دانلود انیمیشن موش سرآشپز

معرفی انیمیشن موش سرآشپز Ratatouille

دانلود انیمیشن موش سرآشپز

راتاتویی (به انگلیسی: Ratatouille) یک انیمیشن کمدی کامپیوتری آمریکایی محصول سال ۲۰۰۷که توسط استودیوی انیمیشن پیکسار تولید و توسط والت دیزنی پیکچرز منتشر شد.

هشتمین فیلم تولید شده توسط پیکسار ، به نویسندگی و کارگردانی برد برد ، کهدر سال 2005 جانشین یان پینکاوا شد، و براد لوئیس ، بر اساس ایده ای اصلی از Bird، Pinkava و Jim Capobianco تهیه شده است.

این عنوان به غذای فرانسوی راتاتویی اشاره دارد، که در انتهای فیلم ارائه می شود و به گونه ای از شخصیت اصلی موش نیز اشاره می کند. داستان این فیلم در پاریس اتفاق می‌افتد و داستان موشی به نام رمی را دنبال می‌کند که رویای سرآشپز شدن را در سر می‌پروراند و سعی می‌کند با ایجاد اتحاد با پسر زباله‌دان یک رستوران پاریسی به هدف خود برسد.

در این فیلم صدای پاتون اسوالت در نقش رمی، موش صحرایی انسان‌واره‌ای که به آشپزی علاقه دارد، بازی می‌کند. لو رومانو در نقش آلفردو لینگوینی، یک پسر زباله گرد جوان که با رمی دوست می شود.

ایان هولم در نقش اسکینر، سرآشپز رستوران آگوست گوستو. Janeane Garofalo در نقش Colette Tatou، یک صنعتگر رستوران Gusteau و تنها سرآشپز زن کارکنان.

پیتر اوتول در نقش آنتون اگو، منتقد رستوران. برایان دنهی در نقش جانگو، پدر رمی و رهبر قبیله او. پیتر سون در نقش امیل، برادر بزرگتر رمی. و برد گرتبه عنوان آگوست گوستو، سرآشپزی که اخیراً درگذشته است.

توسعه راتاتویی در سال 2000 زمانی که پینکاوا مفاهیم اصلی فیلم را نوشت آغاز شد. در سال 2005، پس از جدایی پینکاوا از پیکسار، با برد برای کارگردانی فیلم و اصلاح داستان مواجه شد.

برد و برخی از اعضای فیلم نیز برای الهام گرفتن از پاریس دیدن کردند. برای ساخت انیمیشن غذایی مورد استفاده در فیلم، خدمه با سرآشپزهایی از فرانسه و ایالات متحده مشورت کردند. لوئیس در رستوران توماس کلر The French Laundry کارآموزی کرد، جایی که کلر غذای مورد استفاده در فیلم را تهیه کرد. مایکل جیاکینو موسیقی الهام گرفته از پاریس را برای این فیلم ساخت.

راتاتوی اولین بار در 22 ژوئن 2007 در تئاتر کداک در لس آنجلس ، کالیفرنیا با اکران عمومی آن در 29 ژوئن 2007 در ایالات متحده به نمایش درآمد. این فیلم 623.7 میلیون دلار فروخت و به عنوان ششمین فیلم پرفروش سال 2007 و دومین فیلم انیمیشن پرفروش سال (پس از شرک سوم ) اکران سینمایی خود را به پایان رساند و به دلیل فیلمنامه، انیمیشن، طنز، صداپیشگی، تحسین گسترده منتقدان را دریافت کرد.

و امتیاز مایکل جیاکینو. همچنین برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند شد و نامزد چندین فیلم دیگر از جمله بهترین فیلمنامه اصلی شد . راتاتوییبعدها بر اساس نظرسنجی سال 2016 از منتقدان بین المللی که توسط بی بی سی انجام شد ، به عنوان یکی از 100 فیلم برتر قرن بیست و یکم انتخاب شد.

داستان انیمیشن موش سرآشپز Ratatouille

رمی، موش جوانی با حس چشایی و بویایی کامل، آرزو دارد مانند بت خود، آگوست گوستو فقید، سرآشپز شود. بقیه مستعمره او، از جمله برادرش Émile و پدرش، رهبر قبیله جنگو، فقط برای امرار معاش به غذا علاقه دارند.

موش ها در اتاق زیر شیروانی خانه یک زن مسن در خارج از پاریس، فرانسه زندگی می کنند . هنگامی که رمی و امیل به طور تصادفی کلنی را به زن نشان می دهند، آنها مجبور به فرار می شوند و رمی از دیگران در فاضلاب جدا می شود. او که توسط یک گوستو خیالی تشویق می شود، سرانجام خود را بالای آشپزخانه رستوران گاستو می بیند.

رمی متوجه می شود که پسر زباله رستوران، آلفردو لینگوینی، سعی می کند سوپی را که خراب کرده بود درست کند و برای رفع اشتباهات لینگوئینی به داخل می پرد. لینگوینی رمی را در حین عمل دستگیر می کند، اما او را به اسکینر، آشپز سابق گوستو و صاحب جدید رستوران نشان نمی دهد.

اسکینر به دلیل دستکاری در سوپ با لینگوینی روبرو می شود، اما زمانی که سوپ به طور تصادفی سرو می شود و موفقیت آمیز بودن آن ثابت می شود، کولت تاتو، تنها سرآشپز زن رستوران، اسکینر را متقاعد می کند که لینگوئینی را حفظ کند تا شعار گوستو، “هر کس می تواند بپزد” را حفظ کند. اسکینر از لینگوینی می خواهد که سوپ را تکرار کند تا شغلش را حفظ کند.

اسکینر رمی را می بیند و به لینگوینی دستور می دهد که او را بیرون بکشد و بکشد. هنگامی که آنها تنها هستند، لینگوینی متوجه می شود که رمی می تواند او را درک کند، و او رمی را متقاعد می کند تا به او کمک کند در گاستو آشپزی کند.

رمی حرکات لینگوئینی را مانند یک ماریونت با کشیدن موهای او در حالی که زیر توک خود پنهان می شود هدایت می کند . آنها سوپ را دوباره درست می کنند و در Gusteau به پخت و پز ادامه می دهند.

کولت با اکراه لینگوئینی را آموزش می دهد، اما از کسی که به توصیه های حرفه ای او توجه کرده است، قدردانی می کند. رمی دوباره با Émile و قبیله متحد می شود. جانگو سعی می کند رمی را متقاعد کند که تغییر ماهیت تحقیرآمیز انسان نسبت به موش ها غیرممکن است، اما رمی تأیید می کند که “تغییر طبیعت است”.

اسکینر نامه ای از مادر لینگوئینی که اخیراً درگذشته دریافت می کند، مبنی بر اینکه لینگوئینی پسر نامشروع گوستو است و در دومین سالگرد مرگ گوستو، اسکینر رستوران را دریافت می کند، اگر وارثی پیدا نشود.

اسکینر که از این امر خشمگین شده است، نامه و وصیت نامه را پنهان می کند. رمی آنها را پیدا می کند و توسط اسکینر در اطراف پاریس تعقیب می شود، اما رمی از او پیشی می گیرد و اسناد را به لینگوینی نشان می دهد، که سپس اسکینر را مجبور می کند بیرون برود. این رستوران با محبوب شدن دستور العمل های رمی رونق می گیرد. زندگی لینگوینی بهبود می یابد و او با کولت رابطه عاشقانه برقرار می کند.

در همین حال، آنتون اگو، منتقد غذا که نقد منفی او به رستوران به طور غیرمستقیم منجر به مرگ گوستو شد، از موفقیت روزافزون آن مطلع شد و اعلام کرد که در رستوران غذا خواهد خورد. پس از اینکه لینگوینی اعتبار پخت و پز رمی را به عهده می گیرد، او و رمی با هم درگیر می شوند.

رمی قبیله خود را رهبری می کند تا برای غذا به انبارهای رستوران حمله کنند. لینگوینی برای عذرخواهی از راه می رسد، اما با کشف حمله، با عصبانیت تمام موش ها، از جمله رمی را بیرون می راند.

روز بعد، رمی توسط اسکینر دستگیر شد، اما بلافاصله توسط جنگو و امیل آزاد شد. لینگوئینی با رمی آشتی می کند و حقیقت را برای کارکنانش که همگی ترک می کردند، فاش می کند.

پس از یادآوری شعار گوستو، کولت برای کمک برمی گردد. جانگو و قبیله کمک می‌کنند، در حالی که لینگوئینی در انتظار میزهاست، تحت هدایت رمی آشپزی می‌کنند. اسکینر و یک بازرس بهداشت تلاش می کنند دخالت کنند، اما در انبار قفل می شوند.

رمی تنوعی از راتاتویی ایجاد می کندکه آشپزی مادرش را به یاد ایگوی حیرت زده می اندازد. با درخواست ملاقات با سرآشپز، به او گفته می شود که صبر کند تا رستوران خالی شود. ایگو پس از معرفی به رمی حیرت زده می شود.

او یک بررسی درخشان می نویسد و بیان می کند که شعار گوستو را درک کرده است و رمی را – بدون اینکه فاش کند موش است – به عنوان “چیزی کمتر از بهترین سرآشپز فرانسه” توصیف می کند.

هنگامی که اسکینر و بازرس بهداشت آزاد می شوند، رستوران تعطیل می شود و اگو از اعتبار و شغلش سلب می شود. رمی، لینگوینی و کولت برای ادامه میراث گوستو، یک اغذیه فروشی و مشروب فروشی به نام La Ratatouille باز می کنند، که ایگو در آن سرمایه گذاری می کند و مرتباً از آن بازدید می کند. کلونی موش در اتاق زیر شیروانی اغذیه فروشی و مشروب فروشی به عنوان خانه جدید خود مستقر می شود.

صداپیشگان انیمیشن موش سرآشپز Ratatouille

 • پاتون اسوالت در نقش رمی برد برد کارگردان، اسوالت را پس از شنیدن برنامه کمدی مربوط به غذا انتخاب کرد.
 • لو رومانو در نقش آلفردو لینگوینی، پسر سرآشپز معروف فقید آگوست گوستو.
 • ایان هولم در نقش جونا رابرت اسکینر. رفتار اسکینر، اندازه کوچک و زبان بدن او بر اساس لویی دو فونس است. این شخصیت از نام روانشناس BF Skinner نامگذاری شد.
 • برایان دنهی در نقش جانگو، پدر رمی
 • پیتر سون در نقش امیل، برادر کوچکتر رمی.
 • پیتر اوتول در نقش آنتون اگو. ظاهر او با الگوبرداری از Louis Jouvet ساخته شد.
 • برد گرت در نقش آگوست گوستو (که نام و نام خانوادگی اش شبیه یکدیگر است)، مشهورترین سرآشپز فرانسوی، که در پی نقد منفی آنتون اگو بر اثر قلب شکسته درگذشت. بسیاری از منتقدان بر این باورند که گوستو از سرآشپز واقعی برنارد لوزائو الهام گرفته است ، که پس از حدس و گمان رسانه ها مبنی بر کاهش رتبه رستوران شاخص او، La Côte d’Or، از سه ستاره میشلن به دو ستاره، خودکشی کرد. La Côte d’Or یکی از رستوران‌هایی بود که براد برد و دیگران در فرانسه از آن بازدید کردند.
 • جین گاروفالو در نقش کولت تاتو، روتیسور گوستو . او از سرآشپز فرانسوی هلن داروز الهام گرفته است.
 • ویل آرنت در نقش هورست، آشپز آلمانی اسکینر
 • جولیوس کالاهان در نقش لالو، نعلبکی و زهردار گوستو
 • کالاهان همچنین صداپیشگی فرانسوا، مدیر تبلیغاتی که بازاریابی مواد غذایی مایکروویو اسکینر را به نام گوستو انجام می دهد، بر عهده دارد.
 • جیمز رمار در نقش لاروس، آخور باغ گوستو
 • جان راتزنبرگر در نقش مصطفی، سرآشپز گوستو
 • تدی نیوتن در نقش تالون لابارث، وکیل اسکینر
 • تونی فوسیله در نقش پاتریک پمپیدو، پتیسیر گوستو
 • فوسیله همچنین صداپیشگی نادار لسارد، بازرس بهداشتی که توسط اسکینر به کار گرفته شده است، می باشد. در نسخه بریتانیایی، لسارد توسط جیمی الیور صداگذاری می شود.
 • جیک استاینفلد در نقش گیت، موش آزمایشگاهی سابق و عضو مستعمره جنگو
 • برد برد در نقش آمبریستر مینیون، ساقی ایگو
 • استفان روکس به عنوان گوینده کانال آشپزی
 • توماس کلر در نقش رستوران دار، به عنوان یک مشتری ناهارخوری که می پرسد “چه خبر؟” در نسخه های زبان دیگر، این نقش توسط یک سرآشپز نیز بیان می شود.
 • کاراکتر Bomb Voyage از شگفت‌انگیزان ، در نقش دوم به عنوان یک میم خیابانی ظاهر می‌شود که پشت سر لینگوینی و کولت در حال اسکیت سواری در کلیسای نوتردام هستند ، نام او علاوه بر این در روزنامه‌ای که کولت در حال خواندن آن است ظاهر می‌شود.
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.