دانلود فیلم آواتار AVATAR 2009 زیرنویس فارسی بدون سانسور

معرفی فیلم آواتار AVATAR 2009 زیرنویس فارسی بدون سانسور

فیلم آواتار AVATAR 2009 (همچنین با نام آواتار جیمز کامرون به بازار عرضه می شود) یک فیلم علمی تخیلی حماسی محصول سال 2009 آمریکا است.

فیلم آواتار AVATAR 2009 به کارگردانی، نویسندگی، تهیه کنندگی و تدوین مشترک جیمز کامرون و با بازی سم ورتینگتون ، زوئی سالدانا ، استیون لانگ ، میشل رودریگز ، و سیگورنی ویور داستان فیلم در اواسط قرن بیست و دوم می‌گذرد، زمانی که انسان‌ها در حال استعمار پاندورا ، قمر سرسبزیک غول گازی در منظومه ستاره‌ای آلفا قنطورس ، به منظور استخراج ماده معدنی ارزشمند unobtanium هستند.

گسترش مستعمره معدن، ادامه حیات قبیله محلی ناوی – یک گونه انسان نما بومی پاندورا را تهدید می کند. عنوان فیلم به یکبدن ناوی دستکاری شده ژنتیکی اشاره دارد که از مغز یک انسان دورافتاده برای تعامل با بومیان پاندورا استفاده می شود.

توسعه فیلم آواتار AVATAR 2009 در سال 1994 آغاز شد، زمانی که کامرون درمان 80 صفحه ای را برای این فیلم نوشت. فیلمبرداری قرار بود پس از اتمام فیلم تایتانیک کامرون در سال 1997 ، برای اکران برنامه ریزی شده در سال 1999 انجام شود. با این حال، به گفته کامرون، فناوری لازم برای دستیابی به دیدگاه او از فیلم هنوز در دسترس نبود.

کار بر روی زبان ناوی در سال 2005 آغاز شد و کامرون شروع به توسعه فیلمنامه و جهان داستانی در اوایل سال 2006 کرد. آواتار .با توجه به مجموعه ای پیشگامانه از جلوه های بصری جدید که کامرون با همکاری Weta Digital در ولینگتون به دست آورد، به طور رسمی 237 میلیون دلار بودجه داشت.

برآوردهای دیگر هزینه را بین 280 تا 310 میلیون دلار برای تولید و 150 میلیون دلار برای تبلیغات نشان می‌دهد. این فیلم به طور گسترده از تکنیک‌های جدید فیلمبرداری حرکتی استفاده کرد و برای تماشای سنتی، مشاهده سه‌بعدی (با استفاده از فرمت‌های RealD 3D ، Dolby 3D ، XpanD 3D و IMAX 3D ) و ” 4D ” منتشر شد. تجربه در تئاترهای منتخب کره جنوبی.[22]

آواتار در 10 دسامبر 2009 در لندن به نمایش درآمد و در 18 دسامبر در ایالات متحده با بازخوردهای مثبت منتشر شد و منتقدان جلوه های بصری پیشگامانه آن را به شدت تحسین کردند.

در طول نمایش خود در سینما، این فیلم چندین رکورد باکس آفیس را شکست و به پردرآمدترین فیلم در آن زمان تبدیل شد ، و همچنین در ایالات متحده و کانادا ، از تایتانیک کامرون پیشی گرفت.

آن رکوردها را برای دوازده سال حفظ کرده بود. آواتار نزدیک به یک دهه پردرآمدترین فیلم در سراسر جهان باقی ماند تا اینکه توسط او پیشی گرفت.

Avengers: Endgame در سال 2019، قبل از اکران مجدد چینی، آواتار دوباره در مارس 2021 جایگاه اول را به دست آورد. با تعدیل تورم، آواتار دومین فیلم پرفروش تمام دوران پس از Gone with the Wind با مجموع فیلم های بیشتر است.

بیش از 3 میلیارد دلار این فیلم همچنین اولین فیلمی بود که بیش از 2 میلیارد دلار فروش داشت و عنوان پرفروش ترین ویدیوی سال 2010 در ایالات متحده شد.

آواتار نامزد 9 جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد و برنده سه جایزه شد.بهترین کارگردانی هنری ، بهترین فیلمبرداری و بهترین جلوه های بصری.

موفقیت این فیلم همچنین منجر به انتشار تلویزیون‌های سه بعدی از سوی تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی شد و باعث افزایش محبوبیت فیلم‌های سه بعدی شد.

پس از موفقیت فیلم، کامرون با فاکس قرن بیستم قرارداد امضا کرد تا چهار دنباله تولید کند: آواتار 2 و آواتار 3 فیلمبرداری اصلی را به پایان رساندند و قرار است به ترتیب در 16 دسامبر 2022 و 20 دسامبر 2024 اکران شوند. قرار است دنباله‌های بعدی در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۶ و ۲۲ دسامبر ۲۰۲۸ منتشر شوند . همه گیری نسبت به سایر کشورها انتظار می رود چندین بازیگر از جمله ورثینگتون، سالدانا، لنگ و ویور بازگردند.

فیلم آواتار AVATAR 2009
معرفی فیلم آواتار AVATAR 2009
کارگردانی شده توسطجیمز کامرون
نوشته شده توسطجیمز کامرون
تولید شده توسطجیمز کامرونجان لاندو
ستاره دارسام ورتینگتونزویی سالدانااستفان لانگمیشل رودریگزسیگورنی ویور
فیلمبرداریمائورو فیوره
ویرایش شده توسطاستیون ریوکینجان رفواجیمز کامرون
آهنگسازجیمز هورنر

شرکت های تولیدی
فاکس قرن بیستم سرگرمی تلماسه شرکای فیلم مبتکر 
توزیع شده توسطفاکس قرن بیستم 
تاریخ های عرضه10 دسامبر 2009 (لندن)18 دسامبر 2009 (ایالات متحده آمریکا)
زمان اجرا162 دقیقه
کشورایالات متحده
زبانانگلیسی
بودجه237 میلیون دلار
بیش از 9 میلیون دلار (انتشار مجدد)
باجه بلیط فروشی2.847 میلیارد دلار
معرفی فیلم آواتار AVATAR 2009 زیرنویس فارسی بدون سانسور

معرفی فیلم آواتار AVATAR 2009

کارگردان : James Cameron | بازیگران : Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver

خلاصه داستان : فیلم اواتار 2009 ، جیک سالی سرباز فلج نیروی دریایی به ماموریتی در پاندورا، قمر یکی از سیارات دوردست میرود. او در میابد که که انسان‌ها قصد دارند موجودات شبه انسان پاندورا بنام ناوی را نابود کنند تا منابع با ارزش آن‌ها که در جنگل‌هایشان نهفته است، را بدست آورند.

جیک با یک هویت آواتار به داخل مردم ناوی نفوذ می کند، و از طرفی هم به سرهنگ کوارتیچ قول می دهد با ارتش همکاری کند. جیک خیلی سریع با مردم ناوی خو می گیرد و عاشق دختر رئیس قبیله آن‌ها می شود. طولی نمی کشد که سرهنگ و افرادش با تاکتیک‌هایی مرگبار به مردم ناوی حمله می کنند، و جیک تصمیم می گیرد با آن‌ها مقابله کند.

سایر اطلاعات فیلم :

 • رده سنی : PG-13 – تماشای این فیلم به افراد زیر 13 سال توصیه نمی شود.
 • تهیه کنندگان : James Cameron, Jon Landau
 • نویسندگان : James Cameron
 • مدت زمان : 162 دقیقه
معرفی فیلم آواتار AVATAR 2009 زیرنویس فارسی بدون سانسور
معرفی فیلم آواتار AVATAR 2009

داستان فیلم آواتار AVATAR 2009

در سال 2154، انسان ها منابع طبیعی زمین را تخلیه کرده اند و منجر به یک بحران شدید انرژی شده است . اداره توسعه منابع (RDA) یک ماده معدنی ارزشمند به نام unobtanium را در پاندورا استخراج می کند، قمر قابل سکونت با جنگل های انبوه که به دور پولیفموس، یک غول گازی خیالی در منظومه ستاره ای آلفا قنطورس می چرخد.

پاندورا، که جو آن برای انسان سمی است، توسط ناوی ها، گونه ای با قد 10 فوت (3.0 متر)، با پوست آبی و انسان نما که در هماهنگی با طبیعت زندگی می کنند و عبادت می کنند، زندگی می کنند. الهه مادر به نام ایوا.

برای اکتشاف بیوسفر پاندورا ، دانشمندان از هیبریدهای ناوی-انسان به نام “آواتار” استفاده می کنند که توسط انسان های همسان ژنتیکی اداره می شود.

جیک سالی، یک تفنگدار سابق فلج شده، جایگزین برادر دوقلوی همسان متوفی خود به عنوان اپراتور یکی می شود. دکتر گریس آگوستین، رئیس برنامه آواتار، سالی را جایگزین ناکافی می‌داند، اما وظیفه او را به عنوان محافظ می‌پذیرد.

در حالی که آواتارهای گریس و همکارش دکتر نورم اسپلمن را همراهی می‌کند، آواتار جیک مورد حمله یک تناتور قرار می‌گیرد و به جنگل فرار می‌کند، جایی که نیتیری، یک ناوی زن، او را نجات می‌دهد.

او با مشاهده یک علامت فرخنده، او را به قبیله خود می برد. مادر نیتیری، معت، رهبر معنوی قبیله، به دخترش دستور می دهد که جیک را وارد جامعه آنها کند.

سرهنگ مایلز کواریچ، رئیس نیروی امنیتی خصوصی RDA ، به جیک قول می‌دهد که اگر اطلاعاتی درباره ناوی‌ها و محل تجمع قبیله، درختی غول‌پیکر به نام Hometree، جمع‌آوری کند، شرکت پاهای او را بازیابی خواهد کرد.

از unobtanium در منطقه. وقتی گریس از این موضوع مطلع شد، خود، جیک و نورم را به یک پاسگاه منتقل می کند. در طول سه ماه بعد، جیک و نیتیری عاشق هم می شوند زیرا جیک با بومیان همدردی می کند.

پس از ورود جیک به قبیله، او و نیتیری یکدیگر را به عنوان همسر انتخاب می کنند. به زودی پس از آن، جیک تغییر وفاداری خود را هنگامی که تلاش می کند یک بولدوزر را که تهدید به نابودی یک مکان مقدس ناوی است غیرفعال کند، آشکار می کند.

هنگامی که کواریچ یک ضبط ویدئویی از حمله جیک به بولدوزر را به مدیر پارکر سلفریج نشان می‌دهد، و دیگری که در آن جیک اعتراف می‌کند که ناوی‌ها هرگز هومتری را رها نمی‌کنند، سلفریج دستور می‌دهد هومتری نابود شود.

علیرغم استدلال گریس مبنی بر اینکه از بین بردن هومتری می تواند به شبکه عصبی بیولوژیکی بومی پاندورا آسیب برساند، سلفریج به جیک و گریس یک ساعت فرصت می دهد تا ناوی ها را متقاعد کنند که قبل از شروع حمله تخلیه شوند.

جیک به ناوی اعتراف می کند که جاسوس بوده است و آنها او و گریس را به اسارت می برند. مردان کواریچ هومتری را نابود می کنند و پدر نیتیری (رئیس قبیله) و بسیاری دیگر را می کشند.

موآت جیک و گریس را آزاد می کند، اما آنها از آواتارهایشان جدا می شوند و توسط نیروهای کواریچ زندانی می شوند. خلبان ترودی چاکون، که از وحشیگری کواریچ منزجر شده بود، جیک، گریس و نورم را آزاد می کند و آنها را با هواپیما به پاسگاه گریس می برد، اما گریس در حین فرار توسط کواریچ هدف گلوله قرار می گیرد.

برای به دست آوردن مجدد اعتماد ناوی، جیک ذهن خود را به Toruk، یک شکارچی اژدها مانند که توسط ناوی ها می ترسید و مورد احترام قرار می گرفت، متصل می کند. جیک پناهندگان را در درخت مقدس روح‌ها می‌یابد و از موآت می‌خواهد تا گریس را شفا دهد.

این قبیله تلاش می‌کند تا گریس را از بدن انسانی‌اش به آواتارش با کمک درخت ارواح منتقل کند، اما او قبل از تکمیل فرآیند می‌میرد. جیک با حمایت رئیس جدید Tsu’tey، قبیله را متحد می کند و به آنها می گوید که همه قبیله ها را برای مبارزه با RDA جمع آوری کنند.

Quaritch یک حمله پیشگیرانه علیه Tree of Souls سازماندهی می کند و معتقد است که نابودی آن باعث تضعیف روحیه بومیان خواهد شد. در آستانه نبرد، جیک از طریق ارتباط عصبی با درخت ارواح به ایوا دعا می کند تا از طرف ناوی ها شفاعت کند.

در طول نبرد بعدی، ناوی ها متحمل تلفات سنگینی می شوند، از جمله تسوتی و ترودی، اما زمانی که حیات وحش پاندوران به طور غیرمنتظره ای به حمله می پیوندند و انسان ها را زیر پا می گذارند، نجات می یابند، که نیتیری از آن به عنوان پاسخ ایوا به دعای جیک تعبیر می کند.

جیک یک بمب افکن موقت را قبل از رسیدن به درخت ارواح نابود می کند. کواریچ، با پوشیدن لباس AMP ، از هواپیمای آسیب دیده خود فرار می کند، سپس بعداً واحد پیوند آواتار حاوی بدن انسان جیک را می یابد و آن را در معرض جو سمی پاندورا قرار می دهد.

کواریچ آماده می شود تا گلوی آواتار جیک را برش دهد، اما نیتیری کواریچ را می کشد و جیک را از خفگی نجات می دهد و برای اولین بار شکل انسانی او را می بیند.

به استثنای جیک، نورم و چند نفر دیگر، همه انسان ها از پاندورا اخراج شده و به زمین بازگردانده می شوند. جیک برای همیشه به آواتار خود با کمک درخت روح منتقل می شود.

معرفی فیلم آواتار AVATAR 2009 زیرنویس فارسی بدون سانسور
معرفی فیلم آواتار 2009 avatar

بازیگران فیلم آواتار AVATAR 2009

 • انسان
 • سام ورتینگتون در نقش جیک سالی ، یک تفنگدار سابق نیروی دریایی معلول که پس از کشته شدن برادر دوقلویش، بخشی از برنامه آواتار می شود. سابقه نظامی او به جنگجویان ناوی کمک می کند تا با او ارتباط برقرار کنند. کامرون پس از جست و جوی جهانی برای یافتن بازیگران جوان آینده دار، بازیگر استرالیایی را انتخاب کرد و برای پایین نگه داشتن بودجه، ناشناخته های نسبی را ترجیح داد. ورتینگتون، که در آن زمان در ماشین خود زندگی می کرد، دو بار در اوایل توسعه تست داد، و او برای دنباله های احتمالی قرارداد امضا کرده است. کامرون احساس می کرد که چون ورثینگتون فیلم مهمی ساخته نشده است، به شخصیت «کیفیتی که واقعا واقعی است» می دهد. کامرون گفت که او “آن ویژگی مردی بودن را دارد که دوست دارید با او آبجو بنوشید، و در نهایت به رهبری تبدیل می شود که دنیا را متحول می کند.” ورتینگتون همچنین به طور خلاصه به عنوان دوقلوهای همسان درگذشته جیک، تامی ظاهر می شود. کامرون این نقش را با 10 درصد سهم در سود فیلم به مت دیمون پیشنهاد کرد، اما دیمون به دلیل تعهدش به سری فیلم های جیسون بورن، فیلم را رد کرد .
 • استفان لانگ در نقش سرهنگ مایلز کواریچ، رئیس جزئیات امنیتی عملیات معدن. او که به شدت در بی اعتنایی به زندگی هایی که به عنوان انسان شناخته نمی شود، ثابت قدم است، بی اعتنایی عمیقی به ساکنان پاندورا دارد که هم در اعمال و هم در زبان او مشهود است. لانگ برای بازی در فیلم بیگانگان کامرون (1986) ناموفق تست بازیگری داده بود، اما کارگردان لانگ را به یاد آورد و او را برای آواتار جستجو کرد. مایکل بین ، که با کامرون در بیگانگان ، ترمیناتور و نابودگر 2: روز داوری کار کرده بود، به طور خلاصه برای این نقش در نظر گرفته شد. او فیلمنامه را خواند و برخی از فیلم های سه بعدی را با کامرون تماشا کرد [48]اما در نهایت انتخاب نشد.
 • سیگورنی ویور در نقش دکتر گریس آگوستین، اگزوبیولوژیست و رئیس برنامه آواتار. او همچنین مربی سالی و مدافع روابط مسالمت آمیز با ناوی است و مدرسه ای را برای آموزش انگلیسی به آنها راه اندازی کرده است.
 • میشل رودریگز در نقش ترودی چاکون، یک خلبان جنگی که مأمور حمایت از برنامه آواتار است که با ناوی ها همدردی می کند. کامرون از زمانی که رودریگز را در فیلم Girlfight دید می خواست با او کار کند.
 • جیووانی ریبیسی به عنوان پارکر سلفریج، مدیر شرکت برای عملیات استخراج RDA. در حالی که او در ابتدا مایل است تمدن ناوی را برای حفظ امتیازات شرکت نابود کند ، اما تمایلی به مجوز حمله به ناوی و لکه دار کردن چهره خود ندارد، تنها پس از اینکه کواریچ او را متقاعد کرد که چنین است . ضروری است و این حملات انسانی خواهد بود. هنگامی که حملات به پایگاه پخش می شود، سلفریج ناراحتی خود را از خشونت نشان می دهد.
 • جوئل دیوید مور در نقش دکتر نورم اسپلمن، بیگانه انسان شناس که حیات گیاهی و جانوری را به عنوان بخشی از برنامه آواتار مطالعه می کند. او همزمان با جیک به پاندورا می رسد و یک آواتار را اجرا می کند. اگرچه انتظار می‌رود که او ارتباط دیپلماتیک با ناوی را رهبری کند، اما مشخص می‌شود که جیک شخصیت مناسب‌تری برای جلب احترام بومیان دارد.
 • دیلیپ رائو در نقش دکتر مکس پاتل، دانشمندی که در برنامه آواتار کار می کند و می آید تا از شورش جیک علیه RDA حمایت کند.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم در ژانر های پیشنهادی ——>

4.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.