دانلود فیلم بازی گرسنگی

معرفی فیلم بازی گرسنگی (ابتلا به آتش) The Hunger Games Catching Fire

معرفی فیلم بازی گرسنگی (ابتلا به آتش) یک فیلم ماجراجویی علمی تخیلی دیستوپیایی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۳که بر اساسرمان دیستوپیایی سوزان کالینز Catching Fire (۲۰۰۹)، دومین قسمت از سه گانه The Hunger Games است .

The Hunger Games: Catching Fire دنباله‌ای بر بازی‌های گرسنگی (2012) و دومین قسمت از سری فیلم‌های بازی‌های گرسنگی است که توسط نینا جیکوبسون و جان کیلیک تهیه شده است، با تولید مشترک Lionsgate Films و توزیع شده توسط Lionsgate Entertainment.

فرانسیس لارنس کارگردانی این فیلم را با فیلمنامه ای بر عهده داشت Simon Beaufoy و Michael Arndt (معتبر به عنوان Michael deBruyn). با اضافه شدن به بازیگران موجود، بازیگران مکمل با فیلیپ سیمور هافمن ، جفری رایت ، سم کلافلین ، لین کوهن ، ینا مالون و آماندا پلامر تکمیل شدند. فیلمبرداری در 10 سپتامبر 2012 در آتلانتا ، جورجیا ، قبل از نقل مکان به هاوایی آغاز شد.

داستان فیلم بازی گرسنگی Catching Fire چند ماه پس از قسمت قبلی شروع می شود. کتنیس اوردین و همکارش در منطقه 12 از پیتا ملارک ادای احترام می کنندپس از پیروزی در هفتاد و چهارمین دوره بازی‌های سالانه گرسنگی، سالم به خانه بازگشتند. در طول داستان، کتنیس احساس می کند که شورشی علیه کنگره ظالمانه در میان مناطق در حال جوشیدن است.


The Hunger Games: Catching Fire در 11 نوامبر 2013 در لندن به نمایش درآمد و در 15 نوامبر 2013 در برزیل اکران شد. 20 نوامبر در فنلاند، سوئد و نروژ؛ 21 نوامبر در بریتانیا؛ و 22 نوامبر در IMAX ، در ایالات متحده.

این فیلم رکورد بزرگ‌ترین آخر هفته افتتاحیه نوامبر و بزرگترین مجموع گیشه‌های سه و پنج روزه شکرگزاری را به نام خود ثبت کرد و بیش از 150 میلیون دلار فروش باکس آفیس فیلم اول را پشت سر گذاشت.

این فیلم به‌عنوان بیست و ششمین فیلم پرفروش در گیشه داخلی [5] و پرفروش‌ترین فیلم باکس آفیس داخلی سال 2013 قرار گرفت و اولین فیلم دو بعدی پس از شوالیه تاریکی شد.

(2008) برای صدرنشینی در باکس آفیس سالانه، و همچنین داشتن یک زن اصلی در صدر باکس آفیس برای اولین بار از زمان جن گیر (1973). این فیلم بیش از 865 میلیون دلار در سراسر جهان فروخته است و پنجمین فیلم پرفروش سال 2013 ، پرفروش‌ترین فیلم منتشر شده توسط Lionsgate و پرفروش‌ترین فیلم در سری بازی‌های گرسنگی است.

پس از این فیلم The Hunger Games: Mockingjay ، یک دنباله و پایانی دو قسمتی از فرنچایز: Part 1 در 21 نوامبر 2014 در ایالات متحده و قسمت 2 در 20 نوامبر 2015 منتشر شد.

Catching Fire نقدهای مثبتی دریافت کرد و منتقدان آن را پیشرفتی نسبت به نسخه قبلی خود می دانند، با این احساس که “فیلمی با اعتماد به نفس تر و صیقلی تر” است.

و بازی لارنس در نقش کتنیس، تم ها، سکانس های اکشن، موسیقی، فیلمنامه، جلوه های بصری و عمق احساسی را ستود. به گفته گردآورنده نقد Rotten Tomatoes ، این فصل تحسین‌شده‌ترین فصل در سری بازی‌های گرسنگی بود .

این فیلم همچنین نامزدهای متعددی با نامزدی برای جایزه انجمن منتقدان پخش فیلم برای بهترین فیلم اکشن و جایزه کیوان برای بهترین فیلم علمی تخیلی دریافت کرد.

لارنس برای بازی خود برای دومین بار نامزد جایزه Empire برای بهترین بازیگر زن و همچنین جایزه Saturn و جایزه انجمن منتقدان فیلم پخش شد. آهنگ ” اطلس ” همچنین نامزد جایزه گرمی برای بهترین آهنگ نوشته شده برای رسانه های تصویری و جایزه گلدن گلوب برای بهترین آهنگ اصلی شد.

داستان فیلم بازی گرسنگی (ابتلا به آتش)

کتنیس اوردین و پیتا ملارک پس از پیروزی مشترکشان در هفتاد و چهارمین دوره بازی‌های گرسنگی، در منطقه 12 با آسایش مادی و ناراحتی عاطفی زندگی می‌کنند. رئیس‌جمهور اسنو از کتنیس بازدید می‌کند و توضیح می‌دهد که اقدامات او در بازی‌ها – به ویژه، پیمان خودکشی احتمالی او با پیتا – الهام‌بخش قیام‌هایی در سراسر پانم بوده است. او به او دستور می‌دهد تا از تور پیروزی آینده استفاده کند تا او را متقاعد کند که اقداماتش از روی عشق بوده و نه مخالفت با کاپیتول، و به او هشدار می‌دهد که دوستان، خانواده‌اش و هر کس دیگری در منطقه 12 در غیر این صورت با اعدام روبرو خواهند شد. مربی کتنیس، هایمیچ، بعداً به او هشدار می دهد که برندگان بازی ها باید به عنوان مربی برای ادای احترام در آینده خدمت کنند و نشان دادن عشق آنها مجبور خواهد شد تا پایان عمر ادامه دهند.

ناآرامی ها و اعتراضات در بسیاری از مناطق در طول تور پیروزی به نمایش گذاشته شده است، همانطور که وحشیگری توسط حافظان صلح محلی است. پیتا و کتنیس متعاقباً نامزدی خود را در تلاشی برای سرکوب منطقه اعلام کردند.

در یک مهمانی طبقه بالا که تور را به پایان می‌رساند، اسنو علناً آنها را نان تست می‌کند، اما به طور نامحسوس به کتنیس نشان می‌دهد که متقاعد نشده است. در طول جشن‌ها، کتنیس با پلوتارک هیونزبی، رئیس جدید و مرموز بازی‌ساز ملاقات می‌کند.

حافظان صلح به رهبری فرمانده وحشی Romulus Thread شروع به یورش بی‌رحمانه به خانه‌ها و مکان‌های دیگر در سراسر منطقه 12 می‌کنند و شهروندان را تحت مقررات منع رفت و آمد قرار می‌دهند. دوست کتنیس، گیل، در ملاء عام شلاق خورده استپس از مقابله با Thread برای جلوگیری از کشتن غیرنظامیان.

او توسط کتنیس و سایر پیروزمندان نجات می یابد. Heavensbee به اسنو می گوید که شورش نمی تواند از وضعیت جدید مشهور کتنیس به عنوان یک پیروز جان سالم به در ببرد.

هفتاد و پنجمین بازی‌های گرسنگی آتی – سومین “کوارتر کول” – با ادای احترام از بین برندگان قبلی انتخاب می‌شود. کتنیس خود را وقف اطمینان از زنده ماندن پیتا می کند. در روز درو، نام هایمیچ کشیده می شود، اما پیتا بلافاصله داوطلب می شود تا جای او را بگیرد.

ادای احترام بزرگسالان که به عنوان پیروز به زندگی امن و راحت عادت کرده اند، آشکارا از اینکه مجبور به بازگشت به بازی ها هستند عصبانی هستند. کتنیس برای مصاحبه قبل از بازی‌ها، طبق سفارش اسنو لباس عروسی می‌پوشد، اما استایلیست او، سینا، آن را به نمادی از یک جِی مسخره تبدیل می‌کند.. سپس پیتا اعلام می کند که او و کتنیس مخفیانه با هم ازدواج کرده اند و در انتظار یک فرزند هستند.

اعتراض شهروندان برای توقف بازی ها اما نتیجه ای نداشت. درست قبل از اینکه کتنیس وارد عرصه شود، سینا به دلیل دستکاری لباسش به شدت توسط حافظان صلح در مقابل او مورد ضرب و شتم قرار می گیرد و سپس به بیرون کشیده می شود.

در بازی‌ها، کتنیس و پیتا با ادای احترام در منطقه 4، پلی‌بوی فینیک اودیر و مربی مسن‌اش مگس متحد می‌شوند. وقتی فورسفیلد میدان پیتا را شوکه می کند و قلبش را متوقف می کند، فینیک او را احیا می کند. گروه بعداً مجبور به فرار از مه سمی می شوند . وقتی پیتا نمی تواند ادامه دهد، مگس خودش را قربانی می کند تا فینیک بتواند به او کمک کند.

این گروه متوجه می شوند که آب تاول های ناشی از گاز را از بین می برد. وقتی ماندریلپس از حمله، پیتا با قربانی غیرمنتظره یک معتاد به مواد مخدر از ناحیه 6 نجات می یابد.

گروه به ساحل فرار می کنند، جایی که با Beetee و Wiress، یک جفت ادای احترام دانشمند از ناحیه 3، و acerbic District 7 Johanna ملاقات می کنند. میسون وایرس که دچار حمله عصبی شده است، عبارت “تیک تاک” را تکرار می کند، و باعث می شود کتنیس متوجه شود که این میدان مانند یک ساعت طراحی شده است و هر ساعت خطرات منظم در مناطق مربوطه وجود دارد.

گلوس وایرس توسط گلوس، یکی از مشاغل از ناحیه 1 بریده می شود. سپس گلاس توسط کتنیس به ضرب گلوله کشته می شود در حالی که یوهانا خواهرش کشمیر را می کشد. فینیک توسط یک Career دیگر آسیب دیده است. Heavensbee از Gamemakers می‌خواهد ساعت را بچرخانند تا ادای احترام را منحرف کنند.

Beetee پیشنهاد می کند که بقیه کارمندان را به ساحل خیس فریب دهید و آنها را برق گرفتید و از رعد و برقی که هر 12 ساعت یک بار می زند استفاده کنید. گروه جدا می شوند تا تله را آماده کنند و سیم می گذارند. هنگامی که ناحیه 2 بروتوس و انوباریا را ادای احترام می کند، یوهانا کتنیس را بیهوش می کند، ردیاب را از بازوی او جدا می کند و فرار می کند.

کتنیس یک Beetee بیهوش را پیدا می کند. کتنیس که نمی تواند پیتا را پیدا کند و صدای توپ را می شنود، تقریباً فینیک را می کشد، به این فکر می کند که به آنها خیانت کرده است، اما او به او یادآوری می کند که “به یاد بیاورد که دشمن واقعی کیست.

کتنیس سیم را به یک فلش وصل می کند و درست زمانی که رعد و برق می زند آن را به سقف سالن پرتاب می کند. رعد و برق در امتداد سیم هدایت می شود و باعث از بین رفتن سپرهای عرصه و سقوط سقف می شود و کتنیس بیهوش می شود.

کتنیس در یک هواپیما با هیمیچ، فینیک، یک بیتی که هنوز هوشیار نیست، و هِیِنسبی که مشخص می شود یک شورشی علیه اسنو است، بیدار می شود. هایمیچ به او می گوید که آنها به منطقه 13 ، مقر شورش جدید، می روند. او فاش می‌کند که نیمی از ادای احترام در برنامه نجات کتنیس، نمادی از شورش فزاینده بود، اما پیتا و یوهانا دستگیر شده‌اند. یک کتنیس پریشان پس از تلاش برای حمله به هایمیچ به دلیل زیر پا گذاشتن قولش برای نجات پیتا آرام می گیرد.

او از خواب بیدار می شود و گیل را در کنارش می بیند که به او اطمینان می دهد که خانواده اش در امان هستند اما منطقه 12 توسط کاپیتول ویران شده است.

بازیگران فیلم The Hunger Games Catching Fire

 • جنیفر لارنس در نقش کتنیس اوردین
 • جاش هاچرسون در نقش پیتا ملارک
 • لیام همسورث در نقش گیل هاثورن
 • وودی هارلسون در نقش هایمیچ آبرناتی
 • الیزابت بنکس در نقش افی ترینکت
 • لنی کراویتز در نقش سینا
 • فیلیپ سیمور هافمن در نقش پلوتارک هاونزبی
 • جفری رایت در نقش Beetee Latier
 • استنلی توچی در نقش سزار فلیکرمن
 • دونالد ساترلند در نقش رئیس جمهور کوریولانوس اسنو
 • توبی جونز در نقش کلودیوس تمپلسمیت
 • Willow Shields در نقش Primrose Everdeen
 • سم کلافلین در نقش فینیک اودایر
 • لین کوهن در نقش مگز فلانگان
 • ینا مالون در نقش یوهانا میسون
 • آماندا پلامر در نقش وایرس
 • متا گلدینگ در نقش انوباریا
 • برونو گان در نقش بروتوس
 • آلن ریچسون در نقش گلاس
 • استفانی لی شلوند در نقش کشمیر
 • پاتریک سنت اسپریت در نقش Romulus Thread
 • پائولا مالکومسون در نقش خانم اوردین
 • استف داوسون در نقش آنی کرستا
 • نلسون آسنسیو در نقش فلاویوس
 • بروس باندی در نقش اکتاویا
 • ویلیام توکارسکی در نقش شخص دیگری
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.