دانلود فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

دانلود فیلم جنگ جهانی زامبی 1 (World War Z 2013)

فیلم جنگ جهانی زامبی 1 (World War Z 2013) یک فیلم اکشن — ترسناک آمریکایی محصول سال 2013 به کارگردانی مارک فورستر ، با فیلمنامه ای از متیو مایکل کارناهان ، درو گدارد و دیمون لیندلوف ، برگرفته از داستانی از کارناهان و جی. مایکل استراچینسکی ، بر اساس عنوان رمان سال 2006 است که با همین نام اثر مکس بروکس میباشد.

در فیلم جنگ جهانی زد 1 (World War Z 2013) برد پیت در نقش گری لین، بازپرس سابق سازمان ملل متحد بازی می‌کند که به سراسر جهان سفر می‌کند و سرنخ‌هایی را جمع‌آوری می‌کند تا راهی برای جلوگیری از همه‌گیری زامبی‌ها پیدا کند.

گروه بازیگران حمایت کننده شامل:

 • میری انوس
 • دانیلا کرتس
 • جیمز بج دیل
 • متیو فاکس
 • لودی بوکن
 • فانا موکوئنا
 • دیوید مورس
 • پیتر کاپالدی
 • پیرفرانچسکو فاوینو
 • و روث نگا.

فیلم جنگ جهانی زامبی (World War Z 2013)
برد پیت روی پشت بام ایستاده، پشتش به بیننده و اسلحه ای روی شانه اش بسته شده است. او به شهر ویران شده نگاه می کند. یک هلیکوپتر بالای سر در همان نزدیکی پرواز می کند.


Pitt’s Plan B Entertainment حقوق فیلم را در سال 2007 تضمین کرد. استراچینسکی برای نوشتن و فورستر برای کارگردانی نزدیک شد. در سال 2009، کارناهان برای بازنویسی فیلمنامه استخدام شد. فیلمبرداری در ژوئیه 2011 در مالتا با بودجه تخمینی 125 میلیون دلار آغاز شد و سپس به گلاسکو در آگوست 2011 و بوداپست در اکتبر 2011 نقل مکان کرد.

در ابتدا برای اکران در دسامبر سال 2012 برنامه ریزی شده بود، تولید با مشکلاتی روبرو شد. در ژوئن 2012، تاریخ اکران فیلم به تعویق افتاد و خدمه برای هفت هفته فیلمبرداری اضافی به بوداپست بازگشتند.

دیمون لیندلوف برای بازنویسی قسمت سوم استخدام شد، اما وقت نداشت فیلمنامه را تمام کند و درو گداردبرای بازنویسی آن استخدام شد.

فیلمبرداری مجدد بین سپتامبر و اکتبر 2012 انجام شد و بودجه را به 190 میلیون دلار رساند، اگرچه برخی نشریات آن را تا 269 میلیون دلار ذکر کرده اند.

فیلم World War Z 2013 در 3 ژوئن 2013 در لندن به نمایش درآمد و برای افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو انتخاب شد.

فیلم جنگ جهانی زامبی 2013 برای اولین بار در نیویورک و لس آنجلس در 14 ژوئن 2013 به نمایش درآمد و در 21 ژوئن 2013 در ایالات متحده به صورت دو بعدی و RealD 3D اکران شد.

فیلم جنگ جهانی زد 1 برای بازی برد پیت و به عنوان احیای واقع گرایانه ژانر زامبی، نقدهای مثبتی دریافت کرد، اما به دلیل ضد اوج، CGI منسوخ شده و عدم وفاداری به منبع اصلی انتقاداتی را به همراه داشت.

صرف نظر از این، این فیلم یک موفقیت تجاری بود و بیش از 540 میلیون دلار در مقابل بودجه تولید 190 میلیون دلاری فروخت و به پردرآمدترین فیلم زامبی در تمام دوران تبدیل شد. مدت کوتاهی پس از اکران فیلم جنگ جهانی زامبی (World War Z 2013)، دنباله آن اعلام شد، اما در فوریه 2019 به دلیل مشکلات بودجه، لغو شد.

دانلود فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)
فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013) با بازی بردپیت

خط داستانی فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

جری لین، مامور سابق سازمان ملل متحد ، همسرش کارین و دو دخترشان، ریچل و کانی، در ترافیک سنگین فیلادلفیا هستند که شهر توسط زامبی ها تسخیر می شود.

با گسترش هرج و مرج، لین ها به نیوآرک، نیوجرسی فرار می کنند و به همراه یک زوج و پسر کوچکشان تامی در آپارتمانی پناه می گیرند، اگرچه وقتی گروهی از زامبی ها به آپارتمان حمله می کنند و والدینش آلوده می شوند، مجبور می شوند با تامی فرار کنند.

تیری اوموتونی، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد ، دوست قدیمی جری، هلیکوپتری را برای استخراج خطوط به نیروی دریایی ایالات متحده می فرستد.کشتی در اقیانوس اطلس که در آن دانشمندان و پرسنل نظامی در حال تجزیه و تحلیل شیوع در سراسر جهان هستند.

اندرو فاسباخ، ویروس شناس جوان، اصرار دارد که طاعون یک ویروس است و ساخت واکسن به یافتن منشا آن بستگی دارد. به جری گفته می‌شود که او و خانواده‌اش را بیرون می‌کنند مگر اینکه به فاسباخ کمک کند منبع شیوع بیماری را پیدا کند.

گری، فاسباخ و یک اسکورت کوچک SEAL به سمت کمپ هامفریس ، یک پایگاه نظامی در کره جنوبی پرواز می کنند، اما زامبی ها حمله می کنند. فاسباخ برمی گردد تا وارد هواپیما شود، لیز می خورد و تصادفاً به خود شلیک می کند و می میرد.

سربازان آمریکایی زنده مانده در کمپ تیم را نجات می دهند و گری متوجه می شود که عفونت توسط پزشکش به پایگاه معرفی شده است.

یک عامل سابق سیا که در این پایگاه زندانی است، گری را به اورشلیم می فرستد ، جایی که موساد قبل از تایید رسمی شیوع، منطقه امنی را ایجاد کرد.

در اورشلیم ، گری با یورگن وارمبرون، رئیس موساد ملاقات می کند. ماه‌ها قبل، موساد پیام‌های ارتش هند را که در آن سربازان در حال نبرد با زامبی‌ها توصیف می‌کردند، رهگیری کرده بود و آنها را واداشت تا دیوارهای بزرگی را در اطراف اورشلیم برپا کنند.

در حالی که وارمبران جری را در شهر اسکورت می کند، آواز بلند جشن از سوی پناهندگان، زامبی ها را وادار می کند تا از دیوار بالا بروند و شهر را زیر پا بگذارند. وارمبرون به سربازان اسرائیلی دستور می دهد تا گری را تا هواپیمای او اسکورت کنند.

در راه، جری متوجه زامبی ها می شود که پیرمرد و پسری لاغر را نادیده می گیرند. بلافاصله پس از آن، یکی از اسکورت های جری، که خود را فقط به عنوان “سگن” معرفی می کند (درجه ارتش اسرائیل معادل ستوان) در دست گاز گرفته می شود.

جری به سرعت دست خود را قطع می کند تا از عفونت جلوگیری کند. این جفت قادر به زنده ماندن در یک هواپیمای تجاری است.

Gerry با رادیو تیری، که پرواز را به آزمایشگاه WHO در کاردیف هدایت می کند. با نزدیک شدن به نزدیک شدن، یک زامبی سرگردان در هواپیما کشف می شود و اکثر مسافران به سرعت آلوده می شوند.

گری از یک نارنجک برای پاره کردن کابین هواپیما و بیرون راندن زامبی ها استفاده می کند، اما این منجر به سقوط هواپیما می شود. گری و سیگن از تصادف جان سالم به در می برند و می توانند به آزمایشگاه بروند.

جری نظریه خود را برای دانشمندان توضیح می دهد که زامبی ها افراد ضعیف، بیمار لاعلاج و به شدت آسیب دیده را نادیده می گیرند، زیرا آنها میزبان نامناسب عفونت هستند.

سپس به آنها پیشنهاد می کند که یک پاتوژن کشنده را به خود تزریق کنند تا به عنوان یک استتار عمل کند. دانشمندان اشاره می کنند که پاتوژن های آنها در منطقه آلوده به زامبی ها در آزمایشگاه قرار دارند.

گری، سیگن و یک پزشک سازمان بهداشت جهانی در آزمایشگاه با هم مبارزه می‌کنند، اما زامبی‌ها سیگن و دکتر را مجبور می‌کنند تا عقب‌نشینی کنند در حالی که گری با عوامل بیماری‌زا به اتاق می‌رسد.

در حالی که او سعی می کند با یک ظرف خارج شود، یک زامبی تنها پشت در ظاهر می شود و تنها راه فرار گری را مسدود می کند و او را مجبور می کند یکی از عوامل بیماری زا را به خود تزریق کند.

درستی نظریه او زمانی ثابت می شود که او به زامبی اجازه ورود به اتاق را می دهد و او را نادیده می گیرد و به او اجازه می دهد تا بقیه زامبی ها را در آزمایشگاه دور بزند.

گری و سیگن به یک منطقه امن در فری پورت، نوا اسکوشیا می رسند . واکسن جدیدی ساخته شده است که به افراد امکان می دهد پس از گرفتن زامبی ها را دور بزنند و به این ترتیب امکان حمله به زامبی ها را فراهم می کند. در پایان، گری خانواده خود را پیدا کرده و در آغوش می گیرد: کارین، ریچل، کانی و تامی که در خانواده پذیرفته می شود.

دانلود فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)
سکانس رویارویی با زامبی و کشف راه حل توسط بردپیت

بازیگران فیلم خط داستانی فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

 • برد پیت در نقش جری لین، یک مامور سابق سازمان ملل متحد به وظیفه خود بازگشت تا در مورد بیماری همه گیر زامبی ها برای محافظت از همسر و فرزندانش تحقیق کند.
 • میری انوس در نقش کارین لین، همسر جری لین و مادر راشل و کانی
 • دانیلا کرتس به عنوان “سِگن”، یک سرباز ارتش اسرائیل ( “سِگن” یک درجه ارتش اسرائیل معادل ستوان است).
 • جیمز بج دیل در نقش کاپیتان اسپیک، یک تکاور ارتش ایالات متحده
 • لودی بوکن در نقش یورگن وارمبرون، رئیس موساد
 • متیو فاکس به عنوان نجات‌دهنده نیروی هوایی ارتش آمریکا برای بیرون آوردن خانواده لین فرستاده شد
 • فانا موکوئنا در نقش تیری اوموتونی، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و دوست قدیمی گری لین
 • دیوید مورس در نقش افسر سابق سیا که به دلیل کمک به حمله کره شمالی به زامبی ها زندانی شد.
 • الیس گابل در نقش اندرو فاسباخ، ویروس شناس جوان
 • پیرفرانچسکو فاوینو به عنوان پزشک سازمان جهانی بهداشت
 • روث نگا به عنوان پزشک سازمان جهانی بهداشت
 • موریتز بلیبترئو به عنوان پزشک سازمان جهانی بهداشت
 • پیتر کاپالدی به عنوان پزشک سازمان جهانی بهداشت
 • استرلینگ جرینز در نقش کنستانس “کانی” لین، دختر کوچکتر گری و کارین و خواهر کوچکتر ریچل
 • ابیگیل هارگرو در نقش ریچل لین، دختر بزرگتر گری و کارین و خواهر بزرگتر کانی
 • دیوید اندروز به عنوان فرمانده مولنارو سوار بر کشتی سازمان ملل در حال تجزیه و تحلیل شیوع بیماری است
 • مارک هولدن به عنوان نماینده سازمان ملل
 • Michiel Huisman در نقش الیس، یک تکاور ارتش ایالات متحده که برای Speke کار می کند
 • اریک مایکلز در نقش سرگرد جیمز
 • Zacharee Guido در نقش تامی، یک پسر جوان یتیم اسپانیایی تبار که توسط خانواده لین نجات داده می شود.
 • ارنستو کانتو در نقش پدر تامی
دانلود فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)
پوستر فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

توسعه فیلم سینمایی جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

پس از یک جنگ مزایده با شرکت تولید لئوناردو دی کاپریو Appian Way ، برنامه سرگرمی پلان B برد پیت حق نمایش این رمان را در سال 2007 تضمین کرد.

اولین فیلمنامه توسط Babylon 5 و خالق ستاره های در حال ظهور ، جی. چالش در اقتباس از این اثر را “ایجاد شخصیت اصلی از کتابی که به عنوان گزارش سازمان ملل در مورد جنگ زامبی ها خوانده می شود” شناسایی کرد.

مارک فورستر برای کارگردانی قرارداد امضا کرد و فیلم را یادآور فیلم‌های هیجان‌انگیز توطئه‌ای دهه 1970 مانند All the President’s Men توصیف کرد.

Straczynski فیلم جاسوسی 2002 را شناسایی کردBourne Identity به عنوان یک مقایسه مناسب، و اشاره کرد که این فیلم دارای یک دامنه بین المللی بزرگ است که تاکید سیاسی را حفظ می کند.

هنگامی که از مکس بروکس نویسنده در مورد مشارکت خود در فیلم جنگ جهانی زامبی (World War Z 2013) پرسیده شد، اظهار داشت که او “کنترل صفر” را در اختیار دارد، اما علاقه مند به ایفای نقش برای برد پیت است، و تایید خود را برای استراچینسکی به عنوان فیلمنامه نویس اعلام کرد.

بروکس گفت: “من نمی توانم آن را از دست بدهم، اما استراچینسکی راهی برای گره زدن همه آن ها به هم پیدا کرد. آخرین پیش نویسی که خواندم شگفت انگیز بود.”

یک فیلم نامه اولیه در مارس 2008 در اینترنت به بیرون درز کرد که منجر به بررسی Ain’t It Cool News شد که آن را “[نه] اقتباسی خوب از یک کتاب دشوار [بلکه] یک اثر ژانر تعریف‌کننده که می‌تواند خوب ببینید همه ما در مورد اینکه آیا یک فیلم زامبی واجد شرایط ” بهترین فیلم ” است یا خیر بحث می کنیم.

این فیلمنامه به اندازه کافی مورد احترام بود تا جایی در فهرست سیاه فیلمنامه‌های «پسندیده‌ترین» سال 2007 پیدا کند که هنوز تولید نشده بودند.

بررسی اخبار جالب نیست همچنین اشاره کرد که این فیلم از نظر سبکی شبیه به کودکان مردان است.، جری لین را دنبال می کند که در جهان پس از جنگ سفر می کند و با بازماندگان جنگ زامبی ها مصاحبه می کند که “شروع به تعجب کرده اند که آیا بقا یک پیروزی از هر نوعی است.

“استراچینسکی امیدوار بود که تولید فیلم تا آغاز سال 2009 آغاز شود در مارس 2009، فورستر گفت که فیلمنامه هنوز در حال توسعه است و او مطمئن نیست که جنگ جهانی Z فیلم بعدی او باشد یا خیر.

بعداً در ماه مارس، شایعاتی مبنی بر ایجاد دفاتر تولید و ساخت فیلم در مراحل اولیه پیش تولید ظاهر شد. در ژوئن 2009، مارک فورستر به مصاحبه‌کننده‌ای گفت که ساخت فیلم به تعویق می‌افتد، و اظهار داشت که فیلمنامه فیلم هنوز به توسعه زیادی نیاز دارد و “هنوز تا تحقق فاصله دارد”.

در جولای 2009، بروکس فاش کرد که فیلمنامه توسط متیو مایکل کارناهان بازنویسی شده است . بروکس معتقد بود که این “اعتماد [تولیدکننده] به این پروژه را نشان می دهد” به دلیل مقدار پولی که در آن سرمایه گذاری شده است.

پارامونت پیکچرز و یو تی وی موشن پیکچرز در کامیک کان 2010 اعلام کردند که فورستر به عنوان کارگردان انتخاب شد و براد پیت نقش اصلی را بازی کرد.

در مارس 2011، گزارش شد که پارامونت در جستجوی یک سرمایه‌گذار مشترک است و احتمالاً بدون آن، اقتباس را قطع خواهد کرد.

این مقاله همچنین بیان می‌کند که «یک ساعت یازدهم تلاش برای محاکمه مکرر از سرمایه‌گذاران مشترک پارامونت در حال انجام است.دیوید الیسون.

” یک هفته بعد، گزارش شد که “مذاکرات داغ و سنگینی با Skydance دیوید الیسون و دو سرمایه‌دار دیگر در جریان است.”

دانلود فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)
دانلود فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

پیش تولید فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

پیش تولید در آوریل 2011 با معرفی رابرت ریچاردسون به عنوان فیلمبردار و نایجل فلپس به عنوان طراح تولید آغاز شد.در همان ماه گزارش شد که مکان های فیلمبرداری شامل استودیوهای Pinewood و لندن ، انگلستان است.

همچنین در ماه آوریل، Mireille Enos به عنوان همسر گری لین و مادر دو فرزند آنها انتخاب شد.در ژوئن 2011، جیمز بج دیل برای پیوستن به فیلم به عنوان یک سرباز آمریکایی که تلاش می‌کند به مقامات هشدار دهد که تهدید زامبی‌ها واقعی است، وارد مذاکره شد.همچنین گزارش شد که فیلمبرداری در ژوئیه 2011 در مالت آغاز خواهد شد و والتا و سه شهر را در بر می گیرد.

چند روز بعد متیو فاکس و اد هریس وارد گفتگو شدند در حالی که جولیا لوی-بوکن قرار بود به فیلم بپیوندد.همچنین گزارش شد که فیلمبرداری نیز در گلاسکو ، اسکاتلند، در آگوست 2011 انجام خواهد شد.

بنا بر گزارش‌ها، شهر پس از «ماه‌ها جستجو برای مکان مناسب در مرکز شهر برای ایفای نقش مهمی در فیلم» انتخاب شد. فیلادلفیا به دلیل “نامشخص بودن در مورد اعتبار مالیاتی دولت برای فیلمسازان” منتقل شد.

فیلمبرداری در ابتدا قرار بود در رویال تونبریج ولز ، انگلستان قبل از انتقال به گلاسکو انجام شود.بعداً در ژوئن، خانه جلوه‌های بصری Cinesite اعلام کرد که روی “مقدار قابل توجهی از عکس‌ها” کار خواهد کرد.

در پایان ماه گزارش شد که نه متیو فاکس و نه اد هریس علیرغم گزارش‌های قبلی، در این فیلم بازی نخواهند کرد: فاکس در برنامه‌ریزی با هم تضاد داشت که ناشی از تعهد قبلی او برای بازی در الکس کراس با تایلر پری در Summit Entertainment بود.

فاکس بعداً در حال فیلمبرداری صحنه هایی در فالموث، کورنوال مشاهده شد.گزارش شده است که ریچاردسون، فیلمبردار، خواسته بود تولید را ترک کند.

دانلود فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)
سکانس فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

فیلم برداری فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

با بودجه 125 میلیون دلاری، جنگ جهانی Z عکاسی اصلی را در ژوئیه 2011 در مالت آغاز کرد و اولین تصاویر تولید چند روز بعد منتشر شد.

فیلمبرداری قرار بود در ماه آگوست به گلاسکو ، اسکاتلند منتقل شود و شرکت سازنده به دنبال جذب 2000 نفر اضافی محلی برای فیلمبرداری بود.

حداقل 3000 نفر در یک فراخوان بازیگری در گلاسکو در 9 ژوئیه حاضر شدند، به امید فرصتی برای حضور در صحنه ای که در یک منطقه مالی در فیلادلفیا تنظیم می شود.

صحنه ها نیز در فالموث، کورنوال فیلمبرداری شد. همچنین در ژوئیه 2011، الیس گابل ، بازیگر بازی تاج و تختبرای نقش شخصیتی به نام فاسباخ انتخاب شد.علیرغم مخالفت ساکنان، برخی از صحنه ها در ملک هیگیت در جنوب لندن فیلمبرداری شد.

در آگوست 2011، برایان کرانستون برای پیوستن به فیلم در نقشی “کوچک اما پر زرق و برق” وارد مذاکره شد، اما به دلیل اختلافات در برنامه ریزی مجبور به ترک فیلم شد.

همچنین در ماه اوت، فیلمبرداری قرار بود در امتداد جاده ای در حاشیه پالایشگاه Grangemouth در Grangemouth ، اسکاتلند انجام شود. مکان برای طول جاده انتخاب شد که برای عکسبرداری بسیار مهم است.

چند روز بعد پارامونت اعلام کرد که این فیلم در 21 دسامبر 2012 اکران خواهد شد. بعداً در همان ماه، فیلمبرداری در گلاسکو آغاز شد. مدیر لوکیشن فیلم گفت که گلاسکو به دلیل معماری، جاده های عریض و طرح شبکه ای انتخاب شده است.

صحنه ها نیز در عرشه فیلمبرداری شدکشتی کمکی ناوگان سلطنتی RFA Argus ، قبل از شلیک گلاسکو. این کشتی به “USS Madison ” تبدیل شد که شامل شابلون کردن یک شماره پرچم جدید بر روی قیف و همچنین افزودن مقداری “آمریکایی” به روبنا بود.

استیون مک‌منمی، دریانورد آرگوس ، گفت: «کشتی حرکت کرد و چهار کاتاماران کوچک به ما ملحق شدند که به عنوان نشانگر دوربین‌ها استفاده می‌شدند تا بعداً کشتی‌های جنگی به CGI اضافه شوند.» در اکتبر 2011، دیوید مورس به عنوان یک “زندانی زندگی در یک زندان متروکه” انتخاب شد.

سازندگان فیلم ابتدا قصد داشتند یک صحنه نبرد اوج گرفته در روسیه را فیلمبرداری کنند و گروه به بوداپست رفتند تا آنجا فیلمبرداری کنند.

فیلمبرداری در بوداپست در غروب 10 اکتبر 2011 آغاز شد. آن روز صبح، مرکز مبارزه با تروریسم مجارستان به انباری که در آن اسلحه برای استفاده به عنوان وسایل فیلمبرداری تحویل داده شده بود، حمله کرد.

85 تفنگ تهاجمی، تفنگ تک تیرانداز و تفنگ دستی یک شبه با یک هواپیمای شخصی به بوداپست منتقل شده بودند، اما سازندگان فیلم نتوانستند تحویل را از مقامات مجارستانی تسویه کنند، و در حالی که اسناد واردات نشان می‌داد که سلاح‌ها غیرفعال شده‌اند. ، مشخص شد که همه کاملاً کاربردی هستند.

در 10 فوریه 2012، پس از اینکه بازرسان نتوانستند دقیقاً شناسایی کنند که کدام “سازمان یا شخص” دارای “حقوق مالکیت” است، اتهامات لغو شد. بنابراین آنها نمی توانند “تثبیت کنند که کدام طرف از نظر کیفری مسئول است”. عکاسی اصلی در 4 نوامبر 2011 به پایان رسید.

دانلود فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)

دانلود با کیفیت 3D (زبان اصلی)دانلود با کیفیت 1080p (زبان اصلی)دانلود با کیفیت 720p (زبان اصلی)
دانلوددانلوددانلود
دانلود فیلم
دانلود فیلم جنگ جهانی زد (World War Z 2013)دانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720p
دانلود فیلم دوبله فارسیدانلوددانلود
دانلود فیلم
صدای دوبله تاینیصدای دوبله تاینی سه بعدیصدای دوبله اونیکس
دانلوددانلوددانلود
دانلود فیلم
4.9/5 - (9 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.