دانلود انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم 2010

معرفی انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم How to Train Your Dragon

دانلود انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم How to Train Your Dragon

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم (به انگلیسی: How to Train Your Dragon ) یک فیلم اکشن و فانتزی پویانمایی کامپیوتری آمریکایی محصول سال ۲۰۱۰که بر اساس کتابی به همین نام در سال ۲۰۰۳ توسط کرسیدا کاول ساخته شده توسط DreamWorks Animation و توزیع شده توسط Paramount Pictures ساخته شده است.

این فیلم توسط کریس سندرز و دین دبلوا بر اساس فیلمنامه ای از ویل دیویس ، سندرز و دبلوا کارگردانی شده است و صداپیشگان جی باروچل ، جرارد باتلر ، کریگ فرگوسن ، آمریکا فررا ، جونا هیل ، کریستوفر مینتز-پلاسه هستند.

تی جی میلر و کریستن ویگ داستان در دنیای افسانه ای وایکینگ ها اتفاق می افتد که در آن یک نوجوان وایکینگ جوان به نام هیکاپ آرزو دارد سنت قبیله خود را برای تبدیل شدن به یک اژدها کش دنبال کند.

پس از اینکه در نهایت اولین اژدهای خود را که نوعی اژدها به نام Night Fury شناخته می‌شود، گرفت و با شانسی که در نهایت مورد قبول قبیله قرار گرفت، متوجه می‌شود که دیگر نمی‌خواهد اژدها را بکشد و در عوض با آن دوست می‌شود و نام او را بی دندان می‌گذارد.

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم در 21 مارس 2010 در آمفی تئاتر گیبسون نمایش داده شد و پنج روز بعد در 26 مارس در ایالات متحده اکران شد. این فیلم یک موفقیت تجاری بود و نزدیک به 500 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد.

به طور گسترده ای مورد تحسین قرار گرفت و به دلیل انیمیشن، صداپیشگی، نویسندگی، موسیقی و سکانس های سه بعدی آن مورد تحسین قرار گرفت. در هشتاد و سومین دوره جوایز اسکار نامزد جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند و بهترین موسیقی متن شد ، اما به ترتیب به داستان اسباب بازی 3 و شبکه اجتماعی باخت.

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ده جایزه آنی از جملهبهترین انیمیشن بلند . چگونه اژدهای خود را تربیت کنید اولین ورودی از مجموعه چند رسانه ای با همین نام است که شامل دو فیلم دیگر می شود – How to Train Your Dragon 2 (2014) و How to Train Your Dragon: The Hidden World (2019).

دانلود انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم 2010

داستان انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم How to Train Your Dragon

دهکده وایکینگ‌های برک، واقع در جزیره‌ای دورافتاده، اغلب مورد حمله اژدها قرار می‌گیرد که دام‌ها را می‌برد، به اموال آسیب می‌رساند و جان افراد را به خطر می‌اندازد. هیکاپ، پسر 15 ساله بی دست و پا، رئیس دهکده، استویک وست، برای مبارزه با اژدهاها بسیار ضعیف و ضعیف به نظر می رسد.

در عوض، او تحت شاگردی خود با گبر، آهنگر روستا، دستگاه های مکانیکی ایجاد می کند، اگرچه اختراعات هیکاپ اغلب نتیجه معکوس می دهد. در طی یک حمله، Hiccup از یک پرتابگر bolas برای سرنگون کردن Night Fury استفاده می کند، یک اژدهای خطرناک و کمیاب که اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد.

هیچ کس او را باور نمی کند، بنابراین او به تنهایی به دنبال اژدهای افتاده می گردد. او اژدها را در جنگل پیدا می کند که در توری او پیچیده است، اما نمی تواند او را بکشد و در عوض او را آزاد می کند.

استویک ناوگانی را جمع آوری می کند تا لانه اژدها را پیدا کند تا یک بار برای همیشه به آنها پایان دهد. قبل از اینکه او را ترک کند، او وارد کلاس اژدها جنگی می شود که گوبر به همراه سایر نوجوانان، فیش لگز، اسناتلوت، دوقلوهای رافنات و تافنات، و آسترید، یک دختر وایکینگ سرسخت که هیکاپ به او علاقه دارد، آموزش می دهد.

پس از شکست در تمرین، هیکاپ به جنگل برمی‌گردد و خشم شب را در آنجا می‌بیند که در یک یارو به دام افتاده است و نمی‌تواند پرواز کند زیرا بولاهای هیکاپ به طور تصادفی نیمی از باله دم او را پاره کردند.

هیکاپ به اژدها ماهی تعارف می کند و به آرامی با او دوست می شود و پس از دندان های جمع شونده او نام “بی دندان” را به او می دهد. هیکاپ که به خاطر فلج کردن Toothless احساس گناه می کند، یک دکل مهاری و یک باله مصنوعی طراحی می کند که به اژدها اجازه پرواز می دهد، اما فقط با سواری هیکاپ و کنترل پروتز.

هیکاپ در حین کار با Toothless در مورد رفتار اژدها می‌آموزد و می‌تواند اژدهایان اسیر را در حین آموزش به‌طور نامحسوس و غیرخشونت‌آمیز تحت سلطه خود درآورد، که تحسین همسالانش را برانگیخت، اما باعث می‌شود آسترید به طور فزاینده‌ای حسادت و مشکوک شود.

دانلود انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم How to Train Your Dragon

در همین حال، ناوگان استویک ناموفق به خانه می رسد، اگرچه استویک از موفقیت غیرمنتظره هیکاپ در آموزش اژدها خوشحال می شود. هیکاپ به عنوان برنده کلاس آموزشی خود قضاوت می شود و باید یک اژدها را برای امتحان نهایی خود بکشد.

او سعی می کند با Toothless فرار کند، اما آسترید در جنگل به او کمین می کند و اژدها را کشف می کند. هیکاپ آسترید را به غروب آفتاب می برد تا نشان دهد که Toothless دوستانه است. Toothless به طور غیرمنتظره ای جفت را به لانه اژدها می برد، جایی که آنها یک اژدهای غول پیکر به نام مرگ سرخ را کشف می کنند.

اژدهای کوچکتر به طور مداوم به آن غذای زنده می خورند تا از خورده شدن خود جلوگیری کنند. آن دو متوجه می شوند که اژدها برای زنده ماندن مجبور شده اند به برک حمله کنند. آسترید می خواهد در مورد کشف آنها به دهکده بگوید، اما هیکاپ توصیه می کند که از آن برای محافظت از Toothless جلوگیری کند.

روز بعد به دهکده باز می گردد، هیکاپ در امتحان نهایی خود با اژدهای اسیر هیولایی کابوس روبرو می شود. با این حال، به جای کشتن او، سعی می کند او را تحت سلطه خود درآورد تا ثابت کند که اژدهاها می توانند صلح آمیز باشند.

وقتی استویک ناخواسته اژدها را عصبانی می‌کند تا حمله کند، Toothless برای محافظت از هیکاپ از یارو فرار می‌کند، اما در این فرآیند توسط وایکینگ‌ها دستگیر می‌شود.

هیکاپ به طور تصادفی برای استوک فاش می کند که Toothless از محل لانه اژدها می داند. علی‌رغم اینکه هیکاپ به پدرش هشدار می‌دهد که مواجهه با مرگ سرخ باعث کشته شدن او می‌شود، استویک پسرش را انکار می‌کند و با بی دندانی که به‌عنوان راهنما به کشتی سربی بسته شده به سمت لانه می‌رود.

پس از خروج وایکینگ‌ها، هیکاپ ویران می‌شود، اما آسترید او را تشویق می‌کند تا به این درک برسد که Toothless را از روی شفقت و همدلی، نه ضعف، امان داده است.

سپس هیکاپ اعتماد به نفس خود را برای رفتن به دنبال بی دندانی دوباره به دست می آورد. او به آسترید و سایر نوجوانان نشان می دهد که چگونه با اژدهایان تمرین دوست شوند.

دانلود انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم How to Train Your Dragon

مهاجمان وایکینگ لانه اژدها را پیدا می کنند و می شکند و مرگ سرخ را بیدار می کنند که به زودی وایکینگ ها را تحت تأثیر قرار می دهد. هیکاپ، آسترید و دوستانشان به داخل پرواز می کنند، سوار بر اژدهای آموزشی اسیر شده برک، آتش پوششی فراهم می کنند و حواس مرگ سرخ را پرت می کنند در حالی که هیکاپ Toothless را آزاد می کند.

هیکاپ در حین انجام این کار تقریباً غرق می شود، اما استویک هر دو را نجات می دهد و با پسرش آشتی می کند. Toothless and Hiccup مرگ سرخ را با شلیک گلوله به دهانش در حالی که می‌خواست حمله کند، سوراخ کردن غشای بال‌های آن و سپس فریب دادن جانور برای ایجاد یک فرورفتگی که نمی‌تواند از آن بالا بکشد، نابود می‌کند.

بی دندان از هیکاپ در برابر انفجار بعدی محافظت می کند، اما هیکاپ پای چپ خود را از دست می دهد. هیکاپ سه هفته بعد دوباره در برک بیدار می شود و متوجه می شود که گبر برای او یک پروتز ساخته است، و او اکنون مورد تحسین دهکده خود از جمله آسترید است که او را می بوسد.

صدا پیشگان انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم How to Train Your Dragon

 • جی باروچل – Hiccup Horrendous Haddock III، پسر بی دست و پا Stoick the Vast. [4]
 • آمریکا فررا – آسترید هافرسون، همکار هیکاپ در آموزش اژدها و علاقه عاشقانه او.
 • جرارد باتلر – استوک بزرگ، رئیس پدر برک و هیکاپ.
 • کریگ فرگوسن – گوبر بلچ، آهنگر برک، دوست صمیمی استویک و معلم جوانان این قبیله که اژدها را استخدام می‌کنند.
 • کریستوفر مینتز-پلاس – فیش لگز اینگرمن، جوانی مشتاق و آگاه در فرهنگ اژدها که اغلب در سبک بازی نقش آفرینی به آن اشاره می کند.
 • جونا هیل – اسناتلوت جورجنسون، یکی از همکلاسی های هیکاپ در آموزش اژدها. Snotlout گستاخ، با اعتماد به نفس بیش از حد، و نسبتاً بی هوش، اما قابل اعتماد است.
 • تی جی میلر و کریستن ویگ – تافنات و رافنات تورستون، یک جفت دوقلو نزاع.
 • دیوید تنانت – Spitelout، پدر Snotlout.
 • رابین اتکین داونز – آک، یک وایکینگ ریش بور.
 • فیلیپ مک‌گرید – استارکارد.
 • کیرون الیوت – هورک هاگارد، یک وایکینگ با ریش گره‌دار.
 • اشلی جنسن – فلگما خشن، یک وایکینگ که به عنوان گیاه شناس در مدرسه اژدها کار می کند.
 • Randy Thom – جلوه های آوازی Toothless the Night Fury.
4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.