دانلود فیلم ایندیانا جونز (مهاجمان صندوق گمشده) Raiders of the Lost Ark زیرنویس فارسی بدون سانسور

معرفی فیلم ایندیانا جونز 1 (مهاجمان صندوق گمشده) Raiders of the Lost Ark زیرنویس فارسی بدون سانسور

فیلم ایندیانا جونز 1 (مهاجمان صندوق گمشده) Raiders of the Lost Ark یک فیلم اکشن و ماجراجویی آمریکایی محصول ۱۹۸۱به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ، با فیلمنامه‌ای از لارنس کاسدان، بر اساس داستانی از جورج لوکاس و فیلیپ کافمن است. در این فیلم هریسون فورد، کارن آلن، پل فریمن، رونالد لیسی، جان ریس دیویس و دنهولم الیوت به ایفای نقش پرداخته اند.

فورد ایندیانا جونز ، باستان شناس جهانگردی را به تصویر می کشد که با نیروهای آلمان نازی در سال 1936 برای بازیابی کشتی گمشده عهد، رقابت می کند.، یادگاری می گویند که لشکری ​​را شکست ناپذیر می کند.

جونز با معشوق سابق خود ماریون ریونوود (آلن) متحد می‌شود تا باستان‌شناس رقیب دکتر رنه بلوک (فریمن) را از هدایت نازی‌ها به سمت کشتی و قدرت آن باز دارد.


لوکاس Raiders of the Lost Ark را در اوایل دهه 1970 تصور کرد. او که به دنبال مدرنیزه کردن فیلم‌های سریالی اوایل قرن بیستم بود، این ایده را با کافمن، که کشتی را به عنوان هدف فیلم پیشنهاد کرد، توسعه داد.

لوکاس در نهایت بر توسعه اپرای فضایی جنگ ستارگان در سال 1977 تمرکز کرد. توسعه بازی Raiders of the Lost Ark در همان سال از سر گرفته شد، زمانی که او این ایده را با اسپیلبرگ در میان گذاشت که چند ماه بعد به پروژه پیوست.

در حالی که این زوج ایده هایی برای دکورها و بدلکاری های فیلم داشتند، کاسدان را استخدام کردند تا شکاف های روایی بین آنها را پر کند. عکاسی اصلی در ژوئن 1980 با بودجه 20 میلیون دلاری آغاز شد و در سپتامبر سال بعد به پایان رسید. فیلمبرداری در صحنه فیلمبرداری انجام شداستودیو Elstree ، انگلستان، و در مکان عمدتاً در لاروشل، فرانسه ، تونس، و هاوایی.

اگرچه نظرسنجی پیش از انتشار نشان داد که تماشاگران علاقه چندانی به فیلم ندارند، به خصوص در مقایسه با فیلم ابرقهرمانی Superman II ، Raiders of the Lost Ark تبدیل به پردرآمدترین فیلم سال 1981 شد و تقریباً 330.5 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد و بیش از یک سال در برخی از سینماها بازی کرد.

این یک موفقیت انتقادی بود و به خاطر برداشت مدرنش از فیلم سریالی، اکشن و ماجراجویی بی وقفه و بازیگران، به ویژه فورد، آلن و فریمن تحسین شد. این فیلم نامزد چندین جایزه شد و از جمله برنده پنج جایزه اسکار ، هفت جایزه زحل و یک بفتا شد.

فیلم ایندیانا جونز 1 (مهاجمان کشتی گمشده) Raiders of the Lost Ark در حال حاضر یکی از بهترین فیلم‌هایی است که تا کنون ساخته شده است و تأثیری ماندگار بر فرهنگ عامه داشته است و تعداد زیادی از مقلدان را در رسانه‌های مختلف ایجاد کرده است و الهام‌بخش فیلم‌سازان دیگر است.

کتابخانه کنگره ایالات متحده آن را برای نگهداری در فهرست ملی فیلم در سال 1999 انتخاب کرد. Raiders of the Lost Ark اولین مدخلی است که به مجموعه ایندیانا جونز تبدیل می شود که شامل سه فیلم دیگر می شود – معبد عذاب (1984)، آخرین جنگ صلیبی (1989) و پادشاهی جمجمه بلورین (2008) – یک مجموعه تلویزیونی، بازی های ویدیویی ،کتاب‌های کمیک، رمان‌ها، جاذبه‌های پارک موضوعی، اسباب‌بازی‌ها و بازسازی آماتوری. پنجمین فیلم برای اکران در سال 2023 برنامه ریزی شده است.

معرفی فیلم ایندیانا جونز (مهاجمان صندوق گمشده) Raiders of the Lost Ark زیرنویس فارسی بدون سانسور

معرفی فیلم ایندیانا جونز 1 (مهاجمان کشتی گمشده) Raiders of the Lost Ark

معرفی فیلم ایندیانا جونز (مهاجمان صندوق گمشده) Raiders of the Lost Ark زیرنویس فارسی بدون سانسور

داستان فیلم ایندیانا جونز 1 (مهاجمان کشتی گمشده) Raiders of the Lost Ark

در سال 1936، باستان شناس آمریکایی، ایندیانا جونز ، یک بت طلایی را از معبدی در پرو که به دام انفجاری افتاده بود، پیدا کرد. باستان شناس رقیب رنه بلوک او را به گوشه می نشیند و بت را می دزدد.

جونز در یک هواپیمای دریایی منتظر فرار می کند. پس از بازگشت به ایالات متحده، جونز توسط دو مامور اطلاعات ارتش مطلع می شود که نیروهای آلمان نازی در حال حفاری در تانیس مصر هستند و یکی از تلگراف های آنها به استاد قدیمی جونز، آبنر ریونوود اشاره می کند.

جونز استنباط می کند که نازی ها به دنبال صندوق عهد هستند که آدولف هیتلر معتقد است ارتش آنها را تشکیل می دهد.شکست ناپذیر ماموران جونز را استخدام می کنند تا ابتدا کشتی را بازیابی کند.

در یک بار در نپال، جونز با ماریون دختر ریون‌وود – که جونز زمانی با او رابطه نامشروع داشت – دوباره متحد می‌شود و متوجه می‌شود که ریون‌وود مرده است.

میله در جریان درگیری با مامور گشتاپو آرنولد توت، که برای گرفتن مدال از ماریون وارد می شود، به آتش کشیده می شود. Toht تلاش می کند تا مدال را از شعله های آتش بازگرداند، اما فقط تصویر آن را در دست خود می سوزاند. جونز و ماریون مدال را می گیرند و فرار می کنند.

در سفر به قاهره ، این زوج با دوست جونز، صلاح ، ملاقات می کنند. صلاح فاش می‌کند که بلوک به نازی‌ها کمک می‌کند، نازی‌هایی که یک مدال ماکت ناقص را از سوختگی دست توت ساخته‌اند.

سربازان و مزدوران نازی به جونز حمله می کنند و ماریون به ظاهر کشته می شود و جونز را ناامید می کند. امامی مدال را برای جونز رمزگشایی می‌کند، و نشان می‌دهد که یک طرف هشداری در مورد ایجاد مزاحمت در کشتی دارد، و طرف دیگر اندازه‌گیری‌های صحیح را برای “کارکنان Ra دارد، آیتمی که برای مکان یابی کشتی استفاده می شود.

جونز و صلاح متوجه می شوند که نازی ها در مکان اشتباهی حفاری می کنند، به سایت حفاری نازی ها نفوذ می کنند و از مدال و عصا با اندازه مناسب Ra برای مکان یابی چاه روح ها، کشتی استفاده می کنند.

محل استراحت. آنها صندوق را پس می گیرند – صندوقی طلایی و با تزئینات پیچیده – اما بلوک و نازی ها آنها را کشف می کنند و آن را می گیرند. جونز و ماریون – که بلوک آنها را اسیر کرده است – در داخل چاه مهر و موم می شوند، اما جفت فرار می کنند و با یک چاه فرار می کنند. کامیون حامل کشتی. در کنار ماریون، جونز ترتیبی می دهد تا کشتی را با یک کشتی بخار ولگرد به لندن منتقل کند.

یک U-boat آلمانی کشتی بخار را رهگیری می کند و کشتی و ماریون را تصرف می کند. جونز مخفیانه سوار U-boat می شود. این کشتی به جزیره ای در دریای اژه می رود، جایی که بلوک قصد دارد قبل از ارائه آن به هیتلر قدرت کشتی را آزمایش کند.

در جزیره، جونز به گروه نازی ها کمین می کند و تهدید به نابودی کشتی می کند، اما پس از اینکه بلوک نتیجه می گیرد که جونز هرگز چیزی به این مهمی تاریخی را نابود نمی کند، تسلیم می شود، همچنین با این حدس که جونز می خواهد بداند آیا قدرت کشتی واقعی است یا خیر.

نازی ها جونز و ماریون را در محل آزمایش مهار می کنند در حالی که بلوک به طور تشریفاتی کشتی را باز می کند اما فقط شن و ماسه داخل آن می یابد. به دستور جونز، او و ماریون چشمان خود را می‌بندند تا از نگاه کردن به صندوق باز شده اجتناب کنند، زیرا ارواح، شعله‌ها و پیچ‌های انرژی آزاد می‌کند که بلوک، توت و نازی‌های جمع‌شده را قبل از بسته شدن می‌کشند.

جونز و ماریون چشمان خود را باز می کنند تا متوجه شوند که ناحیه از اجساد پاک شده و بند های آنها برداشته شده است. بازگشت به واشنگتن دی سی، دولت ایالات متحده به جونز برای ایمن کردن کشتی جایزه می دهد.

علیرغم اصرار جونز، ماموران فقط بیان می کنند که کشتی به مکان نامعلومی برای مطالعه “مردان برتر” منتقل شده است. در یک انبار بزرگ، صندوقچه‌ها در میان جعبه‌های بی‌شماری دیگر ذخیره می‌شوند.

معرفی فیلم ایندیانا جونز (مهاجمان صندوق گمشده) Raiders of the Lost Ark زیرنویس فارسی بدون سانسور

بازیگران فیلم ایندیانا جونز 1 (مهاجمان کشتی گمشده) Raiders of the Lost Ark

  • هریسون فورد در نقش ایندیانا جونز: یک استاد باستان شناسی و ماجراجو
  • کارن آلن در نقش ماریون ریونوود: صاحب باری با روحیه و سرسخت و معشوقه سابق جونز
  • پل فریمن در نقش رنه بلوک: باستان شناس رقیب جونز، در استخدام نازی ها
  • رونالد لیسی در نقش سرگرد آرنولد توت: یک مامور سادیستی گشتاپو
  • جان ریس دیویس در نقش صلاح: حفاری مصری و آشنای قدیمی جونز
  • دنهولم الیوت در نقش مارکوس برودی : متصدی موزه و دوست وفادار جونز
  • Raiders of the Lost Ark همچنین شامل ولف کالر در نقش افسر نازی سرهنگ دیتریش ، و آنتونی هیگینز در نقش سرگرد گوبلر، دست راست دیتریش است. دان فلوز و ویلیام هوتکینز به ترتیب به عنوان ماموران اطلاعات ارتش ایالات متحده، سرهنگ ماسگرو و سرگرد ایتون ظاهر می شوند. جورج هریس نقش سیمون کاتانگا، کاپیتان کشتی بخار ولگرد بانتو بادی ، و فرد سورنسون نقش خلبان جونز را به تصویر می‌کشد.
  • فرانک مارشال تهیه کننده به عنوان خلبان Flying Wing ظاهر می شود. پت روچ و ویک تبلیان هر کدام دو شخصیت را در فیلم به تصویر می‌کشند: روچ در نقش نازی ظاهر می‌شود که با جونز توسط بال پرنده و یکی از شرپاهای نپالی توت دعوا می‌کند. تبلیان نقش بارانکا راهنمای پرویی خیانتکار جونز و مرد میمون در قاهره را بازی می کند. این فیلم اولین حضور تئاتری آلفرد مولینا در نقش ساتیپو راهنمای جونز را به نمایش می گذارد. تری ریچاردز شمشیرباز قاهره ای را به تصویر می کشد که توسط جونز شلیک شده است.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم از ژانر های پیشنهادی ——>

4.7/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.