دانلود فیلم جنگ ستارگان 3

معرفی فیلم جنگ ستارگان 3 (انتقام سیت) Star Wars 2005 Revenge of the Sith

فیلم جنگ ستارگان 3 (انتقام سیت) (به انگلیسی Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith ) یک فیلم اپرای فضایی حماسی آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی جورج لوکاس است که در سال ۲۰۰۵. ایوان مک گرگور ، ناتالی پورتمن ، هایدن کریستنسن ، ایان مک دیارمید ، ساموئل ال جکسون ، کریستوفر لی ، آنتونی دانیلز ، کنی بیکر و فرانک اوز در این فیلممی کنند. دنباله‌ی The Phantom Menace (1999) و Attack of the Clones (2002)، ششمین فیلم از سری فیلم‌های جنگ ستارگان ، آخرین قسمت از جنگ ستارگان است .سه گانه پیش درآمد ، و فصل سوم زمانی از ” حماسه اسکای واکر “.

داستان فیلم استار وار 3 Revenge of the Sith سه سال پس از شروع جنگ های کلون می گذرد که در Attack of the Clones ایجاد شد. جدای ها در سراسر کهکشان در یک جنگ تمام عیار علیه جدایی طلبان پراکنده شده اند. شورای جدی اوبی وان کنوبی را برای شکست ژنرال گریووس ، رئیس ارتش جدایی طلب، برای پایان دادن به جنگ اعزام می کند. در همین حال، آناکین اسکای واکر پس از دیدن رؤیایی از مرگ همسرش پادمه آمیدالا در هنگام زایمان، از طرف شورا مأمور می شود تا از پالپاتین ، صدراعظم عالی جمهوری کهکشانی و مخفیانه یک سیث جاسوسی کند.خداوند. پالپاتین آناکین را دستکاری می کند تا به سمت تاریک نیرو تبدیل شود و شاگرد او، دارث ویدر شود، که پیامدهای گسترده ای برای کهکشان دارد.

لوکاس نوشتن فیلمنامه را قبل از پایان تولید Attack of the Clones آغاز کرد و به این اشاره کرد که او می‌خواست پایان سه‌گانه جنبه‌هایی شبیه به یک تراژدی عاشقانه داشته باشد، بنابراین در ابتدای فیلم بعدی به وضعیت دارث ویدر تبدیل شد. تولید فیلم جنگ ستارگان 3 انتقام سیت در سپتامبر 2003 آغاز شد و فیلمبرداری در استرالیا با لوکیشن های اضافی در تایلند، سوئیس، چین، ایتالیا و بریتانیا انجام شد.

فیلم جنگ ستارگان 2005 در 15 می 2005 در جشنواره فیلم کن نمایش داده شد ، سپس در 19 می 2005 در سراسر جهان اکران شد. وزن احساسی، سکانس های اکشن، امتیاز، جلوه های بصری، و اجرای مک گرگور، مک دیارمید، اوز، و جیمی اسمیتز . انتقادها عمدتاً بر دیالوگ فیلم و بازی کریستنسن متمرکز بود. این فیلم در هفته افتتاحیه چندین رکورد باکس آفیس را شکست و بیش از 868 میلیون دلار در سرتاسر جهان به دست آورد و دومین فیلم پرفروش در مجموعه جنگ ستارگان در آن زمان بود. این فیلم پرفروش‌ترین فیلم آمریکا و دومین فیلم پرفروش در سراسر جهان بوددر سال 2005. این فیلم همچنین رکورد بیشترین فروش روز افتتاحیه در روز پنجشنبه را با 50 میلیون دلار در اختیار دارد.

یک مینی سریال ده سال پس از اتفاقات فیلم، با عنوان Obi-Wan Kenobi ، در 27 می 2022 در دیزنی + پخش شد و مک گرگور، کریستنسن و اسمیتز نقش های خود را از این فیلم تکرار کردند.

داستان فیلم جنگ ستارگان نسخه سوم انتقام سیث

در بالای کوروسانت ، اوبی وان کنوبی و آناکین اسکای واکر ماموریتی را برای نجات صدر اعظم ربوده شده پالپاتین از دست فرمانده جدایی طلب سایبورگ ژنرال گریووس هدایت می کنند. پس از نفوذ به گل سرسبد گریووس، اوبی وان و آناکین با کنت دوکو لرد سیث می جنگند که آناکین بر او چیره می شود و به اصرار پالپاتین سرش را از بدن جدا می کند. گریووس از کشتی جنگ زده فرار می کند که جدای در کوروسانت فرود می آید. در آنجا، آناکین دوباره با همسرش، پادمه آمیدالا ، ملاقات می‌کند که نشان می‌دهد او باردار است. در حالی که آناکین در ابتدا هیجان زده بود، به زودی شاهد مرگ پادمه در هنگام زایمان می شود.

پالپاتین آناکین را به عنوان نماینده شخصی خود در شورای جدی منصوب می کند. شورا که به پالپاتین مشکوک است، این انتصاب را تایید می کند، اما از اعطای رتبه استاد جدی به آناکین خودداری می کند و در عوض به او دستور می دهد تا از پالپاتین جاسوسی کند، و ایمان آناکین به جدی را کاهش می دهد. در همین حال، در اوتاپائو، گریووس رهبران جدایی طلب را به سیاره آتشفشانی مصطفی منتقل می کند. اوبی وان برای مقابله با گریووس به اوتاپائو سفر می کند و او را می کشد، در حالی که یودا برای دفاع از آن در برابر تهاجم جدایی طلبان به دنیای خانه ووکی کاشییک سفر می کند .

پالپاتین آناکین را با دانشش در مورد قسمت تاریک نیرو وسوسه می‌کند و به او پیشنهاد می‌دهد که قدرت جلوگیری از مرگ را برای نجات جان پادمه آموزش دهد. آناکین استنباط می‌کند که پالپاتین لرد سیث در پشت جنگ است و خیانت خود را به میس ویندو گزارش می‌دهد که با او مقابله کرده و او را تحت سلطه قرار می‌دهد. آناکین که از نجات جان پادمه ناامید است، قبل از اینکه بتواند پالپاتین را بکشد، دست ویندو را قطع می‌کند، که باعث می‌شود ویندو در حال سقوط به سمت مرگ باشد. آناکین خود را به سیث عهد می بندد و پالپاتین او را دارث ویدر شوالیه می کند. پالپاتین دستور 66 را صادر می کند که فرماندهی نیروهای کلون را بر عهده داردبرای کشتن ژنرال های فرمانده جدای خود در سراسر کهکشان، در حالی که ویدر و یک گردان از سربازان کلون، جدای باقی مانده را در معبد جدی می کشند. سپس ویدر برای ترور رهبران جدایی‌طلب به مصطفی سفر می‌کند، در حالی که پالپاتین خود را در مقابل مجلس سنای کهکشانی امپراتور اعلام می‌کند و جمهوری را به امپراتوری کهکشانی تبدیل می‌کند و جدی را به عنوان خائن محکوم می‌کند.

پس از جان سالم به در بردن از هرج و مرج، اوبی وان و یودا به کوروسکانت باز می گردند، جایی که اوبی وان از چرخش آناکین به سمت تاریکی باخبر می شود. یودا به اوبی وان دستور می دهد تا در حالی که با پالپاتین روبرو می شود با ویدر مقابله کند. اوبی وان به دنبال پادمه می گردد تا محل اختفای ویدر را بیابد و خیانت او را فاش کند. سپس پادمه به مصطفی سفر می کند – در حالی که اوبی وان در کشتی او غوطه ور می شود – و از ویدر می خواهد که قسمت تاریک را رها کند و با او برود، اما او قبول نمی کند. ویدر با دیدن اوبی وان در کشتی، و با این فکر که آنها برای کشتن او توطئه می کنند، از نیرو استفاده می کند تا پادمه را با خشم کور به حالت بیهوشی خفه کند. سپس اوبی وان با ویدر درگیر یک شمشیر نوری شددوئلی که با قطع کردن پاها و بازوی چپ ویدر توسط اوبی وان به پایان می رسد و او را در ساحل جریان گدازه ای رها می کند که ویدر به طرز وحشتناکی سوخته است. اوبی وان شمشیر نوری ویدر را برمی دارد و او را رها می کند تا مرده باشد.

در کوروسکانت، یودا با پالپاتین مبارزه می کند تا اینکه دوئل آنها به بن بست می رسد. یودا که متوجه می‌شود نمی‌تواند سیدیو را شکست دهد، با سناتور بیل ارگانا فرار می‌کند و با اوبی وان و پادمه در سیاره‌نمای پولیس ماسا جمع می‌شود. در آنجا، پادمه دوقلوهایی به دنیا می‌آورد که آنها را لوک و لیا نام‌گذاری می‌کند و به زودی می‌میرد، در حالی که اراده خود را برای زندگی از دست داده است، اما همچنان معتقد است که در Vader خوبی وجود دارد. پالپاتین یک ویدر که به سختی زنده است را بازیابی می کند و او را به کوروسکانت می برد، جایی که بدن مثله شده او تحت درمان قرار می گیرد و با لباس زرهی سیاه پوشانده می شود. وقتی ویدر می پرسد که آیا پادمه در امان است، پالپاتین می گوید که او را از روی عصبانیت کشت و ویدر را ویران کرد.

اوبی وان و یودا قصد دارند دوقلوها را از سیث ها پنهان کنند و تا زمان مناسب برای به چالش کشیدن امپراتوری به تبعید بروند. همانطور که مراسم تشییع جنازه پادمه در خانه او یعنی نابو برگزار می شود ، پالپاتین و ویدر بر ساخت ستاره مرگ نظارت می کنند . بیل لیا را به زادگاهش آلدران می برد ، جایی که او و همسرش او را به فرزندی قبول می کنند، در حالی که اوبی وان لوک را قبل از رفتن به تبعید برای مراقبت از پسر ، به عموی ناتنی و عمه اش، اوون و برو لارس، در تاتوئین تحویل می دهد.

بازیگران Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

 • ایوان مک گرگور در نقش اوبی وان کنوبی ، استاد جدی ، ژنرال جمهوری کهکشانی و مربی آناکین اسکای واکر.
 • ناتالی پورتمن در نقش پادمه آمیدالا ، سناتور نابو که مخفیانه همسر آناکین است و فرزندانشان را باردار است.
 • هیدن کریستنسن در نقش آناکین اسکای واکر / دارث ویدر ، شوالیه جدی، قهرمان جنگ های کلون و پاداوان سابق اوبی وان، که به سمت تاریک نیرو روی می آورد و به یک لرد سیث تبدیل می شود. کریستنسن نیز در کت و شلوار ویدر نقش ویدر را بازی می کند. جیمز ارل جونز نقش خود را به عنوان صدای ویدر از رسانه های قبلی جنگ ستارگان در یک فیلم کوتاه نامشخص تکرار می کند.
 • ایان مک دیارمید در نقش پالپاتین / دارث سیدیوس ، صدراعظم جمهوری کهکشانی که مخفیانه یک لرد سیث است و بعداً رهبر امپراتوری کهکشانی . او از بی اعتمادی آناکین به جدی و ترس از مرگ پادم استفاده می کند تا او را به سمت تاریکی سوق دهد و استاد ویدر شود.
 • ساموئل ال جکسون در نقش میس ویندو ، استاد جدی و عضو ارشد شورای جدی.
 • جیمی اسمیت در نقش بیل ارگانا ، سناتور آلدران .
 • کریستوفر لی در نقش کنت دوکو / دارث تیرانوس ، شاگرد سیت ​​سیدیوس و رهبر جدایی‌طلبان.
 • آنتونی دانیلز در نقش C-3PO ، دروید پروتکل شخصی آناکین و پادمه که آناکین در کودکی ایجاد کرد.
 • کنی بیکر در نقش R2-D2 ، دروید نجومی آناکین.
 • فرانک اوز به عنوان صدای یودا ، استاد بزرگ جدای و رهبر شورای جدای.
 • پیتر میهو ، الیور فورد دیویس ، احمد بست و سیلاس کارسون به ترتیب در نقش های چوباکا ، سیو بیبل، جار جار بینکس و نوت گانری و کی آدی موندی از فیلم های قبلی بازی می کنند. جوئل ادگرتون و بانی پیس نیز نقش‌های کوتاهی را ایفا می‌کنند و به ترتیب نقش‌های اوون و برو لارس را در بازی Attack of the Clones بازی می‌کنند. مهندس صدا متیو وود صدای ژنرال گریووس ، فرمانده مخوف سایبورگ ارتش دروید جدایی طلبان را ارائه می دهد. تموئرا موریسونفرمانده کودی و بقیه سربازان کلون را به تصویر می کشد . بروس اسپنس نقش Tion Medon، مدیر محلی Utapau را به تصویر می کشد. جرمی بولوک (بازیگر نقش بوبا فت در امپراتوری ضربه می زند و بازگشت جدی ) در نقش کاپیتان کولتون، خلبان Rebel Blockade Runner Tantive IV ظاهر می شود. Genevieve O’Reilly سناتور Mon Mothma را به تصویر می کشد، اگرچه صحنه صحبت او در نهایت قطع شد. روهان نیکول کاپیتان ریموس آنتیلز را به تصویر می‌کشد.

وین پیگرام در نقش ویلهوف تارکین جوان ظاهر می شود و نیک گیلارد هماهنگ کننده بدلکاری در نقش جدی به نام سین درالیگ ظاهر می شود (املای نام او به عقب، بدون “k” است. ، آیدان بارتون، پسر سردبیر راجر بارتون ، لوک اسکای واکر و لیا ارگانا را به عنوان نوزادان به تصویر می‌کشد. جیمز ارل جونز یک ظاهر کوتاه نامشخص ظاهر می شود و نقش خود را از فیلم های قبلی به عنوان صدای دارث ویدر تکرار می کند.

جورج لوکاس ، کارگردان و خالق جنگ ستارگان ، نقش بارون پاپانوئیدا، یک بیگانه چهره آبی را دارد که در خانه اپرای کوروسکانت حضور دارد. پسر لوکاس، جت، زت جوکاسا، جوانی را که جدی در حال آموزش است، به تصویر می کشد. یکی از دختران لوکاس، آماندا ، به عنوان تر تانیل ظاهر می شود که در هولوگرام امنیتی دیده می شود، در حالی که دختر دیگرش، کیتی ، نقش یک پانتوران آبی پوست به نام چی ایکوی را بازی می کند که وقتی پالپاتین پس از نجات توسط جدی و صحبت با او به مجلس سنا می رسد، قابل مشاهده است. بارون پاپانوئیدا در خانه اپرا. کریستین سیمپسون به عنوان یک بدلکار برای هایدن کریستنسن ظاهر شد.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم از ژانر های پیشنهادی ——>

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.