دانلود فیلم اطلس اَبری Cloud Atlas

دانلود فیلم Cloud Atlas

اطلس ابری (به انگلیسی: Cloud Atlas ) یک فیلم علمی تخیلی حماسی محصول ۲۰۱۲نویسندگی و کارگردانی خانواده واچوفسکی و تام تایکور است. [7] بر اساس رمان سال 2004 توسط دیوید میچل ، این فیلم دارای توطئه های متعددی است که در طول شش دوره مختلف در زمان رخ می دهد و اعضای بازیگر نقش های متعددی را ایفا می کنند.

این فیلم علاوه بر واچوفسکی ها و تایکور توسط گرانت هیل و استفان آرنت تهیه شده است. این پروژه در طول چهار سال توسعه خود با مشکلاتی در تأمین حمایت مالی روبرو شد. با این حال، این فیلم در نهایت با بودجه ای بین 100 میلیون دلار تا 146.7 میلیون دلار توسط منابع مستقل تولید شد و آن را به یکی از گران ترین فیلم های مستقل تولید شده تبدیل کرد. تولید Cloud Atlas در سپتامبر 2011 در استودیو Babelsberg در Potsdam-Babelsberg، آلمان آغاز شد.

Cloud Atlas اولین بار در 8 سپتامبر 2012 در سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم تورنتو ، و در 26 اکتبر 2012 در سینماهای معمولی و IMAX اکران عمومی شد. [۹] منتقدان فیلم دو قطبی شدند و باعث شد که در فهرست‌های مختلف « بهترین فیلم » و « بدترین فیلم » قرار بگیرد.

این نامزد جایزه گلدن گلوب برای بهترین موسیقی متن اصلی برای Tykwer (کسی که در فیلم نقش آفرینی کرد)، جانی کلیمک ، و راینهولد هیل بود. چندین نامزدی در جوایز زحل دریافت کرد ، از جملهبهترین فیلم علمی تخیلی و برنده بهترین تدوین و بهترین گریم شد .

دانلود فیلم اطلس اَبری Cloud Atlas

دانلود فیلم های پیشنهادی

دانلود فیلم زبان اصلی

دانلود با کیفیت Full HDدانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلود

دانلود فیلم دوبله فارسی

دانلود با کیفیت Full HDدانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلود———–دانلود————–

خط داستانی فیلم اطلس اَبری Cloud Atlas

داستان بین دوره ها پرش می کند تا اینکه هر خط داستانی در نهایت حل می شود و صدها سال را در بر می گیرد. نوشته های شخصیت های داستان های قبلی در داستان های آینده یافت می شود. به نظر می رسد شخصیت ها در هر دوره تکرار می شوند، اما روابط خود را با یکدیگر تغییر می دهند. برده‌ها یا سوء استفاده‌کنندگان اغلب نقش‌هایشان را تغییر می‌دهند، که نشان‌دهنده تناسخ یا پیوندهای دیگر بین روح‌ها در طول اعصار است.

در جزایر چتم ، 1849، وکیل آمریکایی آدام اوینگ شاهد شلاق خوردن آتوآ، مردی برده شده موریوری است. آتوآ در کشتی یوینگ غوطه ور می شود و او را متقاعد می کند که از آتوآ برای پیوستن به خدمه به عنوان یک مرد آزاد دفاع کند.

آتوآ جان اوینگ را نجات می دهد قبل از اینکه دکترش، هنری گوس، او را مسموم کند و طلای او را به بهانه درمان یک کرم انگلی بدزدد. در سانفرانسیسکو، یوینگ و همسرش همدستی پدرش در برده‌داری را محکوم می‌کنند و برای پیوستن به جنبش الغا ترک می‌کنند .

در سال 1936، رابرت فروبیشر، آهنگساز انگلیسی، کاری را به عنوان یک آمانوئنسیس برای آهنگساز سالخورده ویویان آیرس پیدا کرد و به فروبیشر اجازه داد تا شاهکار خود، “The Cloud Atlas Sextet” را بسازد. فروبیشر در میان کتاب‌های عمارت آیرس از مجله یوینگ می‌خواند.

آیرس برای گروه جنسیت اعتبار طلب می کند و تهدید می کند که در صورت امتناع فروبیشر دوجنس گرایی را افشا خواهد کرد. Frobisher شلیک می کند و آیرس را زخمی می کند و مخفی می شود. او سکست را تمام می کند و قبل از رسیدن معشوقش روفوس سیکسمیت به خودش شلیک می کند.

در سانفرانسیسکو، 1973، روزنامه نگار لویزا ری با سیکسمیت، که اکنون یک فیزیکدان هسته ای است، ملاقات می کند. Sixsmith ری را به توطئه ای برای ایجاد فاجعه در یک راکتور هسته ای راهنمایی می کند.توسط لوید هوکس، که مخفیانه منافع نفت و انرژی را ترویج می کند، اداره می شود. او توسط قاتل هوکس، بیل اسموک، قبل از اینکه بتواند گزارشی به عنوان مدرک به او بدهد، کشته می شود.

ری نامه های فروبیشر به سیکسمیت را پیدا می کند، درست همانطور که فروبیشر قبلاً مجله یوینگ را پیدا کرده بود. او سکست مبهم فروبیشر را در یک فروشگاه ضبط ردیابی می کند.

دانشمند آیزاک ساکس نسخه ای از گزارش سیکسمیت را به او می دهد. دود ساکس را با منفجر کردن هواپیمای او می کشد و سپس ماشین ری را از روی پل فرار می دهد و گزارش را از بین می برد.

با کمک رئیس امنیت کارخانه، جو ناپیر، ری از یک سوء قصد دیگر طفره می رود و اسموک کشته می شود. با یک کپی از گزارش خواهرزاده سیکسمیت، او نقشه را افشا می کند و هوکس را متهم می کند.

در لندن، 2012، گانگستر درموت هاگینز پس از بررسی تند خاطراتش، منتقدی را به قتل رساند و فروش زیادی را به همراه داشت. برادران هاگینز ناشر، تیموتی کاوندیش سالخورده را به خاطر سود هاگینز تهدید می کنند. برادر تیموتی، دنهولم، به او می گوید که در خانه شفق قطبی پنهان شود.

در راه، تیموتی دست نوشته ای را بر اساس داستان ری می خواند. تیموتی با این باور که آرورا هاوس یک هتل است، اوراق تعهد خود را امضا می کند و متوجه می شود که خانه سالمندانی است که هرگونه تماس با بیرون ممنوع است.

دنهولم فاش می‌کند که تیموتی را برای انتقام رابطه با همسرش به آنجا فرستاده است. تیموتی با سه ساکن دیگر فرار می کند، رابطه خود را با یک شعله قدیمی از سر می گیرد و فیلمنامه ای درباره تجربه خود می نویسد.

در سال 2144، Sonmi-451 یک “ساخت کننده”، یک کلون انسان نما است که به عنوان یک سرور فست فود و به طور ضمنی کارگر جنسی در یک دیستوپیایی نئو سئول استخدام شده است.

او در معرض ایده های شورش توسط سازنده دیگری به نام Yoona-939 قرار می گیرد که کلیپی از فیلم در مورد نهادینه شدن غیرارادی کاوندیش به دست آورده است. پس از کشته شدن یونا، سونمی توسط فرمانده شورشی هاه جو چانگ نجات می‌یابد که سونمی را در معرض نوشته‌های ممنوعه الکساندر سولژنیتسین قرار می‌دهد.

و نسخه کامل فیلم از تجربه کاوندیش. هه جو در نهایت او را به رهبر جنبش شورشی معرفی می‌کند و به او نشان می‌دهد که کلون‌ها وقتی «آزاد می‌شوند» در واقع به «صابون» بازیافت می‌شوند، غذای تولیدکنندگان.

سونمی قبل از حمله مقامات، افشاگری های خود را به صورت عمومی پخش می کند، هه جو را می کشد و سونمی را دوباره دستگیر می کند. پس از بازگویی داستان خود برای بایگانی، او اعدام می شود.

در سال 2321، قبایل هاوایی پس از آخرالزمانسونمی را پرستش کن. متن مقدس آنها از شهادت ضبط شده او گرفته شده است. روستای زاکری بیلی توسط Meronym، یکی از اعضای جامعه پیشرفته ای به نام Prescients بازدید می شود. پیش بینی ها از کشتی های هسته ای و بقایای فناوری های پیشرفته استفاده می کنند، اما از طاعون می میرند.

Meronym در جستجوی یک ایستگاه ارتباطی فراموش شده در Mauna Sol است تا یک SOS برای انسان های خارج از جهان ارسال کند. در ازای شفای خواهرزاده زاکری، کتکین، مرونیم توسط زاکری به ایستگاهی که سونمی ضبط خود را انجام داد هدایت می‌شود.

زاکری با بازگشت به خانه، قبیله اش را می بیند که توسط قبیله آدمخوار کونا سلاخی شده اند. او رئیس خوابیده کونا را می کشد و کتکین را قبل از اینکه او و مرونیم با دیگر افراد قبیله مبارزه کنند، نجات می دهد. زاکری و کتکین در حالی که کشتی آنها از جزیره بزرگ خارج می شود به Meronym و Prescients می پیوندند. در سیاره ای دور،

دانلود فیلم اطلس اَبری Cloud Atlas

بازیگران فیلم اطلس اَبری Cloud Atlas

  • Tom Hanks…Dr. Henry Goose / Hotel Manager / Isaac Sachs / Dermot Hoggins / Cavendish Look-a-Like Actor / Zachry
  • Halle Berry…Native Woman / Jocasta Ayrs / Luisa Rey / Indian Party Guest / Ovid / Meronym
  • Jim Broadbent…Captain Molyneux / Vyvyan Ayrs / Timothy Cavendish / Korean Musician / Prescient 2
  • Hugo Weaving…Haskell Moore / Tadeusz Kesselring / Bill Smoke / Nurse Noakes / Boardman Mephi / Old Georgie
  • Jim Sturgess…Adam Ewing / Poor Hotel Guest / Megan’s Dad / Highlander / Hae-Joo Chang / Adam / Zachry Brother-in-Law
  • Susan Sarandon…Madame Horrox / Older Ursula / Yusouf Suleiman / Abbess
  • Hugh Grant…Rev. Giles Horrox / Hotel Heavy / Lloyd Hooks / Denholme Cavendish / Seer Rhee / Kona Chief
دانلود فیلم اطلس اَبری Cloud Atlas

انتشار و تولید فیلم اطلس اَبری Cloud Atlas

این فیلم بر اساس رمان اطلس ابر نوشته دیوید میچل در سال 2004 ساخته شده است. فیلمساز تام تایکور در ژانویه 2009 قصد خود را برای اقتباس از رمان فاش کرد و گفت که در حال کار بر روی فیلمنامه ای با واچوفسکی ها است، که رمان را انتخاب کردند.

تا ژوئن 2010، تایکور از بازیگران ناتالی پورتمن ، تام هنکس ، هالی بری ، جیمز مک‌آوی و ایان مک‌کلن خواسته بود تا در Cloud Atlas بازی کنند. تا آوریل 2011، خانواده واچوفسکی در کارگردانی مشترک فیلم به Tykwer پیوستند.

در ماه مه بعد، با تایید هنکس و بری، هوگو ویوینگ ، بن ویشاو ، سوزان ساراندون و جیم برادبنت نیز به بازیگران پیوستند.

بازیگر هیو گرانت روزها قبل از شروع فیلمبرداری به بازیگران پیوست. او در ابتدا قرار بود تنها پنج نقش داشته باشد، اما از واچوفسکی‌ها برای نقش ششم درخواست کرد و متعاقباً برای نقش دنهولم کاوندیش در خط داستانی 2012 انتخاب شد.

به گفته بری، شخصیت اویدی که او در خط داستانی 2144 بازی می‌کند، در ابتدا قرار بود یک شخصیت زن با بازی تام هنکس باشد، تا زمانی که کارگردانان احساس کردند که اوید بخشی منطقی از سفر روح با بازی بری است.

تامین مالی آن توسط شرکت های تولید آلمانی A Company، ARD Degeto Film و X Filme انجام شد. در می 2011، Variety گزارش داد که بودجه تولید آن 140 میلیون دلار است. [25] سازندگان فیلم تقریباً 20 میلیون دلار از دولت آلمان دریافت کردند ، از جمله 10 میلیون یورو ( 11.8 میلیون دلار ) از صندوق فیلم فدرال آلمان 100000 یورو ( 118000 دلار ) بودجه توسعه.

و 1.5 میلیون یورو ( 1.8 میلیون دلار ) از Medienboardبرلین-براندنبورگ ، سرمایه‌گذار آلمانی، به عنوان بخشی از برنامه‌هایشان برای فیلم‌برداری در استودیو بابلزبرگ بعداً در سال 2011. [25] این پروژه همچنین یک میلیون یورو ( 1.2 میلیون دلار ) حمایت مالی از Filmstiftung NRW ، [29] 750,000 یورو ( 887,000 دلار ) دریافت کرد. از Mitteldeutsche Medienförderung ، 30 میلیون یورو ( 35.5 میلیون دلار ) از UE-Fonds (بزرگترین نسبت بودجه)، و 300000 یورو ( 355000 دلار ) از FFF بایرن ، یک سازمان آلمانی دیگر. خانواده واچوفسکی تقریباً 7 میلیون دلار از منابع مالی خود به این پروژه کمک کردند. [30] بودجه به 100 میلیون دلار به روز شد.

کارگردانان عنوان کردند که به دلیل کمبود مالی، این فیلم چندین بار تقریباً رها شده است. با این حال، آنها اشاره کردند که خدمه چقدر مشتاق و مصمم بودند: “آنها پرواز کردند – حتی اگر ماموران آنها با آنها تماس گرفتند و گفتند: “پول ندارند، پول بسته نیست.

“آنها به طور خاص شور و شوق تام هنکس را ستودند: “برادران وارنر تماس می گیرد و از طریق نماینده ما می گوید که ریاضیات را بررسی کرده اند و تصمیم گرفته اند که این معامله را دوست ندارند. آنها همه پول را می کشند و پیشنهاد را رد می کنند. داشتم می لرزیدم. شنیدم “می گویی فیلم مرده است؟” آنها می گفتند، “بله، فیلم مرده است.

در پایان جلسه، تام می گوید: «بیا این کار را انجام دهیم. من وارد هستم. کی شروع می کنیم؟ … تام این را بی شرمانه و مشتاقانه گفت “بله!” که قلب ما را دوباره به هم پیوند می دهد.

ما با این فکر دور شدیم که این فیلم مرده است، اما به نوعی، زنده است و ما آن را می سازیم.» هر بار، تام هنکس اولین کسی بود که گفت: “دارم سوار هواپیما می شوم.” و بعد یک بار گفت که در حال سوار شدن به هواپیما است، اساساً همه گفتند: “خب، تام در هواپیما است، ما در هواپیما هستیم.” و بنابراین همه پرواز کردند [به برلین برای شروع فیلم]. مانند این جهش عظیم ایمان بود . از سراسر جهان.”

برخی از روزنامه نگاران آلمانی آن را “اولین تلاش برای یک فیلم پرفروش آلمانی” نامیدند.

دانلود فیلم اطلس اَبری Cloud Atlas

عکاسی اصلی
تایکور و واچوفسکی ها با استفاده از گروه های دوربین جداگانه به موازات یکدیگر فیلمبرداری کردند. اگرچه هر سه صحنه با هم در صورت مجاز بودن برنامه، واچوفسکی ها عمدتاً داستان قرن 19 را کارگردانی کردند و این دو در آینده تنظیم می شوند، در حالی که Tykwer داستان های دهه 1930، 1970 و 2012 را کارگردانی کرد.

تایکور گفت که این سه کارگردان هر بخش از فیلم را با هم در پیش تولید برنامه ریزی کردند و در مراحل پس از تولید به همکاری نزدیک با یکدیگر ادامه دادند. نمایندگان برادران وارنر پیکچرز با زمان نمایش 172 دقیقه ای فیلم موافقت کردند، پس از اینکه قبلاً اعلام کردند که نباید از 150 دقیقه تجاوز کند.

فیلمبرداری در استودیو Babelsberg در Potsdam-Babelsberg ، آلمان، در 16 سپتامبر 2011، کمپ اصلی برای تولید آغاز شد. دیگر مکان‌های آلمان عبارتند از شهر دوسلدورف و چشم‌انداز ساکسون سوئیس، علاوه بر این مجموعه‌ها در ادینبورگ و گلاسکو ، اسکاتلند و گلاسکو ، اسکاتلند، و جزیره مدیترانه‌ای مایورکا ، اسپانیا. گلاسکو برای سانفرانسیسکو و لندن دو برابر شد.

صحنه های فیلمبرداری شده در اسکاتلند دارای صحنه های جدید هستندپل Clackmannanshire در نزدیکی Alloa . داستان‌های «جزیره بزرگ» و «جزایر اقیانوس آرام» در مایورکا فیلم‌برداری شده‌اند که بیشتر در سایت میراث جهانی کوه‌های سرا د ترامونتانا است. صحنه ها در Cala Tuent و نزدیک Formentor ، در میان دیگران فیلمبرداری شدند.

صحنه آغازین، زمانی که آدام یوینگ با دکتر هنری گوس ملاقات می کند، در ساحل ساکالوبرا فیلمبرداری شد. Port de Sóller زمینه را برای صحنه زمانی که کشتی قرن نوزدهمی پهلو می گیرد فراهم کرد.

قرار بود فیلم به ترتیب زمانی فیلمبرداری شود. با این حال، بری دو روز قبل از شروع فیلمبرداری پایش شکست. Wachowskis و Tykwer به جای جایگزینی او، برنامه اولیه فیلمبرداری را به شدت تغییر دادند.

بری اظهار داشت که «این شامل سفر رفت و برگشت به مایورکا و سپس آلمان بود، پس از آن باید به مایورکا برمی گشتیم که پایم کمی بهتر شد و توانستیم برخی از آن چیزها را در دامنه کوه عکاسی کنیم، زمانی که می توانستم کمی بالا بروم. کمی بهتر بود. همه جا بود.”

به گفته او، “تام [هنکس] برای من نقش پرستار را بازی می کرد. او واقعاً از من مراقبت می کرد. او برای من قهوه و سوپ می آورد و فقط در زمان استراحت در تیراندازی پیش من می ماند زیرا حرکت کردن برای من سخت بود، به خصوص در ابتدا اساساً باید به من کمک می شد بعد از هر بار نشستن به صندلی خود برگردم، اما شما یاد می گیرید که خود را با شرایط وفق دهید. به عنوان یک بازیگر.”

دانلود فیلم اطلس اَبری Cloud Atlas

موسیقی
موسیقی متن فیلم توسط کارگردان تام تایکور و همکاران قدیمی او، رینهولد هیل و جانی کلیمک ساخته شده است. این سه نفر سالها به عنوان Pale 3 با هم کار کردند و برای چندین فیلم به کارگردانی Tykwer موسیقی ساختند که مهمترین آنها Run Lola Run ، The Princess and the Warrior ، Perfume: The Story of a Murderer ، و The International ، و کمک به موسیقی در Wachowskis بود.

انقلاب های ماتریکسی این موسیقی در لایپزیگ آلمان با ارکستر سمفونیک رادیو MDR و گروه کر رادیویی لایپزیگ ضبط شد. موسیقی توسط Gene Pritsker تنظیم شده استو تیتراژ پایانی شامل ششمین موومان سمفونی اطلس ابری پریتسکر است. نیازمند منبع

این فیلم شامل تقریباً دو ساعت موسیقی اصلی است. WaterTower Music آلبوم موسیقی متن را از طریق دانلود دیجیتال در 23 اکتبر 2012 و سی دی را در 6 نوامبر 2012 منتشر کرد.

علیرغم انتظارات مبنی بر موفقیت این فیلم، این فیلم تنها با 9.6 میلیون دلار از 2008 سالن سینما، به طور متوسط ​​4787 دلار در هر سینما، در جایگاه دوم باکس آفیس ایالات متحده قرار گرفت. باکس آفیس موجو اولین بازی را “وحشتناک” توصیف کرد. این فیلم در نهایت 27.1 میلیون دلار در ایالات متحده و 103.4 میلیون دلار در سطح بین المللی برای مجموع 130.5 میلیون دلار فروخت.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.