دانلود فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X دوبله فارسی بدون سانسور

معرفی فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X

فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X یک فیلم درام جنایی آمریکایی محصول سال ۱۹۹۸ به کارگردانی تونی کی و نویسندگی دیوید مک کنا است.

فیلم تاریخ آمریکا 1998 ادوارد نورتون و ادوارد فرلونگ در نقش دو برادر اهل لس آنجلس بازی می‌کنند که درگیر جنبش‌های اسکین هد قدرت سفید وجنبش‌های نئونازی هستند.

برادر بزرگتر (نورتون) به دلیل قتل عمد سه سال در زندان می گذرد و در این مدت بازپروری می شود و سپس سعی می کند از تلقین بیشتر برادرش (فورلونگ) جلوگیریکند. بازیگران مکمل شامل فیروزا بالک ، استیسی کیچ ،الیوت گولد ، اوری بروکس ، اتان سوپلی و بورلی دی آنجلو .

فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X در 30 اکتبر 1998 در ایالات متحده اکران شد و توسط نیو لاین سینما توزیع شد. این فیلم 23.9 میلیون دلار در مقابل بودجه 20 میلیون دلاری فروخت.

American History X با بازی نورتون و فورلونگ و پیام فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. نورتون نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X همچنین برای اهداف آموزشی در ایالات متحده و سایر کشورها استفاده شده است. ادامه‌ی آن، «تاریخ آفریقا Y» ، با بازگشت کای به عنوان کارگردان و بازی جیمون هونسو ، از سال 2020 در حال توسعه است.

معرفی فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X دوبله فارسی بدون سانسور
معرفی فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X

معرفی فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X

معرفی فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X دوبله فارسی بدون سانسور
ادوارد نورتون در فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X

داستان فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X

دانش‌آموز دبیرستانی دنی وینیارد با انتخاب نوشتن مقاله‌ای درباره حقوق مدنی در مورد Mein Kampf با معلم تاریخ یهودی خود موری مخالفت می‌کند . دکتر باب سوینی، رئیس و کارمند متخصص آفریقایی-آمریکایی به دنی می گوید که تاریخ را از طریق رویدادهای جاری مطالعه خواهد کرد یا اخراج خواهد شد و کلاس آنها را تاریخ آمریکایی X می نامد.

اولین تکلیف دنی مقاله ای است درباره برادر بزرگترش درک، شاگرد سابق سوئینی و رهبر سابق نئونازی که آن روز از زندان آزاد شد.

در حمام مدرسه، دنی سه آفریقایی-آمریکایی را پیدا می کندقلدری دانش آموزان به دانش آموز سفیدپوست او با دمیدن دود سیگار به صورت او به رهبر بی احترامی می کند. در همین حال، دکتر سوینی با افسران پلیسی ملاقات می کند که در جریان آزادی درک قرار گرفته اند.

سال‌ها قبل، پدر دنی و درک، که یک آتش‌نشان بود، در حین خاموش کردن آتش در خانه‌شان توسط فروشندگان مواد مخدر آفریقایی-آمریکایی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

بلافاصله پس از مرگش، درک در یک مصاحبه تلویزیونی در یک جنجال نژادپرستانه فوران کرد. کامرون الکساندر نژادپرست برجسته، مربی درک می شود و آنها باند برتری طلب سفیدپوست خشن خود را به نام شاگردان مسیح (DOC) در ساحل ونیز تشکیل می دهند.

درک یک بسکتبالیست ماهر به بازی مقابل چندین کریپس کشیده می شود و کنترل زمین های محلی را به دست می آورد. درک سازماندهی حمله به سوپرمارکتی است که مهاجران غیرقانونی مکزیکی را استخدام می کند.

دوریس، مادر درک، موری، دوست پسرش را برای شام دعوت می کند که در آن بحثی درباره رادنی کینگ و شورش های لس آنجلس در سال 1992 رخ می دهد.

درک به خواهرش داوینا حمله می کند و آشکارا موری را مورد سرزنش قرار می دهد و دوریس به درک می گوید که خانه را ترک کند.

در آن شب، همان گروه کریپ که درک قبلاً در بازی بسکتبال آنها را شکست داده بود، سعی کردند کامیون او را بدزدند. هنگامی که دنی به درک در مورد جنایت هشدار می دهد، درک دو نفر از مردان را با اسلحه سرنگون می کند، یکی را می کشد و دیگری را زخمی می کند، قبل از اینکه مرد مجروح را زیر پا بگذارد، که باعث وحشت دنی شد. او به جرم قتل عمد دستگیر شده و به سه سال در موسسه مردان کالیفرنیا محکوم می شود.

معرفی فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X دوبله فارسی بدون سانسور
معرفی فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X

درک در زندان به اخوان آریایی می پیوندد و با یک زندانی آفریقایی-آمریکایی به نام لامونت دوست می شود. درک از سیاست باندهای زندان ناامید می شود.

او به ایدئولوژی اعتقاد دارد، اما برخورد باند خود با باندهای غیرسفید پوست را تایید نمی کند و معتقد است که آنها فقط از فلسفه برتری سفیدپوستان برای راحتی استفاده می کنند. وقتی دوستانش در DOC هرگز در زندان با او ملاقات نکردند، او اعتقاد خود را بیشتر از دست داد.

او در نهایت اخوان آریایی را که کتک می زند و تجاوز می کنند، رها می کنداو را برای تلافی زیر دوش گرفت. سوئینی از درک در بال بیمارستان بازدید می کند و از او برای رهایی از زندان درخواست کمک می کند. قول داد که شهر را ترک کند و دیگر برنگردد.

سوینی درک را سرزنش می کند و گذشته نژادپرستانه خود را فاش می کند، که باعث شوکه شدن درک شد، و هشدار می دهد که دنی با DOC درگیر شده است تا راه او را دنبال کند.

درک اخوان آریایی را نادیده می گیرد و لامونت هشدار می دهد که اکنون که دیگر تحت حمایت اخوان آریایی نیست ممکن است مورد هدف باندهای آفریقایی-آمریکایی قرار گیرد.

حمله هرگز رخ نمی دهد و درک باقی مانده دوران محکومیت خود را به تنهایی می گذراند. هنگامی که او آزاد می شود، درک از لامونت تشکر می کند که متوجه می شود از طرف او مداخله کرده است.

درک در بازگشت به خانه متوجه می شود که دنی از او تقلید می کند، خالکوبی DOC دارد و تبدیل به یک اسکین هد می شود.. درک سعی می کند او را متقاعد کند که گروه را ترک کند، اما دنی احساس می کند به او خیانت شده است.

بهترین دوست درک، ست، همچنین یکی از اعضای DOC، اغلب به مادر و خواهر درک بی احترامی می کند در حالی که دنی را برای باند آرایش می کند. ست و دنی از نزدیک توسط کامرون کنترل می شوند.

درک در یک مهمانی نئونازی با کامرون به دلیل رفتارهای دستکاری‌کننده‌اش روبرو می‌شود. فراخوانی او برای نظافت و استفاده از مردم برای اهداف نژادپرستانه خود.

زمانی که یک کامرون پشیمان نمی‌شود که دنی تحت تأثیر او قرار گرفته و او را بر درک ترجیح می‌دهد، درک به او حمله می‌کند.

ست و دیگران، از جمله استیسی دوست دختر سابق درک، علیه درک قرار می گیرند. ست درک را با اسلحه نگه می دارد، اما درک به راحتی او را خلع سلاح می کند. او ست، استیسی و دیگران را تهدید می کند که با اسلحه بایستند و فرار می کنند.

پس از آن، درک در مورد تجربه خود در زندان به دنی می گوید که به نظر می رسد باعث تغییر در دنی شود. این زوج به خانه بازمی گردند و پوسترهای نفرت انگیز را از اتاق خواب مشترک خود حذف می کنند.

صبح روز بعد، دنی مقاله خود را تکمیل می کند و دلایل خود را برای اتخاذ ارزش های برتری طلبانه سفیدپوستان و نقص های آن ها تأمل می کند.

او می‌گوید که اگرچه به نظر می‌رسد که دیدگاه‌های نژادپرستانه درک ناشی از عصبانیت از مرگ پدرش بوده است، دنی معتقد است که دیدگاه‌های برادرش خیلی زودتر از آن مطرح شده است.

او یک مورد را به یاد می‌آورد که پدرش در اعتراض به اقدام مثبت، از آموزه‌های دکتر سوینی به عنوان ” چرند سیاه‌تر ” یاد کرد و مرگ او خشم درک را به سمت نژادپرستی سوق داد.

درک دنی را به مدرسه می برد و برای صبحانه در یک غذاخوری توقف می کند. سوینی و یک افسر پلیس به درک اطلاع می دهند که ست و کامرون در بخش مراقبت های ویژه هستند.

درک داشتن هرگونه دانش یا دخالتی را انکار می کند و با اکراه موافقت می کند که افرادی را که محکوم کرده بازرسی کند. در حمام پسران، دنی توسط همان جوان سیاه پوستی که روز قبل در آنجا با او روبرو شد، به ضرب گلوله کشته شد. درک به سمت مدرسه می دود.

او در حالی که به طرز دلجویی گریه می کند، بدن دنی را در گهواره می گیرد و خود را به خاطر تأثیرگذاری بر نظرات دنی سرزنش می کند.

در صداپیشگی ، دنی سطرهای پایانی مقاله خود را برای دکتر سوئینی می خواند و مصراع پایانی اولین سخنرانی آبراهام لینکلن را نقل می کند.

معرفی فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X دوبله فارسی بدون سانسور
پوستر فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X

بازیگران فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X

 • ادوارد نورتون در نقش درک وینیارد
 • ادوارد فرلونگ در نقش دنی وینیارد
 • بورلی دآنجلو در نقش دوریس وینیارد
 • جنیفر لین در نقش داوینا وینیارد
 • ایتن سوپلی در نقش ست رایان
 • فیروزا بالک در نقش استیسی
 • اوری بروکس در نقش دکتر باب سوینی
 • الیوت گولد در نقش موری
 • استیسی کیچ در نقش کامرون الکساندر
 • ویلیام راس در نقش دنیس وینیارد
 • گای توری در نقش لامونت
 • جوزف کورتز در نقش راسموسن
 • جیسون بوز اسمیت در نقش هنری کوچولو
 • آنتونیو دیوید لیون در نقش لارنس
 • کرام مالیکی سانچز در نقش کریس
 • جوزپه اندروز در نقش جیسون
 • کریستوفر مسترسون در نقش داریل داوسون
 • پل لو مات در نقش مک ماهون
معرفی فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X دوبله فارسی بدون سانسور
ادوارد نورتون بازیگر فیلم تاریخ آمریکا 1998 American History X

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.