دانلود فیلم آنچارتد 2022 (Uncharted)

معرفی فیلم آنچارتد Uncharted) 2022)

فیلم سینمایی آنچارتد 2022 (Uncharted) یک فیلم اکشن — ماجراجویی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی روبن فلیشر بر اساس فیلمنامه ای از راف لی جادکینز، آرت مارکوم و مت هالووی است.

فیلم سینمایی آنچارتد 2022 و بر اساس مجموعه بازی های ویدیویی به همین نام از Naughty Dog و Sony Interactive Entertainment، تام هالند در نقش ناتان دریک و مارک والبرگ در نقش مربی او ویکتور سالیوان و سوفیا علی، تاتی گابریل و آنتونیو باندراس در نقش های فرعی بازی می کنند.

در فیلم سینمایی آنچارتد 2022 (Uncharted)، دریک مسابقه ای توسط سالیوان با میلیاردر فاسد سانتیاگو مونکادا (باندراس) و مزدورش جو برداک (گابریل) استخدام می شود تا گنج اکسپدیشن ماژلان را پیدا کند.

فیلم انچارتد 2022 Uncharted در سال 2008 با تهیه‌کننده آوی آراد وارد مرحله ساخت شد که با سونی پیکچرز همکاری می‌کند تا فیلمی اقتباسی از سری بازی‌های ویدیویی بسازد.

این فیلم با کارگردانان، فیلمنامه نویسان و بازیگران مختلف در نقاط مختلف وارد یک فرآیند تولید پیچیده شد. فیلمسازان دیوید او. راسل، نیل برگر، ست گوردون، شاون لوی، دن تراختنبرگ و تراویس نایت در ابتدا برای کارگردانی قرارداد امضا کردند در حالی که والبرگ قرار بود در مراحل اولیه بازی دریک را بازی کند.

هلند در ماه مه 2017 برای نقش دریک انتخاب شد و فلیشر به عنوان کارگردان در اوایل سال 2020 استخدام شد. تصویربرداری اصلی در مارس 2020 آغاز شد، قبل از اینکه به سرعت متوقف شد، در ژوئیه از سر گرفته شد و در اکتبر آن به پایان رسید، با مکان‌های فیلمبرداری از جمله استودیو بابلزبرگ در برلین و محل فیلمبرداری.

در سراسر اسپانیا و آسیای جنوب شرقی. Uncharted در ابتدا برای اکران در تاریخ 18 دسامبر 2020 برنامه ریزی شده بود اما چندین بار به تعویق افتاد، یعنی به دلیل همه گیر COVID-19. این فیلم در 7 فوریه 2022 در بارسلون به نمایش درآمد و در 18 فوریه توسط Sony Pictures Releasing در ایالات متحده اکران شد. ریخته گری و عدم اصالت. Uncharted با فروش 139.3 میلیون دلاری در سراسر جهان، پنجمین فیلم پرفروش سال 2022 شد.

معرفی فیلم آنچارتد 2022 (Uncharted)

داستان فیلم ماجراجویی آنچارتد 2022 (Uncharted)

ناتان و سم دریک به دلیل تلاش برای سرقت اولین نقشه جهان ساخته شده پس از اکسپدیشن ماژلان توسط نیروهای امنیتی دستگیر می شوند.

از آنجایی که این سومین حمله سام است، یتیم‌خانه‌ای که هر دو پسر را در خود جای می‌دهد، سم را بیرون می‌کند و او را مجبور می‌کند در جای دیگری، دور از نیت بماند.

نیت به اتاق آن‌ها می‌رود و سام را می‌گیرد که مخفیانه بیرون می‌رود تا تنها باشد، اما او به برادر کوچکش قول می‌دهد که برای او برگردد.

سام حلقه‌ای متعلق به جدشان سر فرانسیس دریک با کتیبه «Sic Parvis Magna» («عظمت از آغازهای کوچک») به او می‌سپارد. پانزده سال بعد، ناتان به عنوان بارمن در شهر نیویورک کار می کند و مشتریان ثروتمند را جیب بری می کند.

ویکتور “سالی” سالیوان، یک شکارچی ثروت که با سم کار می کرد تا گنج های پنهان شده توسط خدمه ماژلان را ردیابی کند، به ناتان توضیح می دهد که سم پس از کمک به او برای سرقت دفتر خاطرات خوان سباستین الکانو ناپدید شد.

ناتان که چندین کارت پستال دارد که سام در طول سال ها برای او فرستاده است، موافقت می کند که به سالی کمک کند تا برادرش را پیدا کند. سالی و ناتان به حراجی می روند تا یک صلیب طلایی مرتبط با خدمه ماژلان را بدزدند.

در آنجا، این زوج با سانتیاگو مونکادا، آخرین نواده خانواده مونکادا (که بودجه اکسپدیشن اولیه را تامین کرد)، و جو برداک، رهبر مزدوران استخدام شده توسط مونکادا، روبرو می شوند.

ناتان توسط مردان برادوک در کمین قرار می گیرد و دعوای متعاقب آن حواس پرتی را برای سالی (با مبدل به عنوان متصدی حراج) ایجاد می کند تا صلیب را بدزدد.

این دو به بارسلونا سفر می کنند، جایی که ظاهراً گنج پنهان شده است، و با کلوئه فریزر که تماس دیگری با سالی دارد، ملاقات می کنند.

کلویی اولین صلیب را از ناتان می‌دزدد، اما ناتان و سالی او را متقاعد می‌کنند که با آنها همکاری کند. در همین حال، مونکادا با پدرش، آرماندو، روبرو می‌شود که از اهدای ثروت خانواده مطلع می‌شود.

پس از اینکه آرماندو اظهار داشت پسرش شایسته ارث بردن آن نیست، مونکادا به برادوک دستور می دهد که او را بکشد. ناتان، کلویی و سالی سرنخ هایی را در دفتر خاطرات الکانو به سانتا ماریا دل پی دنبال می کنند و یک دخمه مخفی را در پشت محراب پیدا می کنند.

ناتان و کلویی وارد می شوند و یک در تله پیدا می کنند، اما با باز کردن آن، دخمه پر از آب می شود. سالی به سختی می‌تواند به آنها کمک کند تا پس از غلبه بر یک کمین توسط برادوک، فرار کنند. ناتان و کلویی با استفاده از دو صلیب برای باز کردن یک گذرگاه مخفی نقشه‌ای را پیدا می‌کنند که نشان می‌دهد گنج در فیلیپین است.

دانلود فیلم آنچارتد 2022 (Uncharted)
تام هالند و مارک والبرگ در فیلم آنچارتد

کلویی به ناتان خیانت می کند (که در اصل توسط مونکادا استخدام شده است) و نقشه را می گیرد. سالی دوباره با ناتان متحد می شود و می گوید پس از اینکه او و سام دفتر خاطرات الکانو را پیدا کردند، برادوک در کمین آنها افتاد.

سام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و سالی به سختی فرار کرد. تیم مونکادا، کلوئه و برادوک با یک هواپیمای باری حرکت می کنند تا گنج را پیدا کنند، اما برداک به او خیانت کرده و او را می کشد. ناتان و سالی در هواپیما پنهان می شوند.

ناتان با براداک روبرو می شود در حالی که سالی با چتر بیرون می زند. ناتان با کلوئه (که بعد از مرگ مونکادا سعی می کند با نقشه فرار کند) هواپیما را ناک اوت می کنند و جفت در فیلیپین فرود می آیند، جایی که متوجه می شوند نقشه گنج را دقیقا مشخص نمی کند.

پس از حدس زدن سام ممکن است سرنخی در کارت پستال هایش به جا گذاشته باشد، ناتان مکان گنج را نتیجه می گیرد. ناتان که از وفاداری کلویی مطمئن نیست، مختصات جعلی خود را رها می کند و کشتی های ماژلان را پیدا می کند و دوباره با سالی متحد می شود.

برداک آنها را تعقیب می‌کند و ناتان و سالی را مجبور می‌کند تا زمانی که خدمه‌اش کشتی‌ها را حمل می‌کنند، پنهان شوند. در فرار آنها، سالی فرماندهی یکی از هلیکوپترها را برعهده می گیرد و باعث می شود که براداک به هلیکوپتر دیگر دستور دهد تا برای سوار شدن به هواپیما نزدیک شود.

ناتان از خود در برابر مزدورانش دفاع می کند و هلیکوپتر دیگر را با یکی از توپ های کشتی ساقط می کند. براداک لنگر کشتی را رها می کند در حالی که ناتان به سمت هلیکوپتر می رود.

سالی کیسه‌ای از گنج جمع‌آوری شده را به سمت برداک پرتاب می‌کند که وقتی کشتی می‌شکند و سقوط می‌کند تا حد مرگ له می‌شود. با رسیدن واحدهای نیروی دریایی فیلیپین، ناتان و سالی با چند قطعه گنج جیب بری فرار می کنند، در حالی که کلویی (که با قایق آنها را دنبال می کرد) دست خالی می ماند.

دانلود فیلم آنچارتد 2022 (Uncharted)
تام هالند در سکانسی از فیلم آنچارتد

بازیگران فیلم سینمایی آنچارتد 2022 (Uncharted)

تام هالند در نقش ناتان دریک: یک شکارچی ثروت جوان که ادعا می کند از نوادگان کاشف مشهور انگلیسی سر فرانسیس دریک و علاقه عشق کلویی است.

برای تمرین به عنوان بارمن، کارمندان Chiltern Firehouse به هالند نحوه انجام شیفت را آموزش دادند.

هنگامی که فیلمبرداری به دلیل همه گیری COVID-19 متوقف شد، هالند به خوردن و تمرین برای نقش ادامه داد.
تیرنان جونز در نقش ناتان جوان.
مارک والبرگ در نقش ویکتور «سالی» سالیوان: یک شکارچی با تجربه که قبلاً با برادر ناتان، سم، کار می کرد.

والبرگ در ابتدا قرار بود در نقش دریک در مراحل اولیه بازی بازی کند.


آنتونیو باندراس در نقش سانتیاگو مونکادا: یک گنج یاب بی رحم.


سوفیا علی در نقش کلویی فریزر: همکار شکارچی ثروت و همکار علاقه عشق سالی و ناتان.


تاتی گابریل در نقش جو برادوک: مزدوری که با مونکادا علیه ناتان و سالی کار می کند.


رودی پانکو در نقش ساموئل «سم» دریک: برادر گمشده ناتان.


علاوه بر این، مانوئل دی بلاس در نقش آرماندو مونکادا، پدر سانتیاگو، استیون وادینگتون در نقش اسکاتلندی، آلانا بودن در نقش زوئی، و پینگی مولی در نقش هوگو ظاهر می شود. نولان نورث، که صداپیشگی ناتان دریک را در این بازی ها بر عهده داشت، به عنوان مهمان در هتل حضور دارد. Pilou Asbæk Gage را در صحنه اواسط اعتبار به تصویر می کشد، و ElrubiusOMG در نقشی نامعلوم ظاهر می شود.

دانلود فیلم آنچارتد 2022 (Uncharted)
معرفی فیلم آنچارتد 2022 (Uncharted)

فیلم برداری فیلم سینمایی آنچارتد 2022 (Uncharted)

عکاسی اصلی در 16 مارس 2020، در استودیو بابلزبرگ، نزدیک برلین، آلمان آغاز شد. فیلمبرداری اواخر همان روز به دلیل همه‌گیری COVID-19 تعطیل شد.

اعتقاد بر این بود که فیلمبرداری در 15 ژوئیه 2020 از سر گرفته شده بود؛ با این حال، Sony Pictures تصریح کرد، در حالی که تولید هنوز از سر گرفته نشده بود، آنها در حال آماده سازی بودند با این امید که به زودی تولید را آغاز کنند.

تولید به طور رسمی در 20 ژوئیه 2020، فیلمبرداری در استودیو بابلزبرگ، با رعایت فاصله اجتماعی مناسب و الزامات ماسک در داخل و خارج از مجموعه اجرا شد. در 5 آگوست 2020، باندراس پس از مثبت شدن آزمایش کووید-19، به طور موقت تولید را ترک کرد.

در 26 آگوست 2020، باندراس از ویروس کرونا بهبود یافت و به زودی به تولید بازگشت. در 16 سپتامبر 2020، فیلمبرداری به برلین منتقل شد و عکس‌های مجموعه به صورت آنلاین منتشر شد.

در آغاز اکتبر 2020، تولید صحنه هایی را در آلیکانته و والنسیا، اسپانیا، از جمله شهر ساحلی Xàbia گرفته است. به دلیل محدودیت‌های فیلمبرداری ناشی از همه‌گیری، از نماهای دیجیتال برای بازسازی فیلیپین استفاده شد.

چندین صحنه اکشن از جکی چان الهام گرفته است. با توجه به هلند، مبارزه در نوار از استفاده چان از محیط اطراف خود برای مبارزه با مردم به روش های منحصر به فرد الهام گرفته شد.

در 23 اکتبر 2020، هالند فیلمبرداری صحنه های خود را به پایان رساند، قبل از اینکه تولید در 29 اکتبر در بارسلونا به پایان برسد. در جولای 2021، فیلم در حال فیلمبرداری مجدد در مادرید بود.

معرفی فیلم آنچارتد Uncharted) 2022)

4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.