معرفی فیلم بازگشت به آینده 1985 Back to the Future

فیلم بازگشت به آینده 1985 Back to the Future یک فیلم علمی تخیلی آمریکایی محصول 1985 به کارگردانی رابرت زمکیس و نویسندگی زمکیس و باب گیل است.

مایکل جی فاکس, کریستوفر لوید , لی تامپسون , کریسپین گلاور و توماس اف ویلسون در این فیلم بهاند. داستان در سال 1985 روایت می شود، مارتی مک فلای (روباه)، نوجوانی که به طور تصادفی به سال 1955 در یک اتومبیل دلور در سفر در زمان فرستاده می شود که توسط دوست دانشمند عجیبش دکتر امت “داک” براون ساخته شده بود.(لوید).

مارتی که در گذشته به دام افتاده است، ناخواسته از ملاقات والدین آینده خود جلوگیری می کند – که وجود او را تهدید می کند – و مجبور می شود این جفت را آشتی دهد و به نوعی به آینده بازگردد.

جایگزینی استولتز تولید و تاریخ اکران فیلم را به تعویق انداخت، اما پس از نمایش های آزمایشی بسیار موفق، این تاریخ به 3 ژوئیه 1985 منتقل شد تا زمان بیشتری برای بازگشت به آینده در سینماها فراهم شود. این منجر به یک برنامه شتابزده پس از تولید و برخی جلوه های ویژه ناقص شد.

فیلم بازگشت به آینده 1985 Back to the Future یک موفقیت تجاری و انتقادی بود و با کسب 381.1 میلیون دلار تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم سال 1985 در سراسر جهان شد.

منتقدان داستان، کمدی و بازیگران را ستودند، به ویژه فاکس، لوید، تامپسون و گلاور. چندین نامزدی جوایز دریافت کرد و برنده جایزه اسکار ، جوایز زحل و جایزه هوگو شد . موضوع آهنگ آن، ” قدرت عشق ” توسطHuey Lewis and the News ، موفقیت چشمگیری در سطح جهانی بود.

در سال‌های پس از اکران، اعتبار بازگشت به آینده افزایش یافت و اکنون به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دهه 1980، یکی از بهترین فیلم‌های علمی تخیلی ساخته شده و یکی از بهترین فیلم‌های تمام دوران شناخته می‌شود.

در سال 2007، کتابخانه کنگره ایالات متحده این فیلم را برای نگهداری در فهرست ملی فیلم انتخاب کرد. این فیلم با دو دنباله دنبال شد، Back to the Future Part II (1989) و Back to the Future Part III (1990).

فیلم بازگشت به آینده 1985 Back to the Future با تأثیر آن بر فرهنگ عامه و طرفداران اختصاصی خود، یک امتیاز چندرسانه ای راه اندازی کرد.

این شامل یک مجموعه تلویزیونی انیمیشن است، بازی های ویدیویی ، کتاب های مصور، بازی های رومیزی، لباس، موسیقی، کتاب، غذا، اسباب بازی ها، وسایل کلکسیونی، و پارک های تفریحی.

محبوبیت همیشگی آن منجر به انتشار کتاب های متعددی در مورد تولید، مستندها و تبلیغات تجاری آن شده است. بازگشت به آینده در یک موزیکال استیج 2020 اقتباس شده است.

معرفی فیلم بازگشت به آینده 1985 Back to the Future

داستان فیلم بازگشت به آینده 1985 Back to the Future

در سال 1985، مارتی مک فلای یک نوجوان معمولی است که در هیل ولی، کالیفرنیا زندگی می کند. جورج پدر مهربان مارتی توسط سرپرست خود، بیف تانن ، مورد آزار و اذیت قرار می گیرد.

مادرش لورین یک الکلی افسرده است و خواهر و برادرهای بزرگ‌ترش شکست خورده‌های شغلی و اجتماعی هستند. گروه مارتی برای یک مسابقه موسیقی رد شد. او به دوست دخترش، جنیفر پارکر، در مورد ترس از شبیه شدن به پدر و مادرش علیرغم جاه طلبی هایش اعتماد می کند.

در آن شب، مارتی با دوست دانشمند عجیب خود امت «داک» براون در پارکینگ مرکز خرید توئین پانز ملاقات می کند. Doc از ماشین زمان ساخته شده از DeLorean اصلاح شده، با پلوتونیومی که از تروریست های لیبیایی کلاهبرداری کرده بود، پرده برداری می کند.

Doc زمان مقصد را در 5 نوامبر 1955 وارد می کند – روزی که او برای اولین بار اختراع سفر در زمان خود را تصور کرد. تروریست ها به طور غیرمنتظره ای می رسند و داک را با اسلحه سرنگون می کنند. مارتی در DeLorean فرار می کند و به طور ناخواسته سفر در زمان را با رسیدن به سرعت 88 مایل در ساعت (142 کیلومتر در ساعت) فعال می کند.

مارتی با ورود به سال 1955 متوجه می شود که پلوتونیومی برای بازگشت ندارد. در حالی که مارتی در حال کاوش در دره هیل در حال رشد است، با پدر نوجوان خود روبرو می شود و متوجه می شود که بیف از دوران دبیرستان او را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

جورج در حین جاسوسی در مسیر ماشینی که روبرو می شود می افتددر لورن نوجوان، و مارتی در حالی که او را نجات می دهد بیهوش می شود. او از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که مورد توجه لورین است که شیفته او می شود.

مارتی یک دکتر جوان‌تر را ردیابی می‌کند و او را متقاعد می‌کند که از آینده است، اما دکتر توضیح می‌دهد که تنها منبع موجود در سال 1955 که قادر به تولید نیروی مورد نیاز برای سفر در زمان بود، یک صاعقه است.

مارتی یک بروشور از آینده به داک نشان می دهد که صاعقه آتی را در دادگاه شهر مستند می کند. هنگامی که خواهر و برادر مارتی از عکسی که با خود حمل می کند محو می شوند، داک متوجه می شود که اقدامات مارتی آینده را تغییر می دهد و موجودیت او را به خطر می اندازد.

لورین قرار بود بعد از تصادف اتومبیل به جای مارتی با جورج ملاقات کند. تلاش های اولیه برای آشنایی والدینش با شکست مواجه می شود و شیفتگی لورین به مارتی عمیق تر می شود.

لورین از مارتی می خواهد تا رقص مدرسه را برگزار کند. او نقشه‌ای برای تظاهر به پیشرفت‌های نامناسب در لورین می‌کشد، و به جورج اجازه می‌دهد تا مداخله کند و او را “نجات” دهد، اما وقتی باند بیف مارتی را در صندوق عقب ماشین گروه اجرا می‌کند، در حالی که بیف خودش را به لورین مجبور می‌کند، نقشه خراب می‌شود.

جورج در انتظار یافتن مارتی از راه می رسد اما بیف به او حمله می کند. پس از اینکه بیف به لورین صدمه می زند، جورج خشمگین او را بیهوش می کند و لورین سپاسگزار را تا رقص همراهی می کند.

گروه مارتی را از ماشین خود آزاد می کند، اما نوازنده گیتاریست دست او را در این روند زخمی می کند. مارتی جای او را می گیرد و در حالی که جورج و لورین اولین بوسه خود را به اشتراک می گذارند اجرا می کند. در حالی که آینده او دیگر در خطر نیست، مارتی برای ملاقات با دکتر به دادگاه می رود.

داک نامه ای از مارتی پیدا می کند که به او در مورد آینده اش هشدار می دهد و نگران عواقب آن است. برای نجات داک، مارتی DeLorean را دوباره کالیبره می‌کند تا ده دقیقه قبل از ترک آینده بازگردد.

رعد و برق می زند و مارتی را به سال 1985 می فرستد، اما DeLorean خراب می شود و مارتی مجبور می شود به مرکز خرید برود. او در حالی که داک در حال تیراندازی است از راه می رسد.

در حالی که مارتی در کنار او غمگین است، داک می‌نشیند و نشان می‌دهد که یادداشت مارتی را دوباره کنار هم گذاشته و یک جلیقه ضد گلوله پوشیده است. او مارتی را به خانه می برد و به سال 2015 در DeLorean می رود.

مارتی صبح روز بعد از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که پدرش اکنون یک نویسنده داستان های علمی تخیلی با اعتماد به نفس و موفق است، مادرش خوش اندام و شاد است، خواهران و برادرانش موفق هستند، و بیف یک خدمتکار خدمتکار در استخدام جورج است.

هنگامی که مارتی دوباره با جنیفر متحد می شود، داک به طور ناگهانی در DeLorean ظاهر می شود و اصرار می کند که با او به آینده بازگردند تا فرزندان خود را از سرنوشت وحشتناک نجات دهند.

بازیگران فیلم بازگشت به آینده 1985 Back to the Future

 • مایکل جی فاکس در نقش مارتی مک فلای:
 • دانش آموز دبیرستانی و نوازنده مشتاق
 • کریستوفر لوید در نقش امت “دکتر” براون:
 • دانشمندی عجیب و غریب که سفر در زمان را آزمایش می کند
 • لی تامپسون در نقش لورین بینز-مک فلای:
 • نوجوانی در سال 1955 که به مادر ناراضی و الکلی مارتی تبدیل می شود
 • کریسپین گلاور در نقش جورج مک فلای:
 • یک دانش آموز دبیرستانی 1955 که تبدیل به پدر ترسو و مطیع مارتی می شود
 • توماس اف ویلسون در نقش بیف تانن:
 • یک قلدر دبیرستانی در سال 1955، رئیس جورج در سال 1985 شد
 • جیمز تولکان نقش مدیر دبیرستان هیل ولی، استریکلند را در سال‌های 1955 و 1985 به تصویر می‌کشد. بازگشت به آینده ، بازیگران دوران 1985 را شامل می‌شود که شامل کلودیا ولز در نقش دوست دختر مارتی جنیفر پارکر، و مارک مک‌کلور و وندی جو اسپربر در نقش خواهر و برادران دیو مک‌اف می‌شود . و لیندا مک فلای به ترتیب. السا ریون بانوی برج ساعت را به تصویر می کشد. خواننده هوی لوئیس به عنوان داور مسابقه Battle of the Bands حضور پیدا می کند. ریچارد ال دوران و جف اوهاکو تروریست های لیبیایی را به تصویر می کشند.
 • بازیگران دوره 1955 شامل جورج دی چنزو و فرانسیس لی مک کین به ترتیب به عنوان والدین لورین سم و استلا بینز، و جیسون هروی در نقش برادر کوچکتر لورین، میلتون، بودند. باند بیف شامل جفری جی کوهن در نقش اسکین هد، کیسی سیماسکو در نقش سه بعدی و بیلی زین در نقش مچ است. نورمن آلدن نقش مالک کافه لو را بازی می کند و دونالد فولی لاو در نقش کارمند او (و شهردار آینده) گلدی ویلسون ظاهر می شود. هری واترز جونیور نقش ماروین بری پسر عموی چاک بری را به تصویر می کشد ، ویل هار در نقش پا پی بادی ظاهر می شود وکورتنی گینز دیکسون را به تصویر می کشد، جوانی که رقص جورج و لورین را قطع می کند

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.