در نقش اوبی وان کنوبی ، جدی پاداوان بیست و پنج ساله کوی گون، که برای استادش احترام زیادی قائل است، اما انگیزه های او را در مواقعی زیر سوال می برد، به خصوص وقتی به نظر می رسد که قوانین جدی را زیر پا می گذارد. مک گرگور از فهرست پنجاه بازیگری انتخاب شد که همه آنها باید با عکس های الک گینس جوان که نقش اوبی وان سالخورده را به تصویر می کشد، مقایسه می شد تا یک نسخه جوانتر باورپذیر ساخته شود. [4] مک گرگور یک مربی آواز داشت تا صدایش را به صدای گینس نزدیک‌تر کند. او همچنین چندین بازی گینس را مطالعه کرد، از کارهای اولیه او و فیلم های اصلی جنگ ستارگان .
 • ناتالی پورتمن در نقش ملکه پادمه آمیدالا ، ملکه چهارده ساله نابو ، که امیدوار است از سیاره خود در برابر تهاجم محاصره فدراسیون تجارت محافظت کند. در طول بیشتر فیلم، او از نام تولد خود Padmé Naberrie استفاده می‌کند و به عنوان یکی از کنیزان ملکه برای محافظت ظاهر می‌شود. بیش از 200 بازیگر زن برای این نقش تست دادند. یادداشت های تولید بیان می کردند که “این نقش نیازمند زن جوانی بود که می توانست به عنوان فرمانروای آن سیاره قابل باور باشد، اما در عین حال آسیب پذیر و باز باشد”. پورتمن مخصوصاً برای اجراهایش در لئون: حرفه ای (1994) و دختران زیبا (1996) انتخاب شد که لوکاس را تحت تأثیر قرار داد. او اظهار داشت: “من به دنبال کسی بودم که جوان، قوی باشد، در امتداد خطوط لیا [و] ناتالی همه آن ویژگی ها و بیشتر را مجسم کند.” پورتمن قبل از انتخاب بازیگر با جنگ ستارگان آشنایی نداشت، اما مشتاق بود که به عنوان شخصیتی که انتظار داشت به یک الگو تبدیل شود، انتخاب شود. پورتمن گفت: “بازی کردن یک ملکه جوان با قدرت بسیار فوق العاده بود. من فکر می کنم برای زنان جوان خوب است که یک زن عملگر قوی را ببینند که باهوش و یک رهبر نیز باشد.
 • جیک لوید در نقش آناکین اسکای واکر ، یک برده نه ساله و یک خلبان ماهر که آرزوی جدی شدن را دارد. صدها بازیگر در سراسر بریتانیا، ایرلند، کانادا و ایالات متحده آزمایش شدند قبل از اینکه سازندگان در مورد لوید مستقر شوند، که لوکاس او را برآورده می کرد که “یک بازیگر خوب، مشتاق و بسیار پر انرژی” بود. ریک مک کالوم تهیه کننده گفت که لوید “باهوش، بداخلاق و عاشق هر چیزی مکانیکی است – درست مانند آناکین”.
 • ایان مک دیارمید در نقش سناتور پالپاتین / دارث سیدیوس ، سناتور میانسال نابو و لرد سیث مخفی که حمله به سیاره خود را برای انتخاب به عنوان صدراعظم عالی سازماندهی می کند. او خیرخواه مرموز فدراسیون تجارت و عنوان “تهدید شبح” است. مک دیارمید وقتی که لوکاس شانزده سال پس از بازگشت جدی برای ایفای مجدد نقش پالپاتین به او مراجعه کرد، غافلگیر شد، زیرا تصور می‌کرد که یک بازیگر جوان‌تر این نقش را در فیلم‌های پیش درآمد بازی خواهد کرد.
 • احمد بست در نقش جار جار بینکس ، یک گونگان دست و پا چلفتی که از خانه اش تبعید شده و توسط کوی گون و اوبی وان گرفته شده است. بست پس از اینکه رابین گورلند، کارگردان بازیگر، او را در اجرای Stomp در سانفرانسیسکو دید، استخدام شد. بست در ابتدا برای ارائه داده های ضبط حرکت در نظر گرفته شده بود، اما پیشنهاد او برای صدای شخصیت پذیرفته شد. در صحنه، برای ارائه مرجع برای بازیگران، بست کت و شلواری از فوم و لاتکس و سرپوش پوشیده شد. اجرای فیلمبرداری شده بست بعداً با شخصیت کامپیوتری جایگزین شد. بهترین حرکات بداهه مکرر برای اینکه جار جار تا حد امکان دست و پا چلفتی و کمدی به نظر برسد.
 • آنتونی دانیلز به عنوان صدای C-3PO ، یک پروتکل دروید ساخته شده توسط Anakin. او در این فیلم فاقد پوشش فلزی است. R2-D2 با طنز از آن به عنوان “برهنه” یاد می کند. مایکل لینچ از Industrial Light & Magic، با لباسی که رنگی شبیه پس‌زمینه به تن داشت – به شیوه‌ای شبیه به تئاتر عروسکی ژاپنی Bunraku – در حالی که دنیلز خطوط خود را خارج از دوربین می‌خواند، یک فیگور اسکلت‌دار C-3PO را دستکاری کرد. عروسک گردان در طی مراحل پس از تولید از فیلم پاک شد.
 • کنی بیکر در نقش R2-D2 ، یک دروید اخترشناسی از Naboo که کشتی ملکه آمیدالا را هنگامی که سایر درویدهای ستاره ای از کار می افتند نجات می دهد. قبل از شروع تولید فیلم، طرفداران در اینترنت کمپینی کردند تا بیکر را به عنوان R2-D2 حفظ کنند. لوکاس پاسخ داد که این بازیگر نقش را دوباره ایفا خواهد کرد. Baker برای صحنه هایی استفاده می شود که R2-D2 به جلو و عقب خم می شود و از پهلو به پهلو می چرخد. در نماهای دیگر از ربات ها و مدل دیجیتالی استفاده شده است.
 • پرنیلا آگوست در نقش شیمی اسکای واکر ، مادر آناکین، که نگران آینده پسرش است و به او اجازه می دهد تا با جدی برود. آگوست، پیشکسوت سینمای سوئد، پس از تست بازیگری با لیام نیسون انتخاب شد. می ترسید به خاطر لهجه اش طرد شود.
 • فرانک اوز به عنوان صدای یودا ، استاد بزرگ جدای چند صد ساله و رئیس شورای جدای که از اجازه دادن به آناکین برای آموزش بیمناک است. یودا بیشتر به عنوان عروسکی طراحی شده توسط نیک دادمن بر اساس طرح اصلی استوارت فریبورن به تصویر کشیده شد . اوز دهان عروسک را کنترل می کرد و سایر قسمت ها توسط عروسک گردانان با استفاده از کنترل از راه دور کنترل می شد. لوکاس فیلمبرداری یودا را با برنامه اوز مطابقت داد که او به پایان رساند و In & Out را تبلیغ کرد. Yoda تولید شده توسط کامپیوتر در دو عکس از راه دور نشان داده شده است. وارویک دیویس (بازیگر نقش Ewok Wicket W. Warrick در Return of the Jediدر 1983) او را در صحنه ای به تصویر می کشد که اوبی وان به یک شوالیه جدی تبدیل می شود. لوکاس گفت که در ابتدا می خواست از یودا دیجیتال تمام وقت استفاده کند، اما تلاش ها در آن زمان به اندازه کافی خوب کار نکرد. با شروع انتشار Blu-ray The Phantom Menace در سال 2011 ، که برای انتشار مجدد سه بعدی نیز استفاده شد، یک CG Yoda به طور کامل جایگزین عروسک شد.
 • الیور فورد دیویس در نقش سیو بیبل ، فرماندار نابو.
 • هیو کورشی در نقش کاپیتان کوارش پاناکا، رئیس امنیت ملکه آمیدالا در کاخ تد.
 • ساموئل ال جکسون در نقش میس ویندو ، یک استاد جدی و عضو عالی رتبه شورای جدای که مخالف آموزش آناکین است.
 • ری پارک در نقش دارث ماول ، شاگرد زابراک سیث در دارث سیدیوس ، که یک شمشیر نوری دو تیغه را در اختیار دارد .
 • پیتر سرافینوویچ در نقش صدای دارث مول
 • ترنس استمپ در نقش صدراعظم فینیس والوروم، صدراعظم عالی جمهوری کهکشانی که اوبی وان و کوی گون را مأمور مذاکره با نایب السلطنه فدراسیون تجارت می کند. لوکاس این شخصیت را مرد خوبی توصیف کرد، اما او تحت محاصره است – کمی شبیه [بیل] کلینتون.
 • کایرا نایتلی در نقش سابه، یکی از کنیزان ملکه آمیدالا که در اکثریت فیلم به عنوان طعمه او عمل می کند.
 • سیلاس کارسون در نقش:
 • نوت گانری ، نایب السلطنه فدراسیون تجارت که تهاجم نابو را رهبری می کند و سعی می کند ملکه آمیدالا را مجبور به امضای قراردادی برای مشروعیت بخشیدن به اشغال این سیاره کند.
 • کی آدی موندی ، استاد جدی و قدرتمندی که در شورا نشسته است.
 • لات داد، سناتور فدراسیون تجارت.
 • یک خلبان بدبخت این نقشی بود که کارسون ابتدا برای آن تست داد.
 • جروم سنت جان بلیک در نقش:
 • Rune Haako ، ستوان ارشد Gunray و افسر تسویه حساب در فدراسیون تجارت.
 • جیمز تیلور در نقش صداپیشگی Rune Haako.
 • Oppo Rancisis، استاد جدی و عضو شورا.
 • اورن فری تا، سناتور توئی لک.
 • ماس آمدا ، سیاستمدار چاگریانی و نایب رئیس سنای کهکشانی.
 • علاوه بر این، برایان بلسد ، اندی سکوم ، و لوئیس مک‌لئود صداپیشگی باس ناس ، رهبر قبیله گانگان که با ساکنان سطح نابو متحد می‌شود، واتو ، دلال آشغال تاتوئین که آناکین و مادرش را به عنوان برده دارد، و سبولبا ، یک متجاوز را صداپیشگی کردند. پودراسر حیله گر که به ترتیب رقیب اصلی آناکین در پودراسه Boonta Eve است. Greg Proops و Scott Capurro به ترتیب صداپیشگی Fode و Beed، گوینده دو سر مسابقه Boonta Eve را بر عهده داشتند. آلن روسکو در نقش استاد جدای پلو کون و نیمودیان ظاهر می شودداولتای دوفین، فرمانده کشتی های کنترل دروید فدراسیون تجارت. رالف براون نقش ریک اولی ، فرمانده سپاه جنگنده فضایی سلطنتی نابو و خلبان ارشد کشتی ستاره ملکه آمیدالا را بازی می کند، متیو وود در نقش Twi’lek Bib Fortuna در کنار یک CGI Jabba the Hutt ظاهر می شود که توسط یک بازیگر بی اعتبار صداگذاری می شود. دومینیک وست نقش یک نگهبان نابو را بازی می کند و سوفیا کاپولا در نقش ساچه، یکی از کنیزان آمیدالا ظاهر می شود. کریستین سیمپسون در نقش ستوان گاوین سایکس ظاهر می شود. لیندسی دانکن صدای TC-14، یک پروتکل دروید در کشتی فدراسیون را صدا می کند. سالی هاوکینزاولین نمایش خود را به عنوان یک روستایی بی اعتبار انجام داد.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

دانلود فیلم و سریال
Rate this post