دانلود فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010 دوبله فارسی بدون سانسور

معرفی فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010

فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010 یک فیلم مهیج روان‌شناختی نئو نوآر آمریکایی محصول سال ۲۰۱۰به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و نویسندگی لاتا کالوگریدیس است که بر اساس رمانی به همین نام اثر دنیس لیهان در.

لئوناردو دی کاپریو در نقش معاون مارشال ایالات متحده ادوارد “تدی” دنیلز بازی می کند که پس از ناپدید شدن یکی از بیماران در حال بررسی یک مرکز روانپزشکی در جزیره شاتر است.

مارک روفالو در نقش شریک و معاون مارشال، بن کینگزلی روانپزشک اصلی مرکز، ماکس فون سیدو یک پزشک آلمانی و میشل ویلیامز است.همسر دنیلز است.

فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010 که در 19 فوریه 2010 اکران شد، اکثراً نقدهای مثبت منتقدان را دریافت کرد، توسط هیئت ملی بازبینی به عنوان یکی از ده فیلم برتر سال 2010 انتخاب شد و بیش از 294 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

معرفی فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010 دوبله فارسی بدون سانسور
پوستر فیلم جزیره شاتر shutter island 2010

معرفی فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010

 • معرفی فیلم جزیره شاتر 2010 با لینک مستقیم
  معرفی فیلم Shutter Island 2010 با دوبله فارسی
 • کیفیت BluRay 1080p , 720p + زیرنویس و دوبله فارسی قرار گرفت
 • نام فیلم : Shutter Island 2010
 • ژانر فیلم : معمایی ، هیجان انگیز
 • امتیاز : 8.1 از 1,018,542 رای در سایت IMDb
 • زبان : انگلیسی ، فارسی
 • سال انتشار : 2010
 • محصول کشور: آمریکا
 • کارگردان : Martin Scorsese
 • بازیگران : Leonardo DiCaprio, Emily Mortimer, Mark Ruffalo

خلاصه داستان : فیلم جزیره شاتر 2010 ، در سال 1954، یک مارشالِ ایالات متحده، در مورد ناپدید شدنِ یک قاتل تحقیق می‌کند، کسی که از بیمارستان روانی فرار کرده است.

معرفی فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010 دوبله فارسی بدون سانسور
سکانسی از فیلم جزیره شاتر shutter island با بازی دیکاپریو

داستان فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010

در سال 1954، مارشال ایالات متحده ادوارد “تدی” دنیلز و شریک جدیدش چاک اول به بیمارستان اشکلیف برای مجرمان جنایی در جزیره شاتر، بندر بوستون سفر می کنند.

آنها در حال بررسی ناپدید شدن بیمار ریچل سولاندو هستند که به دلیل غرق کردن سه فرزندش زندانی شده بود. تنها سرنخ آنها یک یادداشت مرموز است که در اتاق سولاندو پنهان شده است: “قانون 4؛ کی 67 است؟ این دو مرد درست قبل از یک طوفان عظیم می‌رسند و برای چند روز از بازگشت آنها به سرزمین اصلی جلوگیری می‌کنند.

تدی و چاک کارکنان را متخاصم، متخاصم و غیرهمکار می دانند. روان‌پزشک اصلی جان کاولی از تحویل سوابق امتناع می‌کند و آنها متوجه می‌شوند که دکتر سولاندو، لستر شیهان، بلافاصله پس از ناپدید شدن سولاندو، جزیره را برای تعطیلات ترک کرده و مانع از بازجویی او می‌شود.

به آن‌ها گفته می‌شود که بخش C، یکی از سه بخش، برای بیمارانی که به‌شدت آشفته‌اند، در نظر گرفته شده است و به همراه فانوس دریایی که قبلاً جستجو شده است، ممنوع است.

هنگام مصاحبه، یکی از بیماران کلمه “RUN” را در دفترچه یادداشت تدی می نویسد. تدی از فضای بیمارستان دچار سردردهای میگرنی می شود و تجربیات خود به عنوان یک سرباز ارتش ایالات متحده در جریان آزادسازی داخائو از جمله تلافی جویانه با نگهبانان را در بیداری مشاهده می کند.

او همچنین رویاهای نگران کننده ای از همسرش، دولورس شانال، می بیند که در آتش سوزی توسط اندرو لیدیس آتش افروز کشته شد.

در یک نمونه، او به تدی می‌گوید که سولاندو هنوز در جزیره است، مانند لیدیس، که هیچ‌کس از او اطلاعی ندارد. تدی بعداً به چاک توضیح می دهد که یافتن مکان لیدیس یک انگیزه پنهانی برای گرفتن پرونده بوده است.

تدی و چاک متوجه می شوند که سولاندو بدون هیچ توضیحی دوباره ظاهر شده است و باعث می شود که اولی وارد بخش محدود C شود. فانوس دریایی که لوبوتومی شود.

Noyce هشدار می دهد که همه افراد دیگر در جزیره، از جمله چاک، در حال انجام یک بازی پیچیده هستند که در مورد تدی طراحی شده است.

تدی دوباره با چاک جمع می شود و از صخره ها به سمت فانوس دریایی بالا می رود. آنها از هم جدا می شوند و تدی بعداً جسد چاک را روی صخره های زیر می بیند.

زمانی که او پایین می‌رود، جسد یک توهم نوری از صخره‌ها آشکار می‌شود، اما او غاری را پیدا می‌کند که در آن زنی را در مخفی‌گاه پیدا می‌کند که ادعا می‌کند راشل سولاندو واقعی است.

او می‌گوید که یک روان‌پزشک سابق در اشکلیف است که آزمایش‌هایی را با داروهای روان‌گردان و لوبوتومی ترانس‌اوربیتال در تلاش برای توسعه کنترل ذهن کشف کرد.

تکنیک. قبل از اینکه سولاندو بتواند یافته های خود را به مقامات گزارش دهد، به زور به اشکلیف متعهد شد. او اصرار دارد که اشکلیف تلاش می‌کند تا پوسته‌هایی از انسان‌هایی بسازد که آنقدر روان پریشان شوند که از ارتکاب جنایات کاملاً جنون آمیز علیه جامعه راحت باشند.

وقتی تدی تجربه قبلی خود را در مورد تروما فاش می کند، اصرار می کند که بیمارستان از تجربیات تدی برای تظاهر به شکست روانی استفاده می کند و به آنها اجازه می دهد تا او را از طریق تعهد اجباری به بیمارستان به دام بیاندازند.

سولاندو متوجه سر زخمی تدی می شود و می پرسد که آیا خواب های عجیبی دیده یا سردرد می بیند؟ او تایید می‌کند که دارد، و سولاندو ناگهان وحشت‌زده نشان می‌دهد که احتمالاً تدی از طریق قرص‌هایی که در طول میگرن به او داده‌اند، و همچنین غذا، قهوه و سیگار در مرکز، با مواد مخدر عصبی تغذیه شده است.

معرفی فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010 دوبله فارسی بدون سانسور
پوستر فیلم جزیره شاتر shutter island 2010

او توضیح می‌دهد که مواد مخدر ابتدا به صورت فلج ظاهر می‌شود، که با محدودیت استفاده در انگشتان و دست‌ها شروع می‌شود، که تدی شروع به تجربه آن کرده است. تدی گفتگو را به فانوس دریایی منحرف می کند، جایی که ظاهراً جراحی های مغز و اعصاب آزمایشی در آنجا انجام می شود.

تدی به بیمارستان برمی گردد و دکتر کاولی از او استقبال می کند. وقتی تدی از کاولی در مورد مکان چاک سوال می کند، کاولی قاطعانه اصرار می کند که تدی شریکی ندارد و او به تنهایی به جزیره رسیده است. تدی تسلیم می شود و وانمود می کند که موافق است که شریکی برای رفع سوء ظن ندارد.

با متقاعد شدن چاک به فانوس دریایی، تدی مجموعه ای از کلیدها را از یک نگهبان می دزدد. او سعی می‌کند با آنها به فانوس دریایی فرار کند، اما با دکتر ناهرینگ برخورد می‌کند که سعی می‌کند با یک سرنگ مملو از آرام‌بخش به او ضربه بزند.

تدی بر ناهرینگ غلبه می کند و با سرنگ به او ضربه می زند و او را آرام می کند. تدی در حالی که در راه خود به سمت فانوس دریایی از کارکنان پنهان می شود، یک ماشین را کشف می کند.

همانطور که توهمات او بدتر می شود، کراواتی را که همسرش برایش خریده بود در باک بنزین ماشین فرو می برد و آن را به شکل یک فتیله در می آورد و آن را روشن می کرد و باعث می شود ماشین در آتش منفجر شود و حواس پرسنل پرت شود.

تدی وارد فانوس دریایی می شود، اما متوجه می شود که دکتر کاولی به طرز خودداری منتظر اوست و به او می گوید که تفنگش پر نیست.

تدی با لرزش با کاولی روبرو می شود و برخورد خود با سولاندو را فاش می کند و تأیید می کند که می داند کاولی او را مواد مخدر مصرف کرده است.

کاولی وجود سولاندو را انکار می‌کند و اصرار می‌کند که تدی با مواد مخدر تغذیه نشده است، و توضیح می‌دهد که این لرزش‌ها به‌عنوان ترک مصرف کلرپرومازین، یک داروی ضد روان‌پریشی است که او در «24 ماه گذشته» مصرف کرده است. تدی اصرار کاولی مبنی بر اینکه او در 2 سال گذشته بیمار بیمارستان بوده و بوده را رد می کند.

کاولی توضیح می دهد که تدی در واقع اندرو لیدیس است، کاولی به مقابله با تدی به عنوان “خطرناک ترین بیمار” خود ادامه می دهد، که در بند C به دلیل قتل افسرده شیدایی خود زندانی شده است.همسرش دولورس پس از غرق کردن سه فرزندشان.

ادوارد دنیلز و ریچل سولاندو شبیه اندرو لیدیس و دولورس شانال هستند و دختر کوچکی که از رویاهای تکرار شونده لیدیس دختر او، ریچل است.

کاولی همچنین فاش می کند که اندرو دو هفته قبل به نویس حمله کرده است زیرا او را لیدیس خطاب کرده است. انکار تدی از گناه او ناشی می شود که پس از سوزاندن آپارتمان شهرشان به دنبال کمک روانی برای همسرش نبوده است.

پس از آتش سوزی، تمام خانواده به خانه دریاچه رفتند، جایی که دولورس مدتی بعد فرزندانشان را غرق کرد. به گفته کاولی، وقایع چند روز گذشته برای درمان توطئه اندرو طراحی شده استدیوانگی مملو از اجازه دادن به او برای بازی در نقش تدی دانیلز.

کارکنان بیمارستان بخشی از این آزمایش بودند، از جمله لستر شیهان که نقش چاک را نشان می داد و یک پرستار که نقش راشل سولاندو را نشان می داد.

میگرن اندرو علائم ترک داروی او و توهمات او از “راشل سولاندو واقعی” بود. اندرو غرق در خاطرات آنچه واقعاً اتفاق افتاده است، غش می کند.

او در بیمارستان زیر نظر کاولی، شیهان، سرپرست و پرستاری که نقش راشل سولاندو را بازی می کرد، بیدار می شود. وقتی از او سؤال می شود، حقیقت را به طور منسجم می گوید و پزشکان را راضی می کند.

کاولی خاطرنشان می کند که آنها نه ماه قبل به این وضعیت دست یافته بودند، اما اندرو به سرعت پسرفت کرد. او هشدار می دهد که این آخرین فرصت اندرو خواهد بود. در غیر این صورت، آنها باید او را لوبوتوم کنند.

مدتی بعد، اندرو با شیهان در محوطه بیمارستان استراحت می کند، اما دوباره او را “چاک” صدا می کند و می گوید آنها باید جزیره را ترک کنند.

شیهان سرش را به سمت کاولی تکان می‌دهد، که روی آن کاولی قبل از اینکه دور شود با ناهرینگ و سرپرست صحبت می‌کند. نگهبان به مأموران اشاره می کند و اندرو را می برند تا لوبوتومی شود.

اندرو قبل از رفتن با آرامش از شیهان می پرسد که آیا بدتر از این است که “به عنوان یک هیولا زندگی کنیم یا به عنوان یک مرد خوب بمیریم؟” شیهان مبهوت اندرو را “تدی” صدا می کند، اما دومی به این نام پاسخ نمی دهد.

معرفی فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010 دوبله فارسی بدون سانسور
معرفی فیلم جزیره شاتر 2010 shutter island

بازیگران فیلم جزیره شاتر Shutter Island 2010

 • لئوناردو دی کاپریو در نقش ادوارد “تدی” دنیلز
 • مارک روفالو در نقش چاک اول
 • بن کینگزلی در نقش دکتر جان کاولی
 • ماکس فون سیدو در نقش دکتر جرمیا ناهرینگ
 • میشل ویلیامز در نقش دولورس شانال
 • امیلی مورتیمر در نقش پرستاری که ریچل سولاندو را به تصویر می کشد
 • پاتریشیا کلارکسون در نقش ریچل سولاندو
 • جکی ارل هیلی در نقش جورج نویس
 • جان کارول لینچ در نقش معاون اول نگهبان مک فرسون
 • تد لوین در نقش نگهبان
 • الیاس کوتیاس در نقش اندرو لیدیس
 • روبی جرینز در نقش دختر کوچولو
 • رابین بارتلت در نقش بریجت کرنز
 • کریستوفر دنهام در نقش پیتر برین

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.