دانلود فیلم ارباب حلقه ها 1

دانلود رایگان فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 1 (یاران حلقه) بدون سانسور

فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 1 یاران حلقه (به انگلیسی : The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring ) یک فیلم ماجراجویی حماسی فانتزی به کارگردانی پیتر جکسون است که در سال 2001بر اساس رمان The Fellowship of the Ring ، جلد اول ارباب حلقه ها اثر جی آر آر تالکین.

فیلم سینمایی ارباب حلقه ها 1 یاران حلقه اولین قسمت از سه گانه ارباب حلقه ها است . این توسط باری ام. آزبورن ، جکسون، فران والش و تیم سندرز تهیه شده و توسط والش، فیلیپا بوینز و جکسون نوشته شده است.

فیلم ارباب حلقه 1 جزو یکی از 250 فیلم برتر تاریخ سینمای جهان میباشد،این فیلم زیبا در رده دهم بعد از فیلمی سینمایی در ژانر وسترن با کارگردانی سرجیو لئونه (Sergio Leone) به نام The Good, the Bad and the Ugly یا همان فیلم معروف خوب بد زشت قرار گرفته است

در این فیلم گروهی از بازیگران از جمله :

 • الیجا وود
 • ایان مک کلن
 • لیو تایلر
 • ویگو مورتنسن
 • شان آستین
 • کیت بلانشت
 • جان ریس دیویس
 • بیلی بوید
 • دومینیک موناگان
 • اورلاندو بلوم
 • کریستوفر لی
 • هوگو ویوینگ
 • شان بین
 • ایان هولم حضور دارند.

داستان فیلم ارباب حلقه ها در سرزمین میانه می گذرد و داستان ارباب تاریکی سائورون را روایت می کند که به دنبال حلقه واحدی است که بخشی از روح او را در خود جای داده است تا به قدرت بازگردد.

حلقه راه خود را به فرودو بگینز هابیت جوان پیدا کرده است. سرنوشت سرزمین میانه در تعادل است زیرا فرودو و هشت همراه (که یاران حلقه را تشکیل می‌دهند ) سفر خود را به سمت کوه عذاب در سرزمین موردور آغاز می‌کنند، تنها جایی که می‌توان حلقه را از بین برد.

The Fellowship of the Ring توسط استودیوی آمریکایی New Line Cinema تأمین مالی و توزیع شد ، اما همزمان با دو بخش دیگر از سه گانه، به طور کامل در نیوزلند زادگاه جکسون فیلمبرداری و تدوین شد.

در 10 دسامبر 2001 در میدان اودئون لستر لندن به نمایش درآمدو در 19 دسامبر 2001 در سراسر جهان اکران شد. این فیلم مورد تحسین منتقدان و طرفداران قرار گرفت و آن را نقطه عطفی در فیلمسازی و دستاوردی در ژانر فیلم فانتزی می دانستند.

این فیلم به دلیل جلوه های بصری، اجراها، کارگردانی جکسون، فیلمنامه و وفاداری به منبع اصلی مورد تحسین قرار گرفت. این فیلم در اکران اولیه خود ۸۸۰ میلیون دلار در سرتاسر جهان فروخت و دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۰۱ و پنجمین فیلم پرفروش تمام دوران در زمان اکرانش شد پس از انتشار مجدد بعدی، تا سال 2021 بیش از 897 میلیون دلار فروش داشت.

یاران حلقه ، مانند جانشینانش، به طور گسترده به عنوان یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین فیلم های ساخته شده تا کنون شناخته می شود. این فیلم تحسین های متعددی دریافت کرد.

در هفتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار ، نامزد سیزده جایزه از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمنامه اقتباسی ، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای مک‌کلن، بهترین کارگردانی هنری ، بهترین طراحی صحنه و لباس ، بهترین تدوین فیلم ، بهترین آهنگ اصلی برای « می‌شود باشد ». و بهترین صدا ، برنده چهار جایزه: بهترین فیلمبرداری, بهترین گریم , بهترین موسیقی متن و بهترین جلوه های بصری .

در سال 2021، این فیلم برای نگهداری در فهرست ملی فیلم ایالات متحده توسط کتابخانه کنگره انتخاب شد زیرا از نظر فرهنگی، تاریخی یا زیبایی شناختی مهم است.

بنر فیلم ارباب حلقه ها 1

داستان فیلم ارباب حلقه ها 1

در عصر دوم سرزمین میانه ، به اربابان الف‌ها ، دورف‌ها و مردان حلقه‌های قدرت داده می‌شود . غافل از اینکه ارباب تاریکی سائورون ، حلقه واحد را در Mount Doom می سازد و بخش بزرگی از قدرت خود را به آن القا می کند تا بر حلقه های دیگر تسلط یابد تا بتواند سرزمین میانه را فتح کند. اتحاد نهایی مردان و الف ها با نیروهای سائورون در موردور می جنگند.

ایزیلدور گوندور _انگشت سائورون و حلقه را با آن قطع می کند و در نتیجه سائورون را شکست می دهد و او را به شکل روح باز می گرداند. با اولین شکست سائورون، عصر سوم سرزمین میانه آغاز می شود. نفوذ حلقه، ایزیلدور را فاسد می کند، که آن را برای خود می گیرد و بعداً توسط اورک ها کشته می شود.

حلقه به مدت 2500 سال در رودخانه گم می شود تا اینکه توسط گولوم که بیش از چهار قرن و نیم مالک آن است پیدا می شود. حلقه گولوم را رها می کند و متعاقباً توسط هابیتی به نام بیلبو بگینز که از تاریخچه آن بی خبر است، پیدا می شود.

شصت سال بعد، بیلبو تولد 111 سالگی خود را در شایر جشن گرفت و با دوست قدیمی خود جادوگر گاندالف خاکستری متحد شد. بیلبو فاش می‌کند که قصد دارد شایر را برای آخرین ماجراجویی ترک کند و میراث خود از جمله حلقه را به برادرزاده‌اش فرودو می‌سپارد.

گندالف در مورد حلقه تحقیق می کند، ماهیت واقعی آن را کشف می کند و متوجه می شود که گولوم توسط ارک های سائورون دستگیر و شکنجه شده است و در بازجویی دو کلمه را فاش می کند: “Shire” و “Baggins”. گندالف برمی گردد و به فرودو هشدار می دهد که شایر را ترک کند.

همانطور که فرودو به همراه دوستش، باغبان ساموایز گامگی ، به مقصد ایزنگارد می رود تا با سارومان جادوگر ملاقات کند.اما متوجه اتحاد خود با سائورون می شود که 9 خدمتکار نازگول مرده خود را برای یافتن فرودو فرستاده است.

فرودو و سام به همراهی هابیت های مری و پیپین همراه می شوند و قبل از رسیدن به بری از نازگول فرار می کنند ، جایی که قرار است گندالف را ملاقات کنند. با این حال، گندالف هرگز نمی رسد، زیرا توسط سارومان اسیر شده است.

سپس هابیت ها توسط تکاوری به نام استرایدر کمک می کنند که قول می دهد آنها را تا ریوندل اسکورت کند . با این حال، آنها توسط نازگول در Weathertop در کمین قرار می گیرند و رهبر آنها، پادشاه جادوگر ، فرودو را با یک تیغه مورگول خنجر می کند.

آرونیکی از معشوق الف و استرایدر، استرایدر را پیدا می کند و فرودو را نجات می دهد و سیلابی را که نازگول را می برد فرا می خواند. او را به ریوندل می برد، جایی که الف ها او را شفا می دهند.

فرودو با گندالف ملاقات می کند که با یک عقاب بزرگ از ایزنگارد فرار کرد. در آن شب، استرایدر دوباره با آرون متحد می شود و آنها عشق خود را به یکدیگر تأیید می کنند.

در مواجهه با تهدید سائورون و سارومان، پدر آرون، لرد الروند ، تصمیم می گیرد که حلقه را در ریوندل نگه ندارد. او شورایی از الف‌ها، مردان و دورف‌ها را تشکیل می‌دهد که فرودو و گندالف نیز در آن حضور دارند و تصمیم می‌گیرد که حلقه باید در آتش‌سوزی‌های Mount Doom نابود شود.

فرودو داوطلب می شود تا حلقه را به همراه گاندالف، سام، مری، پیپین، الف لگولاس ، کوتوله گیملی ، بورومیر گوندور و استرایدر – که در واقع آراگورن، وارث ایزیلدور و پادشاه قانونی گوندور است، بگیرد. بیلبو که اکنون در ریوندل زندگی می کند، شمشیر خود را نیش و یک پیراهن زنجیر از میتریل به فرودو می دهد .

یاران حلقه بر فراز کوه کارادراس به راه می‌افتند، اما سارومان طوفانی را فرا می‌خواند که آنها را مجبور می‌کند از طریق معادن موریا سفر کنند . پس از یافتن کوتوله های موریا مرده، یاران توسط اورک ها و یک ترول غار مورد حمله قرار می گیرند . آنها آنها را متوقف می کنند اما با دورین بان مواجه می شوند : بالروگ ساکن در معدن.

در حالی که بقیه فرار می کنند، گندالف بالروگ را دفع می کند و آن را در شکافی وسیع می اندازد، اما بالروگ گندالف را با خود به تاریکی می کشاند.

تصویری از گاندولف در فیلم ارباب حلقه ها 1

انجمن ویران شده به Lothlórien می رسد که توسط الف-ملکه Galadriel اداره می شود.، که به طور خصوصی به فرودو اطلاع می دهد که فقط او می تواند تلاش را انجام دهد و یکی از دوستانش در Fellowship سعی می کند حلقه را بگیرد. در همین حال، سارومان ارتشی از اوروک های را در ایزنگارد ایجاد می کند تا یاران را بیابد و بکشد.

یاران از طریق رودخانه به پارت جالینوس سفر می کنند. فرودو سرگردان می شود و با بورومیر روبرو می شود که سعی می کند حلقه را همانطور که لیدی گالادریل پیش بینی کرده بود بگیرد. پیشاهنگان اوروک-های سپس به کمین یاران می پردازند و بورومیر را به طور مرگبار زخمی می کنند زیرا او نمی تواند آنها را از گرفتن مری و پیپین به عنوان زندانی باز دارد.

آراگورن از راه می رسد و بورومیر را هنگام مرگ دلداری می دهد و قول می دهد که در درگیری آینده به مردم گوندور کمک کند. فرودو از ترس اینکه حلقه دوستانش را فاسد کند، تصمیم می‌گیرد به تنهایی به موردور سفر کند، اما به سم اجازه می‌دهد تا به آنجا بیاید و قول خود را به گندالف برای مراقبت از او یادآوری می‌کند. همانطور که آراگورن، لگولاس و گیملی برای نجات مری و پیپین به راه افتادند، فرودو و سام از گردنه کوه Emyn Muil پایین می آیند و به موردور می روند.

دانلود فیلم ارباب حلقه ها 1 (یاران حلقه)

یاران حلقه در فیلم ارباب حلقه ها 1
دانلود فیلم ارباب حلقه ها زبان اصلیکیفیتلینک دانلود
Bluray 1080p / Pahe / 3.99 GBدانلود
Bluray 720p / MkvCage / 2.00 GBدانلود
Bluray 480p / Pahe/ 800 MBدانلود
1080p BluRay x265 / 1.65 GBدانلود
دانلود فیلم ارباب حلقه ها زبان اصلی
دانلود فیلم ارباب حلقه ها دو زبانهکیفیتلینک دانلود
Bluray 1080p / 3.50 GBدانلود
Bluray 720p / 1.80 GBدانلود
1080p BluRay x265 / 1.86 GBدانلود
720p BluRay x265 / 1.01 GBدانلود
دانلود فیلم ارباب حلقه ها دو زبانه
حلقه ی سایرون در فیلم ارباب حلقه ها 1
4.9/5 - (24 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *