فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج)

دانلود فیلم ارباب حلقه ها 2 (دو برج)[بدون سانسور رایگان]

فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج) : (به انگلیسی : The Lord of the Rings: The Two Towers ) یک فیلم

محصول سال 2002 به کارگردانی پیتر جکسون است که بر اساس جلد دوم رمان ارباب حلقه‌ها اثری از آر تالکین ساخته شدهاست.

فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج) دومین قسمت از سه گانه ارباب حلقه ها است و توسط باری ام. آزبورن ، فران والش و جکسون بر اساس فیلمنامه ای از والش، فیلیپا بوینز ، استیون سینکلر و جکسون تهیه شده است.

فیلم ارباب حلقه 2 به دلیل جذابیت زیاد خود در لیست 250 فیلم برتر تاریخ سینمای جهان قرار گرفت. و در رده پانزدهم بعد از فیلم تخیلی و محبوب جنگ ستارگان قرار گرفته است.

در این فیلم گروهی از بازیگرانی همچون :

 • علیجا وود
 • ایان مک‌کلن
 • لیو تایلر
 • ویگو مورتنسن
 • شان آستین
 • کیت بلانشت
 • جان ریس دیویس
 • برنارد هیل
 • کریستوفر لی
 • بیلی بویید
 • دومینیک موناهان
 • اورلاندو بلوم
 • هوگو ویینگ
 • میراندا اتو
 • دیوید اوربان و برهام
 • دیوید اورهبان
 • برنارد هیل

پیش از این فیلم ارباب حلقه ها 1 (یاران حلقه) در سال 2001 ساخته شده و با استقبال خیلی خوبی رو به رو شد و پس از آن فیلم ارباب حلقه ها 3 (بازگشت پادشاه) را در سال 2003 ساختند.


در ادامه طرح یاران حلقه ، این فیلم سه خط داستانی را به هم می زند. فرودو و سم به سفر خود به سمت موردور ادامه می دهد تا حلقه ی واحد را از بین ببرند و گولوم حلقه نگهبان ، ملاقات می کنند و به آنها ملحق می شود.

آراگورن ، لگولاس و گیملی به کشور جنگ‌زده روهان می‌آیند و با گندالف زنده‌ شده می‌شوند، از آنجایی که در نبرد هلمز دیپ با لژیون‌های سارومان جادوگر خیانتکار مبارزه می‌کنند. مری و پیپینفرار از دستگیری، ملاقات با ریش درختی ، و کمک به برنامه ریزی برای حمله به Isengard ، قلعه Saruman.

The Two Towers توسط استودیوی آمریکایی New Line Cinema تامین مالی و توزیع شد، اما همزمان با دو قسمت دیگر این سه گانه، به طور کامل در زادگاه جکسون، نیوزیلند فیلمبرداری و تدوین شد.

در 5 دسامبر 2002 در تئاتر زیگفلد در شهر نیویورک به نمایش درآمدو در 18 دسامبر 2002 در ایالات متحده آمریکا و در 19 دسامبر 2002 در نیوزیلند اکران شد.

این فیلم مورد تحسین هم سختان و هم تماشاگران قرار گرفت و آن را نقطه عطفی در فیلمسازی و ساختی در ژانر فیلم فانتزی می دانستند.

برای کارگردانی، سکانس‌های اکشن، اجراها و CGI، به‌ویژه برای Gollum، مورد تحسین قرار گرفت. این فیلم 936 میلیون دلاری در سراسر جهان فروخت و به پرفروش ترین فیلم سال 2002 و سومین فیلم پرفروش تمام دوران در زمان اکران تبدیل شد. پس از انتشار بعدی، از سال 2021، بیش از 947 میلیون دلار درآمد داشت.

دو برج ، مانند دیگر فیلم های این سه گانه، به طور خاص به عنوان یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین فیلم های ساخته شده در نظر گرفته می شود. این فیلم تحسین های متعددی دریافت کرد.

در هفتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار ، نامزد شش جایزه از جمله بهترین فیلم ، برنده بهترین ویرایش صدا و بهترین جلوه های بصری شد.

دانلود فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج)
جادوگر سایرون در فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج)

خلاصه داستان فیلم ارباب حلقه ها 2 (دو برج)

فرودو بگینز و ساموایز گامگی که از رویایگندالفدر حال مبارزه بابالروگدرموریابیدار می شوند، خود را در Emyn Muil در نزدیکی موردور گم می کنند و متوجه می شوند که توسط گولوم ، حامل سابق حلقه تک ، ردیابی می شوند.

فرودو با گرفتن گولوم ترحم می کند و به او اجازه می دهد تا آنها را راهنمایی کند و به سم کندی می کند که برای نفوذ به موردور به کمک گولوم نیاز دارند.

آراگورن،لگولاسوگیملیگروهی ازاوروکهای را تعقیب می کنند تا همراهانشانمریوپیپینرا نجات دهند و وارد پادشاهی روهان شوند.

اوروک های توسط گروهی ازروهیریم کمین می شوند و به هابیتها اجازه می دهد به جنگلفنگورنفرار کنند . در ملاقات با گروه آراگورن، رهبر روحییم،ائومر، توضیح می دهد که او و افرادش توسط پادشاه روحان،تئودن، که تحت کنترل استسارومانو خدمتکارشگریما ورمتونگ است تبعید شده‌اند.

ائومر معتقد است مری و پیپین در این حمله کشته شدند اما دو اسب گروه را ترک کردند. گروه آراگورن در جست‌وجوی هابیت‌ها در فنگورن، با گندالف مقابله می‌شود که پس از مبارزه با بالروگ به عنوان گندالف سفید زنده شد تا به نجات برسد.سرزمین میانهکمک کند.

گندالف این سه نفر را به پایتخت روهان،ادوراسهدایت می کند، جایی که گندالف تئودن را از کنترل سارومان آزاد می کند. آراگورن جلوی تئودن را می‌گیرد تا Wormtongue را که فرار می‌کند، اعدام کند.

تئودن با اطلاع از نقشه های سارومان برای نابودی روهان با ارتش اوروک های خود، مردم خود را به قلعه هورنبورگ درهلمز دیپمی کند.

دانلود فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج)
گولم در فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج)

گندالف می رود تا ائومر و پیروانش را پیدا کند، به این امید که آنها برای پادشاهی خود بجنگند. آراگورن با خواهرزاده تئودن،ائوین، دوست می شود که شیفته او می شود. زمانی که پناهندگانی که به هلمز دیپ می‌روند مورد حمله اورک‌های سواره هستندوارگ سارومان قرار می‌گیرند، آراگورن از صخره سقوط می‌کند و مرده فرض می‌شود. او توسط اسبش برگو پیدا می شود و به هلمز دیپ می رود و شاهد لشکر کشی سارومان به سمت قلعه است.

درریوندل، پدرش الروند بهآرونمی گوید که آراگورن برنمی شود. او به او یادآوری می کند که اگر در سرزمین میانه بماند، هزاران سال بیشتر از آراگورن زنده ماند و او با اکراه به سمت والینور می رود. گالادریل لوتلورین با الروند تماس می گیرد و او را متقاعد می کند که الف ها باید اتحاد خود را با انسان ها ارج بگذارند و آنها ارتشی از الف ها را به هلمز دیپ می فرستند.

در فنگورن، مری و پیپین باریش درختی، یکانت، ملاقات می کنند . با متقاعد کردن Treebeard که متحد هستند، آنها را به شورای Ent می‌آورند، جایی که Ents تصمیم می‌گیرند در جنگ آینده شرکت نکنند.

پیپین از Treebeard می خواهند که آنها را به سمت راست کنندIsengardببرد، جایی که شاهد جنگل زدایی ناشی از تلاش جنگی Saruman هستند. ریش درختی و انتها خشمگین به ایزنگارد طوفان می کنند و سارومان را در برجش به دام می اندازند.

آراگورن به هلمز دیپ می رسد و خبر می دهد که ارتش سارومان نزدیک است و تئودن باید برای نبرد آماده شود، علیرغم اینکه تعداد آنها بسیار بیشتر است.

ارتش الف ها از لوتلورین و ارتش سارومان از راه می رسند و نبردی در می گیرد. اوروک های بیرونی را با مواد منفجره شکسته و در جریان جریانات بعدی فرمانده الف ها، هالدیر را می کشند.

مدافعان به درون داخل عقب نشینی می کنند، جایی که آراگورن تئودن را متقاعد می کند تا در آخرین بار با اوروک های ملاقات کند. در سحرگاه که مدافعان غرق شده اند، گندالف و ائومر با روحیه می رسند و جریان نبرد را تغییر می دهند.

اوروک های بازمانده به جنگل فنگورن فرار می کنند و توسط انت ها کشته می شوند. گاندالف هشدار می دهد که سائورون تلافی خواهد کرد.

گولوم فرودو و سم را از طریقمرداب‌های مردهبهدروازه سیاههدایت می کند، اما توصیه می کند که از مسیر دیگری وارد مورد شوند. فرودو و سام توسط Rangers of Ithilien به رهبریفارامیربرادربورومیرفقید دستگیر می شوند.

فرودو به فارامیر کمک می کند تا گولوم را بگیر تا او را از کشته شدن رنجرز نجات دهد. فارامیر با حلقه یگانه، اسیران خود را بهگوندورمی برد تا حلقه را برای پدرشدنتوربیاورد.

فرودو با عبور از شهر محاصره شده استاوسگیلیاتسعی می کند ماهیت واقعی حلقه را برای فارامیر توضیح دهد و سام توضیح دهد که بورومیر توسط قدرت آن دیوانه شده است.

یکنازگولتقریباً فرودو را دستگیر می کند که تحت قدرت حلقه قرار می گیرد، نمی توان آن را نجات داد و به او یادآوری کرد که آنها را برای چیزهای خوبی که هنوز در سرزمین میانه باقی مانده اند می جنگند.

فارامیر تحت تأثیر تصمیم فرودو، آنها را آزاد می کند. گولوم تصمیم می گیرد به فرودو خیانت کند و با هدایت گروه به سمت “او” پس از رسیدن بهسیریث اونگول، حلقه را پس گرفتن .

فردون، سم و گولم در فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج)

دانلود فیلم ارباب حلقه ها 2 (دو برج)

دانلود فیلم ارباب حلقه ها 2 زبان اصلیکیفیتلینک دانلود
ارباب حلقه ها 2 دو برج(4.34GB)1080pدانلود
ارباب حلقه ها 2 دو برج(2.00GB)720pدانلود
ارباب حلقه ها 2 دو برج(1.70)1080p x265دانلود
ارباب حلقه ها 2 دو برج(853MB)720p x265دانلود
دانلود فیلم ارباب حلقه ها 2 زبان اصلی
دانلود فیلم ارباب حلقه ها 2 دوبله دو زبانهکیفیتلینک دانلود
ارباب حلقه ها 2 دو برج(3.61GB)1080pدانلود
ارباب حلقه ها 2 دو برج(1.91GB)720pدانلود
ارباب حلقه ها 2 دو برج(1.91GB)1080p x265دانلود
ارباب حلقه ها 2 دو برج(1.04GB)720p x265دانلود
دانلود فیلم ارباب حلقه ها 2 دوبله دو زبانه
دانلود فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج)
فرودو و سم در فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 2 (دو برج)
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *