دانلود فیلم اتمام حجت بورن

معرفی فیلم اتمام حجت بورن (اولتیماتوم بورن) The Bourne Ultimatum

دانلود فیلم اتمام حجت بورن (اولتیماتوم بورن) The Bourne Ultimatum

اولتیماتوم بورن یک فیلم اکشن و هیجان انگیز محصول سال 2007به کارگردانی پل گرین گراس است که بر اساس رمانی به همین نام در سال 1990 نوشته رابرت لودلوم ساخته شده است. فیلمنامه توسط تونی گیلروی، اسکات.

برنز و جورج نولفی و بر اساس داستانی از رمانی از گیلروی نوشته شده است. The Bourne Ultimatum سومین قسمت از مجموعه فیلم های جیسون بورن است ، پس از The Bourne Identity (2002) و The Bourne Supremacy (2004). چهارمین فیلم، میراث بورن، در آگوست 2012 بدون دخالت دیمون اکران شد و پنجمین فیلم (دنباله مستقیم اولتیماتوم )، جیسون بورن ، در جولای 2016 اکران شد.

مت دیمون بار دیگر نقش خود را به عنوان شخصیت برجسته لودلوم، قاتل سابق سیا و جیسون بورن، بیمار روان‌زا ، بازی می‌کند. در این فیلم، بورن به جستجوی اطلاعاتی درباره گذشته خود قبل از اینکه بخشی از عملیات ترداستون باشد، ادامه می‌دهد و هدف یک برنامه قاتل مشابه می‌شود.

The Bourne Ultimatum توسط یونیورسال پیکچرز تولید شد و در 3 آگوست 2007 اکران شد و مجموعاً 444.1 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت و در آن زمان به پردرآمدترین فیلم دیمون تبدیل شد که او نقش اول را داشت. این فیلم مورد تحسین جهانی منتقدان قرار گرفت و آن را بهترین فیلم این مجموعه دانستند.

این فیلم توسط هیئت ملی بازبینی به عنوان یکی از ده فیلم برتر سال 2007 انتخاب شد و هر سه نامزدی خود را در هشتادمین دوره جوایز اسکار برد : بهترین تدوین فیلم ، بهترین میکس صدا و بهترین تدوین صدا .

دانلود فیلم اتمام حجت بورن (اولتیماتوم بورن) The Bourne Ultimatum

داستان فیلم اتمام حجت بورن (The Bourne Ultimatum)

جیسون بورن پس از تعقیب خود توسط کریل در The Bourne Supremacy ، در حالی که در ایستگاه قطار مجروح شده بود، از پلیس مسکو فرار می کند و با فلاش بک های بیشتری از زمانی که برای اولین بار به عملیات ترداستون ملحق شد، برخورد می کند.

شش هفته بعد، پاملا لندی، معاون مدیر سیا ، اعترافات صوتی وارد ابوت، رئیس سابق ترداستون، را به مدیر ازرا کرامر فاش کرد. در همین حال، در تورین ، سایمون راس روزنامه نگار از گاردین با یک خبرچین ملاقات می کند تا در مورد Bourne و عملیات Blackbriar، برنامه جانشین ترداستون، اطلاعات کسب کند.

سیا راس را هنگام بازگشت به لندن ردیابی می کند ، پس از اینکه نام “Blackbriar” در طی تماس تلفنی با سردبیرش توسط سیستم ECHELON شناسایی شد . بورن دوباره در پاریس ظاهر شد تا مارتین کروتز، برادر دوست دخترش ماری هلنا کروتز را از ترور او در هند مطلع کند.، همچنین در فیلم قبلی.

بورن مقالات راس را می خواند و با او در ایستگاه واترلو لندن ملاقاتی ترتیب می دهد . بورن متوجه می‌شود که سیا راس را تعقیب می‌کند و به او کمک می‌کند تا برای مدتی از دستگیری فرار کند، اما زمانی که وحشت می‌کند و دستورات بورن را نادیده می‌گیرد، راس به دستور معاون مدیر Noah Vosen توسط پاز قاتل Blackbriar مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد و کشته می‌شود.

تیم ووزن، با اکراه توسط لندی، یادداشت‌های راس را تجزیه و تحلیل می‌کنند و منبع او را نیل دنیلز، رئیس ایستگاه سیا که با ترداستون و بلکبریار درگیر است، شناسایی می‌کنند.

بورن به سمت دفتر دنیلز در مادرید می رود اما آنجا را خالی می بیند. او افراد مسلح فرستاده شده توسط Vosen و Landy را ناتوان می کند. نیکی پارسونز، عامل سابق ترداستون که سابقه ای با بورن دارد، به او می گوید که دنیلز به طنجه گریخته است.و به فرار او از یک واحد سیا کمک می کند.

نیکی متوجه می شود که دش بوکسانی “دارایی” بلکبریار وظیفه کشتن دنیلز را بر عهده داشته است. ووزن می بیند که نیکی به اطلاعاتی درباره دنیلز دسترسی پیدا کرده است و بوکسانی را نیز به دنبال نیکی و بورن می فرستد، تصمیمی که لندی به شدت با آن مخالف است. بورن بوکسانی را به دنیلز تعقیب می‌کند اما نمی‌تواند از مرگ دنیلز توسط بمب کارگذاری شده جلوگیری کند.

دانلود فیلم اتمام حجت بورن (اولتیماتوم بورن) The Bourne Ultimatum
دانلود فیلم اتمام حجت بورن (اولتیماتوم بورن) The Bourne Ultimatum

با این حال، بورن موفق می شود قبل از اینکه نیکی را بکشد، بوکسانی را بکشد. بورن به نیکی باز می شود و سپس نیکی را مخفی می کند. بورن محتویات کیف دنیلز را بررسی می‌کند و آدرس دفتر سیا را در شهر نیویورک می‌یابد، جایی که ووزن Blackbriar را هدایت می‌کند. بورن به نیویورک سفر می کند.

لندی یک تماس تلفنی از بورن دریافت می کند که توسط Vosen رهگیری می شود. وقتی لندی به او می گوید که نام اصلی او دیوید وب است و تاریخ تولد “4-15-71” را به او می دهد، بورن به لندی می گوید که او خسته به نظر می رسد و نشان می دهد که او در نیویورک است و او را از یک ساختمان مشرف تماشا می کند.

ووزن پیامی را از بورن در یک مکان برای ملاقات با لندی رهگیری می کند و با یک تیم تاکتیکی دفتر خود را ترک می کند. با این حال، بورن منتظر می ماند تا همه آنها را ترک کنند، وارد دفتر Vosen می شود و اسناد طبقه بندی شده Blackbriar را می گیرد.

وقتی متوجه می شود که فریب خورده است، ووزن پاز را به دنبال بورن می فرستد، اما تعقیب و گریز با ماشین در نتیجه با برخورد وسایل نقلیه بورن و پاز به یک مانع سیمانی پایان می یابد. بورن پاز مجروح را با اسلحه نگه می دارد، اما جان او را نجات می دهد.

بورن به بیمارستانی در خیابان 71 شرقی 415 می رسد و پیام رمزگذاری شده لندی را متوجه شده است. در بیرون، بورن با لندی ملاقات می کند و قبل از رفتن به داخل، فایل های Blackbriar را به او می دهد.

Vosen همچنین کد لندی را کشف می کند و به دکتر آلبرت هیرش که برنامه اصلاح رفتار Treadstone را اجرا می کرد هشدار می دهد که Bourne در حال آمدن است. او لندی را در داخل ساختمان تعقیب می‌کند، اما برای جلوگیری از ارسال فکس اسناد Blackbriar به او خیلی دیر شده است.

در همین حال، در طبقه بالایی، هیرش با بورن روبرو می‌شود، که اکنون به یاد می‌آورد که مجبور شده برای ترداستون داوطلب شود. هنگامی که بورن به پشت بام فرار می کند، با پاز مواجه می شود که می پرسد: “چرا شلیک نکردی؟

بورن از پاز می‌پرسد که آیا می‌داند چرا باید او را بکشد یا نه و سخنان در حال مرگ پروفسور را در «هویت بورن» تکرار می‌کند.: “به ما نگاه کن ببین چه چیزی تو را وادار می کنند بدهی.” پاز اسلحه خود را پایین می آورد، اما ووزن ظاهر می شود و در حالی که بورن به رودخانه شرقی می پرد به سمت او شلیک می کند.

سه روز بعد، نیکی پخش خبری در مورد افشای عملیات Blackbriar، دستگیری هیرش و وسن، تحقیقات جنایی علیه کرامر، و وضعیت دیوید وب، با نام مستعار جیسون بورن را تماشا می کند. نیکی با شنیدن اینکه جسد او پس از سه روز جستجو در رودخانه پیدا نشده است، لبخند می زند. بورن در حال شنا کردن در رودخانه شرقی نشان داده شده است.

دانلود فیلم اتمام حجت بورن (اولتیماتوم بورن) The Bourne Ultimatum

بازیگران فیلم اتمام حجت بورن (اولتیماتوم بورن) The Bourne Ultimatum

  • مت دیمون در نقش جیسون بورن ، عامل سابق عملیات ترداستون.
  • جولیا استایلز در نقش نیکولت «نیکی» پارسونز، مخاطب سابق ترداستون بورن در پاریس.
  • دیوید استراتایرن در نقش نوآ ووزن، معاون سیا مسئول ارتقاء عملیات سیاه ترداستون جدید به نام عملیات بلک بریار.
  • اسکات گلن در نقش ازرا کرامر، مدیر سیا.
  • پدی کانسیدین در نقش سایمون راس، گزارشگر گاردین که در مورد ترداستون تحقیق کرده است.
  • ادگار رامیرز در نقش پاز، یک قاتل بلکبریار.
  • آلبرت فینی در نقش دکتر آلبرت هیرش، روانشناس که بر برنامه اصلاح رفتار ترداستون نظارت داشت.
  • جوآن آلن به عنوان پاملا لندی، معاون مدیر سیا و رئیس گروه ضربت، برای کمک به ووسن در ردیابی بورن اعزام شد.
  • دانیل برول در نقش مارتین کروتز، برادر ماری
  • تام گالوپ نقش خود را به عنوان مامور ویژه تام کرونین، دستیار پاملا لندی دوباره بازی می کند. کوری جانسون نقش ری ویلز، معاون ووسن در عملیات بلک بریار را بازی می کند. جوی آنسا در نقش دش بوکسانی، یکی از سرمایه‌های بلکبریار که وظیفه کشتن بورن را در طنجه دارد، بازی می‌کند. کالین استینتون نقش نیل دنیلز، رئیس ایستگاه سیا در مادرید و یکی از اعضای سابق ترد استون را بازی می‌کند که شروع دیوید وب به پروژه و انتقال او به جیسون بورن را مشاهده کرد. لوسی لیمان نقش لوسی، یک تکنسین بلکبریار را بازی می کند. فرانکا پوتنته در یک فلش بک در نقش ماری کروتز، دوست دختر کشته شده بورن ظاهر می شود.
4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.