دانلود باب اسفنجی

دانلود انیمیشن باب اسفنجی جدید دوبله فارسی

انیمیشن باب اسفنجی فصل اول در سال 1999 شروع به انتشار کرده و تا کنون ادامه دارد. انیمیشن باب اسفنجی یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ کودک میباشد.

 • انیمیشن باب اسفنجی
 • سال شروع پخش1999
 • از بهترین انیمیشن های تاریخ

فصل دوم انیمیشن باب اسفنجی در 26/اکتبر/2000 شروع به پخش کرده و همچنان یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ سینما میباشد.

 • انیمیشن باب اسفنجی
 • سال پخش — 26/اکتبر/2000
 • نمره / از بهترین انیمیشن های تاریخ

 • انیمیشن باب اسفنجی
 • سال پخش — 5/اکتبر/2001
 • نمره / بهترین انیمیشن تاریخ

 • انیمیشن باب اسفنجی
 • سال پخش — 6/مه/2005
 • نمره / از بهترین انیمیشن های تاریخ

 • انیمیشن باب اسفنجی
 • سال پخش — 19/فوریه/2007
 • نمره / از بهترین انیمیشن های تاریخ

باب اسفنجی ملقب به شلوار مربعی (که عامیانه باب اسفنجی نیز شناخته می شود ) یک مجموعه تلویزیونی انیمیشن کمدی از کشور آمریکاست که توسط مربی علوم دریایی و انیماتور استفان هیلنبرگ برای شبکه تلویزیونی آمریکا به نام نیکلودئون ساخته شده است.

این انیمیشن ماجراهای باب اسفنجی دوست داشتنی و دوستان آبزی او را در شهر خیالی زیر آب بکینی باتم روایت می کند. همچنین این برنامه به عنوان پنجمین سریال جذاب و پرمخاطب انیمیشن آمریکایی شناخته شد که محبوبیت بالای این انیمیشن بین طرفداران به یک امتیاز رسانه ای تبدیل شده.

این سریال دارای بالاترین امتیاز برای پخش در Nickelodeon و همچنین یکی از سودآورترین سریال ViacomCBS Consumer Products است، که تا سال 2019 بیش از 13 میلیارد دلار درآمد تجاری ایجاد کرده است.

بسیاری از ایده‌های این مجموعه در The Intertidal Zone ، از یک کتاب آموزشی منتشر نشده است گرفته شده است که هیلنبرگ در سال 1989 برای آموزش زندگی در زیر دریا برای دانش‌آموزانش نوشته.

او در سال 1996 شروع به توسعه باب اسفنجی به یک سریال تلویزیونی کرد و در سال 1997، یک خلبان هفت دقیقه ای به نیکلودئون ارائه شد.

دانلود باب اسفنجی

مدیران شبکه می خواستند باب اسفنجی در مدرسه کودک باشد، اما هیلنبرگ ترجیح داد باب اسفنجی یک شخصیت بزرگسال باشد. او آماده بود تا از Nickelodeon بیرون برود و سریال را رها کند، اما با ایجاد خانم پاف و مدرسه قایق‌رانی او مصالحه کرد تا باب اسفنجی بتواند در بزرگسالی به مدرسه برود.

نیکلودئون در یکم می سال 1999، پس از پخش جوایز انتخاب کودکان در سال 1999، پیش نمایشی را برای این سریال در ایالات متحده برگزار کرد.

این سریال به طور رسمی در هفدهم ژوئیه سال 1999 اکران شد و از زمان پخش آن مورد تحسین منتقدان جهانی قرار گرفت و در فصل دوم آن محبوبیت زیادی به دست آورد.

پخش فصل سیزدهم این انیمیشن جذاب در اکتبر 2020 آغاز شد که این مجموعه الهام بخش متشکل از سه فیلم بلند است: فیلم باب اسفنجی شلوار مکعبی (2004)، اسفنج خارج از آب (2015)، و اسفنج در حال فرار (2020). دو سری اسپین آف، کمپ کورال: باب اسفنجی زیر سال ها و نمایش ستاره پاتریک، اولین بار در سال 2021 اکران شد.

یک اسپین آف اضافی، یک پروژه بدون عنوان بر اساس شخصیت Squidward Tentacles ، از سال 2020 در حال توسعه است. یک فیلم به سبک اسپین آف اضافی برای شخصیت Sandy Cheeks در می سال 2021 اعلام شد.

باب اسفنجی برنده جوایز مختلفی از جمله شش جایزه آنی ، هشت جایزه حلقه طلایی ، چهار جایزه امی ، 18 جایزه برگزیده کودکان و دو جایزه بفتا برای کودکان شده است. یک موزیکال برادوی بر اساس این مجموعه در سال 2017 اکران شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

دانلود انیمیشن باب اسفنجی
دانلود کارتون باب اسفنجی

شخصیت های انیمیشن باب اسفنجی :


تصویر ده شخصیت اصلی سریال.
شخصیت های کارتونی مروارید ، پلانکتون ، و کارن، سندی ، آقای کرابس ، باب اسفنجی ، اسکویدوارد ، گری ، پاتریک و خانم پاف. این سریال حول محور شخصیت اصلی و گروهی از دوستان آبزی او می چرخد.

باب اسفنجی یک اسفنج دریایی زرد رنگ پرانرژی و خوش بین است که در یک آناناس غوطه ور زندگی می کند . باب اسفنجی اشتیاق کودکانه ای به زندگی دارد که به شغلش به عنوان آشپز ماهی در یک رستوران فست فود به نام کراستی کرب ادامه می دهد.

https://www.pinterest.com/pin/804666658431698747/

یکی از بزرگترین اهداف زندگی او گرفتن گواهینامه ی رانندگی قایق از مدرسه خانم پاف است، اما متاسفانه او هرگز موفق به دریافت این گواهینامه توسط خانم پاف نمیشود نمی شود.

سرگرمی های مورد علاقه او عبارتند از “چتر دریایی”، که شامل صید همان عروس دریایی با تور به روشی شبیه به صید پروانه است .، و دمیدن حباب های صابون به شکل های استادانه. او یک حلزون دریایی حیوان خانگی با صدف صورتی و بدن آبی به نام گری دارد که مانند گربه میو میو می کند.

در دو خانه دورتر از باب اسفنجی، بهترین دوستش پاتریک استار است، ستاره دریایی صورتی کم هوش و در عین حال دوستانه که زیر یک صخره زندگی می کند.

پاتریک علیرغم مشکلات روحی که دارد، خود را باهوش می داند. همسایه باب اسفنجی و همکار در کراستی کرب، یک اختاپوس مغرور و بد خلق است که در موآی جزیره ایستر زندگی می کند .

اختاپوس از نواختن کلارینت و نقاشی سلف پرتره لذت می برد اما از شغل خود به عنوان صندوقدار متنفر است. او همچنین از زندگی بین باب اسفنجی و پاتریک به دلیل طبیعت کودکانه آنها متنفر است.

صاحب کراستی کراب یک خرچنگ قرمز بسیار خسیس و حریص به نام آقای کرابس است. که مثل یک ملوان حرف می زند و رستورانش را طوری اداره می کند که انگار یک کشتی دزدان دریایی است.

او یک والد مجرد با یک دختر نوجوان، یک نهنگ اسپرم خاکستری با بینی قلبی قرمز و دم اسبی زرد به نام مروارید است که می خواهد ثروت خود را به او واگذار کند.

پرل نمی خواهد به تجارت خانوادگی ادامه دهد و ترجیح می دهد وقت خود را صرف گوش دادن به موسیقی یا کار در مرکز خرید محلی کند.

دانلود باب اسفنجی
دانلود انیمیشن باب اسفنجی

یکی دیگر از دوستان باب اسفنجی سندی چیکس، یک سنجاب هیجان‌انگیز و ورزشکار اهل تگزاس است که لباس غواصی پر از هوا می‌پوشد تا زیر آب نفس بکشد.

او در درختی زندگی می‌کند که در یک گنبد شیشه‌ای شفاف محصور شده است که توسط مهر و موم محکم و دست‌گردان قفل شده است و متخصص کاراته و همچنین یک دانشمند است .

در روبروی خیابان کراستی کرب یک رستوران رقیب ناموفق به نام Chum Bucket قرار دارد. توسط یک غلاف کوچک، سبز و یک چشم به نام پلانکتون و همسر کامپیوترش، کارن اداره می شود.

پلانکتون دائماً سعی می کند دستور العمل مخفی برگرهای Krabby Patty محبوب آقای کرابس را بدزدد، به این امید که دست برتر را به دست آورد و کراستی کرب را از کار بیاندازد.

کارن برای به دست آوردن فرمول، نقشه های شیطانی به او می دهد، اما تلاش های آنها همیشه شکست می خورد و رستوران آنها به ندرت مشتری دارد. زمانی که باب اسفنجی در کراستی کرب کار نمی کند، اغلب از خانم پاف، برای گرفتن گواهینامه قیقرانی کمک میگیرد.

خانم پاف یک ماهی بادکنکی میباشد. باب اسفنجی سخت کوش ترین دانش آموز خانم پاف است و هر جوابی برای امتحانات شفاهی که شرکت می کند را می داند، اما وقتی می خواهد با یک قایق واقعی رانندگی کند وحشت می کند و تصادف می کند. وقتی خانم پاف همراه باب اسفنجی تصادف میکند به خاطر این که یک ماهی بادکنکیه مانند توپی پف میکند.

شخصیتی نادیده به نام راوی فرانسوی اغلب قسمت‌هایی را معرفی می‌کند و عنوان‌های میان‌تیتر را طوری روایت می‌کند که انگار این سریال یک مستند طبیعت درباره اقیانوس است. نقش و روش متمایز او در صحبت کردن، ارجاعاتی به اقیانوس شناس ژاک کوستو است.

شخصیت‌های مهمان تکرارشونده در سراسر سریال ظاهر می‌شوند، از جمله: ابرقهرمانان بازنشسته Mermaid Man و Barnacle Boy ، که توسط باب اسفنجی و پاتریک بت می‌شوند. یک شبح دزدان دریایی معروف به هلندی پرنده . نجات غریق عضلانی مرداب گو، لری خرچنگ ؛ و خدای دریایی دریا، پادشاه نپتون .

اپیزودهای ویژه (معمولاً نیم ساعت یا یک ساعته میباشد) که نمایش توسط یک دزد دریایی لایو اکشن به نام پچی و طوطی حیوان خانگی اش پوتی میزبانی می شود که بخش های آن در یک روایت دوگانه با داستان های انیمیشن ارائه می شود.

پچی به عنوان رئیس یک باشگاه خیالی طرفداران باب اسفنجی به تصویر کشیده شده است و بزرگترین آرزوی او این است که خود باب اسفنجی را ملاقات کند.

در نسخه دوبله‌فارسی این انیمیشن به جای همه شخصیت ها یک نفر صداپیشگی کرده ( جناب آقای محمدرضا صولتی)

دانلود انیمیشن باب اسفنجی
دانلود انیمیشن باب اسفنجی

حقایق جالب در انیمیشن باب اسفنجی :

 • باب اسفنجی قصه ما در تست قایق‌رانی بیش از یک میلیون بار شکست خورده و بازهم ادامه میدهد.
 • صداپیشه‌ی باب‌اسفنجی با نام تام کِنی، در سریال SpongeBob SquarePants زمانی تصمیم گرفت این کار را بر عهده بگیرد که صدای فریاد یک دورف را شنید. تام کِنی برای انجام کار صداپیشگی نیاز داشت تا از کسی الهام بگیرد،‌ زیرا که او هرگز تا آن زمان صدای شخصیت‌های انیمیشن را تقلید نکرده بود.
 • نام «باب اسفنجی» در ابتدا قرار بود که پسراسفنجی باشد، اما این امر نمی‌توانست رخ دهد، زیرا یک محصول پاک‌کردنی در آن زمان از این نام استفاده می‌کرد.
 • شهر بکینی باتم در سریال Spongebob Squarepants، براساس نمونه‌ی بی‌پایه و اساس شهر سیاتلِ واشنگتن ساخته شده است. جمعیت این شهر زیرآبی هنوز مشخص نیست، اما گفته می‌شود که جمعیت نسبتا زیادی دارد.
 • مردی که صداپیشگی باب اسفنجی در سریال Spongebob Squarepants برعهده داشت با زنی ازدواج کرده که صداپیشه‌ی کارن، زن کامپیوتری پلانکتون بود. جین تالی یک کمدین زن است که معمولا با همسرش همکاری می‌کند.
 • صداپیشگان انیمیشن باب‌اسفنجی دوبله این انیمیشن را با الهام از فیلم‌های کلاسیک مانند Casablanca در سال ۱۹۴۲ انجام داده‌اند.
 •  باب‌اسفنجی تنها انیمیشن شرکت نیکولودین در دهه‌ی ۹۰ میلادی به حساب می‌آید که هنوز تمام نشده است. سریال SpongeBob SquarePants بالاترین نمره را در میان تمامی انیمیشن‌های کودکانه‌ی تاریخ دارد.
 • شخصیت اختاپوس نسبت به شخصیت پاتریک در قسمت‌های بیشتری از سریال باب اسفنجی حضور داشته است. اختاپوس به خاطر مزاحمت‌هایی که پاتریک و باب‌اسفنجی هر روز برای او ایجاد می‌کردند، از آن‌ها متنفر بود. اما گاهی‌اوقات با آن‌ها مهربان‌تر رفتار می‌کرد.
 • هر یک از شخصیت‌های سریال باب اسفنجی از هفت گناه کبیره الهام گرفته شده‌اند. این گناهان عبارتند از شهوت، شکم پرستی، حرص و آز، کاهلی، خشم، غرورو حسادت.
 • در نسخه دوبله‌فارسی این انیمیشن به جای همه شخصیت ها یک نفر صداپیشگی کرده ( جناب آقای محمدرضا صولتی)
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.