دانلود فیلم بازی تقلید

معرفی فیلم The Imitation Game بازی تقلید 2014

فیلم بازی تقلید یک فیلم درام تاریخی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۴به کارگردانی مورتن تیلدام و نویسندگی گراهام مور است که بر اساس بیوگرافی آلن تورینگ: معمای اندرو هاجز در سال ۱۹۸۳ ساخته شدهاست.

عنوان فیلم به نقل از نام بازی رمزنگاری آلن تورینگ برای پاسخ به سوال «آیا ماشین‌ها می‌توانند فکر کنند؟» را در مقاله اصلی خود « ماشین‌های محاسباتی و هوش » در سال 1950 نقل می‌کند. در این فیلم بندیکت کامبربچ در نقش تورینگ بازی می‌کند که پیام‌های اطلاعاتی آلمان را برای دولت بریتانیا در طول جنگ جهانی دوم رمزگشایی می‌کرد . کایرا نایتلی ، متیو گود، روری کینیر ، چارلز دنس و مارک استرانگ در نقش های مکمل ظاهر می شوند.

بازی تقلید در 28 نوامبر 2014 در ایالات متحده اکران شد. این فیلم با بودجه تولید 14 میلیون دلاری بیش از 233 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروخت و پرفروش‌ترین فیلم مستقل سال 2014 شد. این فیلم در هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار هشت نامزدی دریافت کرد. ، برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی ، پنج نامزدی در هفتاد و دومین جوایز گلدن گلوب و سه نامزدی در بیست و یکمین جایزه انجمن بازیگران سینما . این فیلم همچنین 9 نامزدی بفتا را دریافت کرد و برنده جایزه منتخب مردم در سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم تورنتو شد .

این فیلم به دلیل نمایش نادرست وقایع تاریخی و کم اهمیت جلوه دادن همجنس گرایی تورینگ مورد انتقاد برخی قرار گرفت. با این حال، سازمان حمایت از حقوق مدنی دگرباشان جنسی ، کمپین حقوق بشر ، آن را به خاطر آوردن میراث تورینگ به مخاطبان گسترده‌تری با رویکرد ظریف و واقع‌بینانه‌اش تجلیل کرد.

داستان فیلم فیلم The Imitation Game بازی تقلید

در سال 1951، دو پلیس به نام‌های ناک و استال، ریاضی‌دان آلن تورینگ را پس از حمله‌ای آشکار به خانه‌اش مورد تحقیق قرار دادند. تورینگ در طول بازجویی خود توسط ناک از زمان کار خود در بلچلی پارک در طول جنگ جهانی دوم می گوید.

در سال 1928، تورینگ جوان در مدرسه شبانه روزی ناراضی است و مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. او با کریستوفر مورکوم رابطه دوستی برقرار می کند که علاقه او به رمزنگاری را برمی انگیزد . تورینگ نسبت به او احساسات عاشقانه پیدا می کند، اما کریستوفر به زودی بر اثر سل می میرد.

هنگامی که بریتانیا در سال 1939 به آلمان اعلان جنگ می کند، تورینگ به پارک بلچلی سفر می کند. تحت هدایت فرمانده Alastair Denniston ، او به تیم رمزنگاری Hugh Alexander ، John Cairncross ، Peter Hilton ، Keith Furman و Charles Richards می‌پیوندد. این تیم در تلاش برای تجزیه و تحلیل ماشین انیگما است که نازی ها از آن برای ارسال پیام های رمزگذاری شده استفاده می کنند.

کار با تورینگ دشوار است و همکارانش را پست تر می داند. او به تنهایی کار می کند تا ماشینی برای رمزگشایی پیام های Enigma طراحی کند. پس از اینکه دنیستون از تامین بودجه ساخت ماشین امتناع می ورزد، تورینگ به نخست وزیر وینستون چرچیل نامه می نویسد که تورینگ را مسئول تیم می کند و بودجه ماشین را تامین می کند. تورینگ فورمن و ریچاردز را اخراج می کند و جدول کلمات متقاطع دشواری را برای یافتن جایگزین در روزنامه ها قرار می دهد. جوآن کلارک ، فارغ التحصیل کمبریج، آزمون تورینگ را قبول می کند اما والدینش به او اجازه نمی دهند با رمزنگاران مرد کار کند. تورینگ ترتیبی می دهد که او با کارمندان زن زندگی و کار کند که پیام ها را رهگیری می کنند و برنامه های او را با او به اشتراک می گذارند. با کمک کلارک، تورینگ با سایر همکاران که شروع به احترام به او می کنند، گرم می شود.

ماشین تورینگ، که کریستوفر نامش را می‌گذارد، ساخته شده است، اما نمی‌تواند تنظیمات رمزگذاری Enigma را به سرعت تعیین کند. آلمانی ها هر روز آنها را بازنشانی می کنند. دنیستون دستور می دهد آن را از بین ببرند و تورینگ اخراج کنند، اما رمزنگاران دیگر تهدید می کنند که اگر تورینگ برود آنجا را ترک خواهند کرد.

پس از اینکه کلارک قصد دارد بنا به خواست والدینش آنجا را ترک کند، تورینگ پیشنهاد ازدواج می دهد که او قبول می کند. تورینگ در طول پذیرایی از آنها، همجنسگرایی خود را به کایرنکراس تأیید می کند و او به او هشدار می دهد که آن را مخفی نگه دارد.

تورینگ پس از شنیدن مکالمه با یک کارمند زن در مورد پیام‌هایی که از همان کدگذار آلمانی دریافت می‌کند، یک تجلی پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که می‌تواند دستگاه را برای رمزگشایی کلماتی که از قبل می‌داند در پیام‌های خاص وجود دارد، برنامه‌ریزی کند. یک کدنویس آلمانی همیشه اولین پیام خود را با یک خط استاندارد آلمانی متن ساده باز می کند. این به اندازه کافی از روز را نشان می دهد.

کد انیگما که کریستوفر می تواند به سرعت تمام پیام های روز را رمزگشایی کند. پس از اینکه او دستگاه را مجددا کالیبره کرد، به سرعت پیامی را رمزگشایی می کند و رمزنگارها جشن می گیرند. آنها متوجه می شوند که یک کاروان در شرف حمله است، اما تورینگ متوجه می شود که اگر ناگهان مسیر کاروان را تغییر دهند و به قایق های دریایی حمله کنند، آلمانی ها متوجه می شوند که انیگما به خطر افتاده است و ماشین آلات را تغییر می دهند.

بنابراین تیم بلچلی پارک نمی تواند روی هر پیام رمزگشایی شده عمل کند. تورینگ یک مدل آماری ایجاد می کند تا نشان دهد که چه هشدارهایی برای به حداکثر رساندن تخریب و به حداقل رساندن کشف ارسال شود. اما تورینگ متوجه می‌شود که اگر ناگهان مسیر کاروان را تغییر دهند و به قایق‌های دریایی حمله کنند، آلمانی‌ها متوجه می‌شوند که Enigma به خطر افتاده است و ماشین‌آلات را عوض می‌کنند.

بنابراین تیم بلچلی پارک نمی تواند روی هر پیام رمزگشایی شده عمل کند. تورینگ یک مدل آماری ایجاد می کند تا نشان دهد که چه هشدارهایی برای به حداکثر رساندن تخریب و به حداقل رساندن کشف ارسال شود. اما تورینگ متوجه می‌شود که اگر ناگهان مسیر کاروان را تغییر دهند و به قایق‌های دریایی حمله کنند، آلمانی‌ها متوجه می‌شوند که Enigma به خطر افتاده است و ماشین‌آلات را عوض می‌کنند.

بنابراین تیم بلچلی پارک نمی تواند روی هر پیام رمزگشایی شده عمل کند. تورینگ یک مدل آماری ایجاد می کند تا نشان دهد که چه هشدارهایی برای به حداکثر رساندن تخریب و به حداقل رساندن کشف ارسال شود.

تورینگ متوجه می شود که کایرنکراس یک جاسوس شوروی است. وقتی تورینگ با او روبرو می‌شود، کایرنکراس استدلال می‌کند که شوروی متحدانی هستند که برای اهداف مشابهی کار می‌کنند و تهدید می‌کند که با افشای تمایلات جنسی تورینگ به انتقام می‌گیرد.

وقتی مامور ارشد MI6 استوارت منزیزبه نظر می رسد که کلارک را تهدید می کند، تورینگ فاش می کند که کایرنکراس یک جاسوس است. منزیز فاش می‌کند که از قبل این را می‌دانست و پیام‌هایی را که Cairncross به شوروی درز می‌داد برای منافع بریتانیا فرستاد. تورینگ از ترس امنیت او به کلارک می گوید که بلچلی پارک را ترک کند و فاش می کند که او همجنس گرا است.

کلارک اظهار می دارد که همیشه به آن مشکوک بوده است، اما اصرار دارد که به هر حال با هم خوشحال می شدند. تورینگ سپس به او می‌گوید که هرگز به او اهمیت نداده و فقط از او برای مهارت‌های رمزنگاری خود استفاده کرده است. او که دلشکسته است، تصمیم می گیرد به هر حال بماند و این را مهمترین وظیفه ای می داند که انجام خواهد داد، و اکنون حاضر نیست به آنچه تورینگ یا والدینش می خواهند انجام دهد، یا به تصمیماتش فکر کند. پس از جنگ، منزیس به رمزنگارها می‌گوید که کارشان را نابود کنند، زیرا MI6 از دولت‌ها می‌خواهد فکر کنند که ماشین‌های کد نشکن دارند.

در سال 1952، تورینگ به جرم بی حیایی فاحش محکوم شد و به جای مجازات زندان، تحت اخته شیمیایی قرار گرفت تا بتواند به کار خود ادامه دهد. کلارک او را در خانه اش ملاقات می کند و شاهد زوال جسمی و روحی او است. او با گفتن اینکه کارش جان میلیون‌ها نفر را نجات داده به او دلداری می‌دهد.

نتیجه نشان می دهد که تورینگ پس از یک سال درمان هورمونی اجباری توسط دولت، در 7 ژوئن 1954 خودکشی کرد . در سال 2013، ملکه الیزابت دوم به تورینگ عفو سلطنتی پس از مرگش اعطا کرد و به کار او که در نهایت به ساخت کامپیوتر مدرن ادامه داد، قدردانی کرد.

بازیگران فیلم فیلم The Imitation Game بازی تقلید

 • بندیکت کامبربچ در نقش آلن تورینگ
 • کایرا نایتلی در نقش جوآن کلارک
 • متیو گود در نقش هیو الکساندر
 • روری کینیر در نقش کارآگاه رابرت ناک
 • آلن لیچ در نقش جان کایرنکراس
 • متیو بیرد در نقش پیتر هیلتون
 • چارلز دنس در نقش فرمانده دنیستون
 • مارک استرانگ در نقش استوارت منزیس
 • جیمز نورثکوت در نقش جک گود
 • تام گودمن هیل در نقش گروهبان استیل
 • استیون وادینگتون در نقش سرپرست اسمیت
 • ایلان گودمن در نقش کیت فورمن
 • جک تارلتون در نقش چارلز ریچاردز
 • الکس لاتر در نقش آلن تورینگ جوان
 • جک بنن در نقش کریستوفر مورکوم
 • تاپنس میدلتون در نقش هلن استوارت
 • اندرو هاویل به عنوان معلم
 • جیمز جی نون در نقش شربورن
 • ویکتوریا ویکس در نقش دوروتی کلارک (مادر جون)
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.