دانلود فیلم انگل پاراسایت (parasite 2019)

دانلود فیلم انگل [پاراسایت 2019 (parasite)]

فیلم انگل [پاراسایت 2019 (parasite)] به زبان کره ای کره ای : 기생충 ; Hanja : 寄生蟲; RR : Gisaengchung یک فیلم کمدی سیاه و مهیج کره جنوبی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی بونگ جون هو است که فیلمنامه آن را با هان جین وون نوشته است.

فیلم انگل پاراسایت 2019 با بازی سونگ کانگ هو ، لی سان کیون ، چو یئو جونگ ، چوی وو شیک ، پارک سودام ، جانگ هی جین و لی جونگ یون، خانواده فقیری را دنبال می کند که نقشه می کشند تا توسط یک خانواده ثروتمند استخدام شوند و با ظاهر شدن به عنوان افراد غیرمرتبط و بسیار واجد شرایط به خانواده آنها نفوذ کنند.

فیلم انگل [پاراسایت 2019 (parasite)]
مرد مسن‌ تری روی چمن‌زار ایستاده و چشم‌هایش با میله‌ای سیاه سانسور شده است، مثل چشم‌های پسری که پشت سرش است.

یک زوج جوان روی یک صندلی آفتابگیر استراحت می کنند و چشمانشان را میله ای سفید پوشانده است. پاهای کسی که روی چمن دراز کشیده است، وارد قاب می شود. بالای سر مرد و همچنین در حاشیه سفید زیر تصویر نوشته کره ای وجود دارد.


فیلم انگل (پاراسایت) 2019 در جشنواره فیلم کن 2019 در 21 مه 2019 نمایش داده شد، جایی که اولین فیلم کره جنوبی بود که نخل طلا را از آن خود کرد . سپس در 30 می 2019 توسط CJ Entertainment در کره جنوبی اکران شد.

بسیاری از منتقدان این فیلم را بهترین فیلم سال 2019 و یکی از بهترین فیلم های قرن بیست و یکم می دانند. این فیلم با بودجه 15.5 میلیون دلاری بیش از 263 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد.

در میان جوایز متعددش ، انگل چهار جایزه اصلی را در نود و دومین دوره جوایز اسکار به دست آورد : بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمنامه اصلی و بهترین فیلم بلند بین المللی .، اولین فیلم غیر انگلیسی زبان است که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شده است.

فیلم انگل 2019 اولین فیلم کره جنوبی است که جایزه اسکار را دریافت کرد و یکی از سه فیلمی است که هم نخل طلایی و هم جایزه اسکار بهترین فیلم را دریافت کرد.

فیلم انگل [پاراسایت 2019 (parasite)] برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی زبان و جایزه بفتا برای بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان شد و اولین فیلم غیرانگلیسی زبانی شد که جایزه انجمن بازیگران سینما را برای بازی برجسته توسط بازیگران دریافت کرد. در یک فیلم متحرک. یک سریال تلویزیونی که پیرامون وقایع فیلم می گذرد، در مراحل اولیه توسعه است.

دانلود فیلم انگل (پاراسایت) 2019 parasite

 • دانلود فیلم انگل Parasite 2019 +دوبله فارسی
 • نام اثر: انگل Parasite 2019
 • کیفیت: HD 1080p ، HD 720p ، 480p
 • منبع: کینگ مووی
 • امتیاز: ۸٫۶ از10 IMDB
 • محصول:کره ای
 • موضوع: کمدی , رازآلود , مهیج
 • کارگردان: Bong Joon-Ho
 • ستارگان: Song Kang-Ho, Lee Sun-Kyun, Cho Yeo-Jeong, Choi Woo-Shik
 • زبان: کره جنوبی+دوبله فارسی
 • سال تولید: 2019
 • تاریخ انتشار:2020

دانلود فیلم انگل دوبله فارسی

دانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلود
دانلود فیلم

دانلود فیلم پاراسایت parasite زبان اصلی

دانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلود
دانلود فیلم

دانلود زیرنویس فارسی

دانلود فیلم انگل پاراسایت (parasite 2019)

خط داستانی فیلم انگل (پاراسایت) 2019 parasite

خانواده کیم – پدر کی تاک، مادر چونگ سوک، دختر کی جونگ و پسر کی وو – در یک آپارتمان نیمه زیرزمینی کوچک ( بانجیها ) در سئول زندگی می کنند، مشاغل موقتی کم درآمدی دارند که جعبه های پیتزا را تا می کنند و مبارزه برای تامین هزینه های زندگی دانشجوی دانشگاه مین هیوک، یکی از دوستان کی وو، صخره ای علمی به خانواده می دهد که وعده ثروت می دهد.

او که برای تحصیل در خارج از کشور ترک می کند و می داند که دوستش به درآمد نیاز دارد، به کی وو پیشنهاد می کند که به عنوان یک دانشجوی دانشگاه ظاهر شود تا شغل خود را به عنوان معلم زبان انگلیسی برای دختر خانواده پارک ثروتمند داهه به عهده بگیرد. کی وو که خود را به عنوان یک دانشجوی دانشگاه یونسی معرفی می کند ، متعاقباً توسط پارک ها استخدام می شود.

خانواده کیم برنامه‌ریزی می‌کند تا هر یک از اعضای خانواده را با ظاهر شدن به عنوان کارگران غیرمرتبط و بسیار واجد شرایط برای تبدیل شدن به خدمتکاران پارک‌ها، شغلی بیابند.

کی جونگ در نقش “جسیکا” قرار می گیرد و با استفاده از کی وو به عنوان مرجع، هنردرمانگر پسر کوچک پارک ها، دا سونگ می شود.

کی جونگ یون، راننده آقای پارک را با این کار که انگار در ماشین رابطه جنسی داشته، فریب می دهد، سپس به کی تاک توصیه می کند که او را جایگزین کند.

سرانجام، چونگ سوک پس از سوء استفاده کیم ها از آلرژی هلو خانه دار قدیمی، مون-گوانگ، به عنوان خانه دار پارک ها به عهده می گیرد تا خانم پارک را متقاعد کند که او به سل مبتلا شده است . کی وو یک رابطه عاشقانه مخفیانه با دا هی آغاز می کند.

دانلود فیلم انگل پاراسایت (parasite 2019)

وقتی پارک‌ها برای یک سفر کمپینگ ترک می‌شوند، کیم‌ها از تجملات اقامتگاه لذت می‌برند قبل از اینکه مون-گوانگ ناگهان جلوی در ظاهر شود و به چانگ سوک بگوید که چیزی در زیرزمین گذاشته است.

او وارد یک ورودی مخفی به یک پناهگاه زیرزمینی می شود که توسط معمار و صاحب خانه قبلی ساخته شده است، جایی که همسر مون گوانگ، گئون سائه، مخفیانه بیش از چهار سال است که در آن از دست کوسه های قرضی پنهان شده است.

چونگ سوک درخواست های مون گوانگ را برای کمک به گئون سائه برای ماندن در پناهگاه رد می کند، اما کیم های استراق سمع به طور تصادفی خود را نشان می دهند. مون گوانگ با تلفن خود از آنها فیلم می گیرد و تهدید می کند که حقه آنها را در پارک ها افشا می کند.

یک طوفان شدید باران، پارک‌ها را زود به خانه می‌آورد، و کیم‌ها برای تمیز کردن خانه تلاش می‌کنند و قبل از بازگشت، مون گوانگ و گئون سائه را تحت سلطه خود درآورند.

کیم ها گئون سائه و مون گوانگ را در پناهگاه به دام می اندازند. خانم پارک به چانگ سوک فاش می‌کند که دا سونگ در روز تولد قبلی، زمانی که شبح از زیرزمین بیرون می‌آمد، یک “شبح” – در واقع گئون سائه – را دید که باعث تشنج شد.

قبل از اینکه کیم‌ها موفق شوند یواشکی از خانه بیرون بروند، نظرات بی‌هدف آقای پارک در مورد بوی کی‌تک را می‌شنوند. کیم ها در نتیجه طوفان شدید باران، آپارتمان خود را پر از آب فاضلاب می بینند و مجبور می شوند در یک سالن ورزشی با دیگر افراد آواره پناه بگیرند.

روز بعد، خانم پارک با کمک خانواده کیم میزبان یک مهمانی خانگی برای تولد دا سونگ است. کی وو با سنگ محقق وارد پناهگاه می شود تا گئون سائه را پیدا کند. با یافتن اینکه مون گوانگ بر اثر ضربه مغزی که در جریان دعوای قبلی دریافت کرده مرده است، مورد حمله گئون سائه قرار می‌گیرد که سرش را با سنگ می‌کوبد و فرار می‌کند و کی وو را در برکه‌ای از خون در ورودی زیرزمین رها می‌کند.

گئون سائه به دنبال انتقام از مون گوانگ، کی جونگ را با چاقوی آشپزخانه در مقابل مهمانان مهمان وحشت زده می کوبد. دا سونگ با دیدن گئون سائه دچار تشنج دیگری می شود و درگیری آغاز می شود تا اینکه چانگ سوک به طرز مرگباری گئون سائه را با یک سیخ باربیکیو به چوب می زند.

در حالی که کی تاک به خونریزی شدید کی جونگ تمایل دارد، آقای پارک به کی تاک دستور می دهد که دا سونگ را به بیمارستان برساند. در هرج و مرج، کی تاک، با دیدن آقای پارک واکنش منزجر کننده به بوی گئون سائه، با عصبانیت او را با چاقو می کشد. سپس کی تاک از صحنه فرار می کند و بقیه اعضای خانواده کیم را پشت سر می گذارد.

چند هفته بعد، کی وو در حال بهبودی پس از جراحی مغز است. او و چانگ سوک به اتهام کلاهبرداری محکوم می شوند و مشروط می شوند.

معلوم می شود که کی جونگ بر اثر جراحات جان خود را از دست داده است و کی تاک که توسط پلیس برای قتل آقای پارک تحت تعقیب بود، پیدا نمی شود.

گمان می‌رود که گئون سائه یک مرد بی‌خانمان دیوانه است، و نه انگیزه او و نه کی تاک از چاقو زدن‌ها مشخص نیست. کی وو در خانه پارک ها جاسوسی می کند که اکنون توسط یک خانواده آلمانی بی خبر از تاریخ آن اشغال شده است و پیامی به کد مورس می بیند.

از یک نور سوسوزن کی تاک که از طریق گاراژ به پناهگاه فرار کرده است، مون گوانگ را در حیاط خلوت دفن کرده است و حالا شب ها به آشپزخانه حمله می کند و هر روز پیام را می فرستد، به امید اینکه کی وو آن را ببیند.

کی وو که هنوز در آپارتمان زیرزمین اصلی خود با مادرش زندگی می کند، نامه ای به کی تاک می نویسد و قول می دهد که پول کافی برای خرید خانه و پیوستن دوباره به پدرش روزی به دست آورد.

دانلود فیلم انگل پاراسایت (parasite 2019)

بازیگران فیلم انگل (پاراسایت) 2019 parasite

 • سونگ کانگ هو در نقش کیم کی تاک (آقای کیم؛ 김기택 ؛ گیم گیتاک )، پدر خانواده کیم که به عنوان راننده پارک دونگ‌یک استخدام می‌شود.
 • چوی وو شیک در نقش کیم کی وو (کوین؛ 김기우 ؛ گیم گیو )، پسر خانواده کیم که به عنوان معلم انگلیسی داهه استخدام شده است. چوی وو شیک اظهار داشت که این شخصیت باهوش است اما انرژی لازم برای موفقیت در امتحانات را ندارد. [10]
 • لی سان کیون در نقش پارک دونگ‌یک (ناتان؛ 박동익 ؛ باک دونگیک )، پدر خانواده پارک
 • چو یئو-جئونگ در نقش چوی یون-گیو (مادام؛ 최연교 ؛ چو یئونگیو )، مادر خانواده پارک.
 • پارک سودام در نقش کیم کی جونگ (جسیکا؛ 김기정 ؛ گیم گیجئونگ )، دختر خانواده کیم که به عنوان هنردرمانگر دا سونگ استخدام شده است.
 • لی جونگ یون در نقش گوک مون گوانگ ( 국문광 ؛ Guk Mungwang )، خانه دار خانواده پارک، که همچنین برای معمار و صاحب قبلی خانه کار می کرد. بونگ جون هو گفت که رابطه او با معمار و بخش هایی از داستانش “که در بین سکانس های فیلم اتفاق می افتد” در مجموعه تلویزیونی اسپین آف مورد بررسی قرار خواهد گرفت. [11]
 • جانگ هی جین در نقش چونگ سوک ( 박충숙 ؛ باک چونگ سوک )، مادر خانواده کیم که به عنوان خانه دار برای خانواده پارک استخدام می شود.
 • پارک میونگ هون در نقش اوه گئون سائه ( 오근세 ؛ O Geunse )، شوهر مون گوانگ.
 • جونگ جی سو در نقش پارک داهیه ( 박다혜 ؛ باک داهیه )، دختر خانواده پارک.
 • جونگ هیون جون در نقش پارک دا سونگ ( 박다송 ؛ باک داسونگ )، پسر خانواده پارک.
 • پارک کیون‌روک در نقش یون ( 윤 ؛ یون )، راننده پارک دونگ‌یک.
 • پارک سئو جون در نقش مین هیوک ( 민혁 ؛ Minhyeok )، دوست کی وو. [12]
 • جونگ یی سو به عنوان صاحب پیتزافروشی
دانلود فیلم انگل پاراسایت (parasite 2019)

توسعه و انتشار فیلم انگل (پاراسایت) 2019 parasite

ایده Parasite در سال 2013 آغاز شد. بونگ در حین کار بر روی Snowpiercer توسط یکی از دوستان بازیگر تئاتر تشویق شد تا یک نمایشنامه بنویسد. او در اوایل 20 سالگی خود معلم پسر یک خانواده ثروتمند در سئول بود و در نظر داشت تجربه خود را به یک تولید صحنه تبدیل کند.

عنوان فیلم، انگل ، توسط بونگ انتخاب شد زیرا معنایی دوگانه داشت، که او باید گروه بازاریابی فیلم را متقاعد می کرد که از آن استفاده کنند.

بونگ گفت: “از آنجایی که داستان در مورد نفوذ خانواده فقیر و خزیدن به خانه ثروتمند است، بسیار بدیهی به نظر می رسد که Parasiteبه خانواده فقیر اشاره می کند و فکر می کنم به همین دلیل است که تیم بازاریابی کمی مردد بود.

اما اگر جور دیگری به قضیه نگاه کنید، می توانید بگویید که خانواده ثروتمند، از نظر نیروی کار هم انگل هستند.

آنها حتی نمی توانند ظرف ها را بشویند، نمی توانند خودشان رانندگی کنند، بنابراین از کار خانواده فقیر زالو می کنند. پس هر دو انگل هستند.»

بونگ پس از اتمام فیلم Snowpiercer یک فیلم پانزده صفحه ای برای نیمه اول انگل نوشت که دستیار تولید Snowpiercer ، Han Jin-won، آن را به سه پیش نویس مختلف از فیلمنامه تبدیل کرد.

پس از اتمام Okja ، بونگ به پروژه بازگشت و فیلمنامه را تمام کرد. هان به عنوان یکی از نویسندگان اعتبار دریافت کرد.

دانلود فیلم انگل پاراسایت (parasite 2019)

نوشتن فیلم انگل parasite 2019

بونگ گفت که این فیلم تحت تأثیر فیلم کره ای «گوتیک خانگی» محصول 1960 « خدمتکار خانه » است که در آن ثبات یک خانواده از طبقه متوسط ​​با ورود یک مداخله گر مخرب در قالب کمک های خانگی به خطر می افتد.

واقعه کریستین و لیا پاپن – دو خدمتکار زنده که کارفرمای خود را در دهه 1930 فرانسه به قتل رساندند – همچنین منبع الهام بونگ بود.

بونگ همچنین گذشته خود را در نظر گرفت، جایی که برای یک خانواده ثروتمند تدریس کرده بود. بونگ گفت: “من این احساس را داشتم که دارم به زندگی خصوصی افراد غریبه نفوذ می کنم.

هر هفته به خانه آنها می رفتم و فکر می کردم چقدر لذت بخش خواهد بود اگر بتوانم همه دوستانم را یکی یکی مجبور کنم به خانه نفوذ کنند.

علاوه بر این، عنصر Moon-gwang که به هلو آلرژی دارد ، از یکی از دوستان دانشگاه بونگ که این آلرژی را داشت، الهام گرفته شده است، همانطور که بونگ در AMA Reddit تأیید کرد.

دارسی پاکت ، آمریکایی مقیم کره جنوبی، مترجم زیرنویس انگلیسی بود و مستقیماً با بونگ کار می کرد. Paquet Jjapaguri یا Chapaguri، غذایی که توسط یکی از شخصیت‌های فیلم پخته می‌شود را به صورت ram-don ، به معنی رامن – udon ترجمه کرد. این ترکیبی از Chapagetti و Neoguri است که توسط Nongshim تولید شده است.

نسخه انگلیسی فیلم بسته‌هایی را نشان می‌دهد که به انگلیسی ” ramyeon ” و “udon” برچسب‌گذاری شده‌اند تا برای انگلیسی‌زبانان نحوه ایجاد نام را برجسته کند.

پاکت به کلمه ram-don اعتقاد داشتقبلا وجود نداشت زیرا او هیچ نتیجه ای در گوگل پیدا نکرد. [21] در یک مورد، Paquet از دانشگاه آکسفورد به عنوان مرجع به جای دانشگاه ملی سئول استفاده کرد و در مورد دیگر، از WhatsApp به عنوان برنامه پیام رسانی به جای KakaoTalk استفاده کرد.

Paquet به دلیل علاقه بونگ به بریتانیا ، آکسفورد را به هاروارد برگزید ، و به این دلیل که Paquet معتقد بود استفاده از هاروارد “یک انتخاب بسیار بدیهی” است. Paquet نوشت، من برای اینکه طنز کار کند، مردم باید فورا آن را درک کنند. با یک کلمه ناآشنا، طنز از بین می رود.

دانلود فیلم انگل پاراسایت (parasite 2019)

فیلمبرداری فیلم انگل 2019

محل فیلمبرداری انگل در تونل جاهامون در سئول.
عکاسی اصلی انگل در 18 مه 2018، آغاز شد و 124 روز بعد در 19 سپتامبر 2018 به پایان رسید. فیلمبرداری در اطراف سئول و در Jeonju انجام شد. مدیر فیلمبرداری فیلم هونگ کیونگ پیو است.

دانلود فیلم انگل پاراسایت (parasite 2019)
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.